Son dakika Joe Biden haberleri, Joe Biden son dakika, son dakika Joe Biden

Son Dakika Joe Biden Haberleri

 • New York'ta Filistin Destekçilerine Polis Müdahalesi
  20 Şub New York'ta Filistin Destekçilerine Polis Müdahalesi

  New York'ta Filistin'e destek gösterisine katılanlara polis müdahale etti ve 8 kişiyi gözaltına aldı. Göstericiler, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etti. Polisin gösterinin caddede yapılmasına izin vermemesi üzerine katılımcılar, taleplerini kaldırımda dile getirdi. Eylemin sonunda polis, gruba müdahale ederek gözaltılar gerçekleştirdi.

 • Çevre felaketinin yaşandığı bölgeyi ziyaret eden Biden, zehirli olmadığını göstermek için su içti
  17 Şub Çevre felaketinin yaşandığı bölgeyi ziyaret eden Biden, zehirli olmadığını göstermek için su içti

  ABD Başkanı Biden, geçtiğimiz yıl yaşanan tren kazasında zehirli kimyasallardan etkilenen East Palestine bölgesini ziyaret etti ve suyun zehirli olmadığını göstermek için bir bardak su içti.

 • Rusya'nın Washington Büyükelçiliği'ne kırmızı boya protestosu
  17 Şub Rusya'nın Washington Büyükelçiliği'ne kırmızı boya protestosu

  Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın hapishanede ölümüne tepki gösteren bazı kişiler, Rusya'nın Washington Büyükelçiliği binasının duvarına kırmızı boya döktüler. Navalnıy'ın ölüm haberinin ardından Moskova yönetimine tepki gösteren bazı kişiler, Washington'daki Rus büyükelçiliğini hedef aldı. Büyükelçilik binasının duvarına kırmızı boya döken kişiler, Navalnıy'ın hayatını kaybetmesinden sorumlu tuttukları Rus yönetimine tepki gösterdi. ABD Başkanı Joe Biden, Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın hapishanede hayatını kaybetmesinden Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i sorumlu tutmuştu.

 • Biden: İsraillilerin büyük bir kara işgali yapmayacağını umuyorum
  17 Şub Biden: İsraillilerin büyük bir kara işgali yapmayacağını umuyorum

  ABD Başkanı Joe Biden, İsrail'in esir müzakereleri devam ederken Refah'a bir operasyon başlatmaması konusunda uyarıda bulunarak, 'İsraillilerin büyük bir kara işgali yapmayacağını umuyorum' dedi. Biden, İsrail'in Refah'a yönelik planladığı operasyonda sivillerin nasıl korunacağına dair bir plan sunup sunmadığı sorusunu cevaplamadı.

 • ABD Başkanı Biden, İsrail'i Refah'a operasyon başlatmaması konusunda uyardı
  16 Şub ABD Başkanı Biden, İsrail'i Refah'a operasyon başlatmaması konusunda uyardı

  ABD Başkanı Joe Biden, İsrail'in esir müzakereleri devam ederken Refah'a bir operasyon başlatmaması konusunda uyarıda bulunarak, 'İsraillilerin büyük bir kara işgali yapmayacağını umuyorum' dedi. Biden, ayrıca İsrail'in sivilleri nasıl koruyacağına dair bir plan sunup sunmadığını da açıkladı.

 • ABD Başkanı Biden, Navalni'nin ölümünden Putin'i sorumlu tuttu
  16 Şub ABD Başkanı Biden, Navalni'nin ölümünden Putin'i sorumlu tuttu

  ABD Başkanı Joe Biden, hapishanede hayatını kaybeden Rus muhalif lider Aleksey Navalni'nin sır ölümüyle ilgili Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i sorumlu tuttu.

 • ABD'de ''ciddi ulusal güvenlik tehdidi'' tartışmalarının sebebi Rusya'nın geliştirdiği uyduları hedef alma sistemi çıktı
  15 Şub ABD'de ''ciddi ulusal güvenlik tehdidi'' tartışmalarının sebebi Rusya'nın geliştirdiği uyduları hedef alma sistemi çıktı

  ABD Temsilciler Meclisi, ''ABD'nin ciddi bir ulusal güvenlik tehdidi'' ile karşı karşıya olduğunu söyleyerek ayrıntıya girmediği konuyla ilgili Başkan Biden'ın tüm bilgileri paylaşması gerektiğini açıklamıştı. Bu açıklama sonrası ABD kamuoyunda bu tehdidin ne olduğu hakkında gün boyu tartışmalar yaşandı. Beyaz Saray, tartışılan konunun, Rusya'nın geliştirdiği ''uyduları hedef alma yeteneği'' ile ilgili olduğunu belirterek istihbari bir konu olması sebebiyle daha fazla detaya girmeyeceğini vurguladı.

 • ABD Başkanı Joe Biden, TikTok'u kullanarak seçim kampanyasını yürütüyor
  13 Şub ABD Başkanı Joe Biden, TikTok'u kullanarak seçim kampanyasını yürütüyor

  ABD Başkanı Joe Biden, güvenlik endişesi sebebiyle birçok eyalet devlet cihazında TikTok uygulamasının yasaklanmasına rağmen, hesap açarak seçim kampanyasını TikTok'dan yürütmeye başladı. Biden, Super Bowl'da yeni TikTok hesabını başlatarak genç seçmenlere ulaşmayı hedefliyor.

 • ABD Başkanı Biden, Netanyahu'ya Refah saldırısı konusunda uyarıda bulundu
  13 Şub ABD Başkanı Biden, Netanyahu'ya Refah saldırısı konusunda uyarıda bulundu

  ABD Başkanı Joe Biden, Ürdün Kralı Abdullah ile yaptığı görüşme sonrası Binyamin Netanyahu'ya Refah saldırısı konusunda uyarıda bulundu. Biden, sivillerin korunması gerektiğini vurgulayarak, Refah'a yönelik bir harekatın yapılmaması gerektiğini belirtti. Kral Abdullah ise Gazze'de ölen, yaralanan veya kaybolanların sayısının 100 bine yaklaştığını ifade etti. Biden'ın çağrılarının gözardı edildiği gerekçesiyle Netanyahu'ya karşı öfkeli olduğu belirtiliyor. İsrail'e müttefikleri ve Birleşmiş Milletler'den de tepki mesajları gelmekte.

 • ABD Başkanı Joe Biden, Ürdün Kralı 2. Abdullah ile görüştü
  13 Şub ABD Başkanı Joe Biden, Ürdün Kralı 2. Abdullah ile görüştü

  ABD Başkanı Joe Biden, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında 27 binden fazla masum sivilin öldürüldüğünü belirterek, İsrail'in iyi hazırlanmış bir plan olmadan Refah'a girmemesi gerektiğini ifade etti. Biden, Ürdün Kralı 2. Abdullah ile acil ateşkes çağrısında bulundu ve 6 haftalık bir ateşkes üzerinde çalıştıklarını söyledi.

 • Birbirlerine düştüler! ABD Başkanı Joe Biden'den Netanyahu'ya küfür
  12 Şub Birbirlerine düştüler! ABD Başkanı Joe Biden'den Netanyahu'ya küfür

  İsrail'in Gazze işgalini destekleyen ABD Başkanı Joe Biden'ın, özel görüşmelerinde İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu hakkında küfür kullandığı iddia edildi. İsrail'in ateşkesi kabul etmesi için uğraştığını ancak Netanyahu'nun kendisinin ''burnundan getirdiğini'' söyleyen Biden'ın Netanyahu için ''bu adam'' gibi küçümseyici ifadeler kullandığı belirtildi.

 • Hamas'tan İsrail'in 100'den fazla sivili öldürdüğü saldırıya ilk tepki: Refah katliamından Biden yönetimi de sorumlu
  12 Şub Hamas'tan İsrail'in 100'den fazla sivili öldürdüğü saldırıya ilk tepki: Refah katliamından Biden yönetimi de sorumlu

  İsrail'in, güvenli bölge olduğunu iddia ederek insanları sürdüğü Gazze'nin Refah kentine düzenlediği saldırılarında 100'den fazla sivil hayatını kaybederken, Hamas'tan saldırıya ilişkin açıklama geldi. Hamas, "Netanyahu'ya dün yaktıkları yeşil ışık ve soykırım savaşını sürdürmesi için ona sağladıkları açık destek nedeniyle Refah katliamından Netanyahu hükümetiyle birlikte ABD Başkanı Joe Biden yönetimi de tümüyle sorumludur" ifadelerini kullandı.

 • ABD Başkanı Joe Biden, Netanyahu ile görüştü
  12 Şub ABD Başkanı Joe Biden, Netanyahu ile görüştü

  ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Biden, görüşmede Hamas'ın yenilgiye uğratılması ve İsrail'in uzun vadeli güvenliğinin sağlanması hedefini teyit etti. Ayrıca, Refah'ta barınan 1 milyondan fazla insanın güvenliğinin sağlanması için inandırıcı ve uygulanabilir bir plan olmadan askeri operasyona girişilmemesi gerektiğini vurguladı.

 • Trump, Biden'ın suçsuz bulunmasının ardından kendi davasının da düşürülmesini istedi
  10 Şub Trump, Biden'ın suçsuz bulunmasının ardından kendi davasının da düşürülmesini istedi

  Eski ABD Başkanı Donald Trump, hakkında yürütülen ''gizli belgelere'' ilişkin davanın düşürülmesini talep etti. Evinde gizli belge tutmakla suçlanan mevcut Başkan Biden'ın soruşturma sonucunda suçsuz bulunması üzerine kendi adına aynı hususta açılan davanın da düşürülmesi gerektiğini savunan Trump, Savcı Robert Hur'un, Biden'ın söz konusu belgelerle ilgili detayları hatırlayamayacak kadar ''hafızasının zayıf'' olduğu sözlerine dair ise ''Biden'ın yaşadığının farkında olduğunu sanmıyorum.'' dedi.

 • ABD ve Almanya, Ukrayna'ya Destek ve Orta Doğu'da Barış Konularında Mutabık Kaldı
  10 Şub ABD ve Almanya, Ukrayna'ya Destek ve Orta Doğu'da Barış Konularında Mutabık Kaldı

  ABD Başkanı Joe Biden ve Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Beyaz Saray'da gerçekleştirdikleri görüşmede Rusya'ya karşı mücadelede Ukrayna'ya desteğin sürdürülmesi konusunda mutabık kaldı. İkili ayrıca Orta Doğu'da artan gerilim ve Filistin devletinin kurulmasını da içeren kalıcı barışın şartlarının belirlenmesi konusunda görüş alışverişinde bulundu.

 • Biden kararnameyi imzaladı! ABD, askeri yardım gönderdikleri ülkelerden savaş hukukuna uyma garantisi isteyecek
  10 Şub Biden kararnameyi imzaladı! ABD, askeri yardım gönderdikleri ülkelerden savaş hukukuna uyma garantisi isteyecek

  ABD'nin askeri yardımda bulunduğu ülkelerden savaş hukukuna uyma garantisi isteyeceklerini içeren kararname ABD Başkanı Joe Biden tarafından imzalandı. Kararnameye göre; bu ülkelerden 180 gün içinde yazılı taahhüt talep edilecek.

 • ABD, askeri yardım alan ülkelerden savaş hukukuna uyma garantisi isteyecek
  09 Şub ABD, askeri yardım alan ülkelerden savaş hukukuna uyma garantisi isteyecek

  ABD Başkanı Joe Biden, askeri yardım alan ülkelerden savaş hukukuna uyma garantisi isteyeceklerini açıkladı. İsrail gibi aktif çatışma içindeki ülkeler için süre 45 gün olarak belirlendi. ABD İsrail'e her yıl 3,8 milyar dolar değerinde silah ve teçhizat hibe ediyor. ABD'den silah yardımı alan ülkelerin, çatışma durumunda sivillere ABD'nin göndereceği yardımların teslim edilmesine dair bir güvence vermesi gerekecek.

 • Başkan Joe Biden deep fake vakalarıyla gündemde
  09 Şub Başkan Joe Biden deep fake vakalarıyla gündemde

  Başkan Joe Biden'ın sesi yapay zeka aracılığıyla taklit edilerek yapılan 25 binden fazla telefon görüşmesi ortaya çıktı. Amerikalı seçmenlere yanlış bilgiler verilerek oy verme kararları etkilenmeye çalışıldı. Deep fake ile Joe Biden taklidi yapan suçlu Teksas'taki Life Corporation firması olduğu tespit edildi. Şirketin başındaki Walter Monk ve diğerleri hukuki suçlamalarla karşı karşıya. Bu suçlamalar sonucunda ağır tazminat ve hapis cezasıyla karşılaşabilirler. Deep fake sahteciliği konusunda Lingo Telecom şirketi de suçlamalarla karşı karşıya. Devasa cezaların verilebileceği iddia ediliyor.

 • 'Hafızası zayıf' diyen savcıya tepki gösteren ABD Başkanı Biden, yine liderleri karıştırdı
  09 Şub "Hafızası zayıf" diyen savcıya tepki gösteren ABD Başkanı Biden, yine liderleri karıştırdı

  ABD Başkanı Joe Biden, evinden çıkan gizli belgelerle ilgili raporunu açıklayan Özel Yetkili Savcı Robert Hur'a, "hafızası ve yaşlılığıyla ilgili asılsız ithamda bulunduğu" gerekçesiyle tepki gösterirken, aynı toplantıda Mısır Devlet Başkanı Sisi için "Meksika Devlet Başkanı" ifadesini kullandı.

 • ABD Başkanı Joe Biden'ın hafızası sorunlu olarak nitelendirildi
  09 Şub ABD Başkanı Joe Biden'ın hafızası sorunlu olarak nitelendirildi

  ABD Başkanı Joe Biden hakkında başkan yardımcısı olduğu dönemde gizli belgeleri evine götürmesiyle ilgili dava açılmayacağı açıklandı. Ancak özel komisyon, Biden'ın hafızasının sorunlu olduğunu belirterek onu 'iyi niyetli, zayıf bir hafızası olan yaşlı biri' olarak nitelendirdi. Bu durum, Biden'ın imajı için olumsuz olabilir.

 • Biden'ın evinden çıkan gizli belgeleri inceleyen savcı suçlamada bulunmadı: Hafızası çok zayıf
  09 Şub Biden'ın evinden çıkan gizli belgeleri inceleyen savcı suçlamada bulunmadı: Hafızası çok zayıf

  ABD'de Özel Yetkili Savcı Robert Hur, Başkan Joe Biden'ın evinden çıkan gizli belgeleri inceleyerek soruşturma raporunu kamuoyuna açıkladı. Hur, Biden'ın belgeleri isteyerek elinde tuttuğunu ancak belgelerle ilgili ayrıntıları hatırlamayacak kadar zayıf bir hafızaya sahip olması sebebiyle kendisine yönelik herhangi bir suçlamada bulunmayacaklarını belirtti.

 • İsrail Bakanının Oğlu Biden'ı Alzheimer Hastası İmalarıyla Hedef Aldı
  06 Şub İsrail Bakanının Oğlu Biden'ı Alzheimer Hastası İmalarıyla Hedef Aldı

  İsrail'in aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir'in oğlu Shuvael Ben-Gvir, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ABD Başkanı Joe Biden'ı Alzheimer hastasına benzeterek bilişsel gerileme yaşadığını ima etti. Paylaşımın ardından Ben-Gvir özür diledi ve paylaşımını sildi.

 • İsrailli aşırı sağcı Bakan Ben-Gvir, Biden yönetiminden Tel Aviv'e baskıyı sonlandırmasını istedi
  05 Şub İsrailli aşırı sağcı Bakan Ben-Gvir, Biden yönetiminden Tel Aviv'e baskıyı sonlandırmasını istedi

  İsrail'in aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir, ABD Başkanı Joe Biden'a tepki gösterdi. Biden'ın, Gazze'deki İsrail işgali nedeniyle Tel Aviv yönetimine baskı yaptığını savunan Ben-Gvir, ''ABD bizim müttefikimiz, dostumuz ama Biden yönetimi sonunda 'Hamas'a giden' yakıt ve insani ekipmanlarını getirme konusunda bize baskı yapmayı durdurmalı.'' dedi.

 • ABD'de sınır krizi: 14 eyalet Biden'a karşı ortak hareket edeceklerini ilan etti
  05 Şub ABD'de sınır krizi: 14 eyalet Biden'a karşı ortak hareket edeceklerini ilan etti

  ABD'de sınır güvenliği anlaşmazlığının devam ettiği Texas'ın Valisi Greg Abbott, beraberinde 14 Cumhuriyetçi valiyle basın toplantısı düzenleyerek, ABD Başkanı Joe Biden'a sınır güvenliği konusunda ortak bir tavır içinde oldukları mesajını verdi. Abbott, sınıra daha fazla dikenli tel örme vaadinde bulundu.

 • ABD'de Cumhuriyetçiler, göç sorununu protesto etmek için Teksas-Meksika sınırında konvoy düzenledi
  04 Şub ABD'de Cumhuriyetçiler, göç sorununu protesto etmek için Teksas-Meksika sınırında konvoy düzenledi

  ABD Başkanı Joe Biden'ın güney sınırındaki yasadışı göç sorunuyla mücadele edemediğini düşünen Cumhuriyetçiler, yüzlerce kamyon ve tırdan oluşan konvoyla Teksas-Meksika sınırında protesto gösterisi düzenledi. Protestocular, sınıra dikenli tel ve duvar örülmesini desteklediklerini ve insanların ülkeye yasal olarak gelmesini istediklerini belirtti.

 • İran, ABD'nin Irak ve Suriye'deki hava saldırılarını kınadı
  04 Şub İran, ABD'nin Irak ve Suriye'deki hava saldırılarını kınadı

  İran Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin Irak ve Suriye'de düzenlediği hava saldırılarını stratejik bir hata olarak nitelendirdiğini açıkladı. İran, bu saldırıların bölgede gerilimi artıracağını ve istikrarsızlığa yol açacağını belirtti. ABD'nin saldırılarına tepki olarak Irak ve Suriye'den de kınama açıklamaları geldi. Irak yetkilileri, saldırılarda en az 16 kişinin öldüğünü ve bölge için feci sonuçlar doğurabileceği uyarısında bulundu. ABD Başkanı Joe Biden ise ülkesinin istediği zaman istediği yeri hedef alacağını söyleyerek saldırıların süreceğini belirtti.

 • ABD Başkanı Joe Biden, Ürdün'deki dron saldırısında hayatını kaybeden 3 askerin cenazesine katıldı
  02 Şub ABD Başkanı Joe Biden, Ürdün'deki dron saldırısında hayatını kaybeden 3 askerin cenazesine katıldı

  ABD Başkanı Joe Biden, Ürdün'deki dron saldırısında hayatını kaybeden 3 ABD askerinin cenazelerinin ülkeye getirilmesinin ardından Delaware eyaletindeki hava kuvvetleri üssünde düzenlenen askeri törene katıldı. Biden, cenazelerin onurlu nakli töreninde askerlerin cenazelerinin uçaktan çıkartılması sırasında elini kalbine götürdü.

 • İsrail Başbakanı Netanyahu, Biden'ın yaptırım kararına cevap verdi
  02 Şub İsrail Başbakanı Netanyahu, Biden'ın yaptırım kararına cevap verdi

  ABD Başkanı Joe Biden'ın Batı Şeria'daki Filistinlilere saldıran aşırılık yanlısı yerleşimciler için yaptırım uygulama kararına İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'dan cevap geldi. Netanyahu, İsrail'in yasaları çiğneyen tüm İsraillilere karşı harekete geçtiğini belirterek, istisnai tedbirlerin gereksiz olduğunu söyledi.

 • ABD Başkanı Joe Biden, Yahudi yerleşimcilere karşı yaptırım öngören bir kararnameyi imzaladı
  01 Şub ABD Başkanı Joe Biden, Yahudi yerleşimcilere karşı yaptırım öngören bir kararnameyi imzaladı

  ABD Başkanı Joe Biden, Batı Şeria'da Filistinlilere karşı şiddet uygulayan Yahudi yerleşimcilere karşı yaptırımlar içeren bir başkanlık kararnamesini imzaladı. Kararname, bu tür faaliyetlerde bulunan kişilere ve kuruluşlara ekonomik ve siyasi yaptırımlar uygulanmasını öngörüyor.

 • ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, hastaneye kaldırılmasının gizlenmesi nedeniyle özür diledi
  01 Şub ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, hastaneye kaldırılmasının gizlenmesi nedeniyle özür diledi

  ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, prostat kanseri ameliyatının ardından ortaya çıkan komplikasyonlar nedeniyle hastaneye kaldırılmasının günlerce gizlenmesi nedeniyle ABD halkından özür diledi. Austin, Başkan Biden'a teşhisi hemen bildirmediği için üzgün olduğunu belirtti.

 • ABD Başkanı Joe Biden, Batı Şeria'daki şiddet olaylarına karışan Yahudi yerleşimcileri hedef alan bir kararname çıkarmayı planlıyor
  01 Şub ABD Başkanı Joe Biden, Batı Şeria'daki şiddet olaylarına karışan Yahudi yerleşimcileri hedef alan bir kararname çıkarmayı planlıyor

  ABD Başkanı Joe Biden, Ulusal Dua Kahvaltısı'nda yaptığı açıklamada, İsrail ve Filistin arasındaki çatışmalara değinerek, Batı Şeria'daki şiddet olaylarına karışan Yahudi yerleşimcileri hedef alan bir kararname çıkarmayı planladığını belirtti. Aynı zamanda, Gazze Şeridi'ndeki esirlerin evlerine geri dönmeleri için çaba sarf ettiklerini ve barışı sağlamak için çalıştıklarını da ifade etti.

 • Biden, 3 askerinin hesabını sormaya kararlı: Karşılığını vereceğiz
  31 Oca Biden, 3 askerinin hesabını sormaya kararlı: Karşılığını vereceğiz

  ABD Başkanı Joe Biden, Ürdün'de 3 askerin öldüğü ABD üssü saldırısına nasıl karşılık vereceklerini kararlaştırdıklarını söyledi. Saldırıdan İran'ı sorumlu tuttuğunu belirten Biden, "Orta Doğu'da daha geniş bir savaşa ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum, bunun peşinde değiliz. Ancak saldırıya nasıl yanıt vereceğimizi kararlaştırdık" dedi.

 • Bernie Sanders, Biden'a Filistinli Mültecilere Yardımları Yeniden Başlatması Çağrısında Bulundu
  30 Oca Bernie Sanders, Biden'a Filistinli Mültecilere Yardımları Yeniden Başlatması Çağrısında Bulundu

  ABD'li Senatör Bernie Sanders, ABD Başkanı Joe Biden'a Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı'na (UNRWA) yönelik yardımları yeniden başlatması çağrısında bulunarak, '12 kişinin eylemleri yüzünden milyonlarca insanın acı çekmesine izin veremeyiz' dedi. Sanders, Gazze'deki insani felaketi önlemek için fonların yeniden sağlanması gerektiğini vurguladı.

 • ABD Başkanı Joe Biden, Ürdün'deki ABD üssüne düzenlenen saldırıyı görüştü
  29 Oca ABD Başkanı Joe Biden, Ürdün'deki ABD üssüne düzenlenen saldırıyı görüştü

  ABD Başkanı Joe Biden, Ulusal Güvenlik Konseyi ile dün Ürdün'deki ABD üssüne düzenlenen saldırıyı ele aldı. Toplantıda, saldırıda hayatını kaybeden 3 ABD askeri de konuşuldu. Biden, saldırıya ilişkin sorumluların hesap vereceğini belirtti.

 • Pentagon'dan 'intikam' açıklaması: Ürdün'deki saldırıdan İran destekli milisler sorumlu, karşılık vereceğiz
  29 Oca Pentagon'dan "intikam" açıklaması: Ürdün'deki saldırıdan İran destekli milisler sorumlu, karşılık vereceğiz

  Ürdün'ün kuzeydoğusunda, Suriye sınırına yakın bölgede görevlendirilen ABD güçlerine dün gece düzenlenen saldırıda 3 asker öldü, 25 kişi de yaralandı. İHA ile düzenlenen saldırıya ilişkin açıklama yapan ABD Savunma Bakanı Austin, "Askerlerimize yönelik saldırılardan İran destekli milisler sorumlu ve biz de kendi seçtiğimiz zaman ve yerde karşılık vereceğiz" dedi.

 • Trump: Ürdün'deki saldırı Biden'ın zayıflığının sonucu
  29 Oca Trump: Ürdün'deki saldırı Biden'ın zayıflığının sonucu

  Ürdün'deki ABD üssüne yönelik dron saldırısının ''Biden'ın zayıflığının ve teslimiyetçiliğinin'' sonucu olduğunu söyleyen eski ABD Başkanı Donald Trump, ''Ülkemiz Joe Biden'ın başkomutanlığı ile ayakta kalamaz'' dedi.

 • Biden, ABD'yi iç savaşın eşiğine getiren göçmen krizinde başkaldıran eyaletlere şartını sundu
  29 Oca Biden, ABD'yi iç savaşın eşiğine getiren göçmen krizinde başkaldıran eyaletlere şartını sundu

  ABD'de Teksas Valisi Greg Abbott'un Meksika sınırında göçmenlerin geçişini engellemek için jiletli tel çekmesiyle başlayan kriz tırmanıyor. 25 eyaletin destek verdiği Abbott, göçmen akınlarını durduramadığı gerekçesiyle Biden yönetimine tepki göstermişti. Biden ise Ukrayna'ya askeri yardım paketinin Kongre'den geçmesi halinde sınır güvenliği tasarısının onaylanacağını ve Meksika sınırını hemen kapatacağını söyledi. Cumhuriyetçiler ise Ukrayna'ya yapılacak askeri yardım kalemine karşı çıkıyor.

 • ABD'li senatör Ürdün'deki saldırı sonrası çağrı yaptı: İran'ı sertçe vuralım
  28 Oca ABD'li senatör Ürdün'deki saldırı sonrası çağrı yaptı: İran'ı sertçe vuralım

  Ürdün'ün kuzeydoğusunda, Suriye sınırına yakın konuşlanmış ABD güçlerine yönelik düzenlenen insansız hava aracıyla (İHA) saldırı sonucunda 3 ABD askeri öldü, 25 asker yaralandı. ABD Başkanı Joe Biden, saldırının İran destekli radikal militan gruplar tarafından gerçekleştirildiğini belirtti ve misilleme sözü verdi. Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham ise Biden'ı suçlayarak İran'a saldırı çağrısında bulundu.

 • Ürdün'de ABD üssüne İHA'lı saldırı: 3 Amerikan askeri öldü, çok sayıda yaralı var
  28 Oca Ürdün'de ABD üssüne İHA'lı saldırı: 3 Amerikan askeri öldü, çok sayıda yaralı var

  Ürdün'ün Suriye sınırı yakınlarında bulunan bir ABD üssüne İran destekli militan gruplar tarafından insansız hava araçlarıyla saldırı düzenlendi. Saldırıda ilk belirlemelere göre 3 ABD askeri hayatını kaybederken 25 ABD askeri de yaralandı.

 • Biden'ın F-16 mektubundan detaylar ortaya çıktı: Türkiye, İsveç sürecini tamamladığı anda satış onaylansın
  25 Oca Biden'ın F-16 mektubundan detaylar ortaya çıktı: Türkiye, İsveç sürecini tamamladığı anda satış onaylansın

  İsveç'in NATO'ya üyeliğine TBMM'den onay çıkmasından memnun olan ABD'den F-16 hamlesi geldi. ABD Başkanı Biden'ın Kongre'ye Türkiye'ye F-16 satışını onaylaması için mektup göndermesi yankı uyandırırken yeni detaylar ortaya çıktı. Biden mektupta, Türkiye'deki İsveç sürecinin tamamlanmasının hemen ardından F-16'ların satışı konusunda Kongre'ye resmi bildirim yapma niyetini belirtti.

 • ABD, Türkiye'nin F-16 Savaş Uçağı Filosunun Modernizasyonunu Destekliyor
  24 Oca ABD, Türkiye'nin F-16 Savaş Uçağı Filosunun Modernizasyonunu Destekliyor

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Vedant Patel, ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin Türkiye'nin F-16 savaş uçağı filosunun modernizasyonunu desteklediğini belirtti. Ancak ABD Kongresi'nin bu konuda kilit bir rol oynadığının farkında olduklarını açıkladı.

 • Joe Biden'ın adı New Hampshire ön seçimlerinde yer almayacak
  23 Oca Joe Biden'ın adı New Hampshire ön seçimlerinde yer almayacak

  Demokrat Parti yönetimi ile Demokratik Ulusal Komite (DNC) arasında yaşanan seçim takvimi anlaşmazlığı nedeniyle mevcut ABD Başkanı Joe Biden'ın adının New Hampshire eyaletindeki ön seçimlerde kullanılacak oy pusulalarında yer almayacağı bildirildi. Anlaşmazlık sonucunda ön seçimlerin daha önceden planlandığı tarihte yapılacağı açıklanırken, Biden'ın zaten Demokrat Parti adayı olarak pusulada yer alacağı ifade edildi.

 • ABD Başkanı Biden, Netanyahu ile Filistin devleti konusunu görüştü
  20 Oca ABD Başkanı Biden, Netanyahu ile Filistin devleti konusunu görüştü

  ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun görevde olduğu süre boyunca bağımsız bir Filistin devlet kurulmasının imkansız olmadığını, konuyu 27 gün aradan sonra gerçekleştirdikleri telefon görüşmesinde ele aldıklarını ifade etti.

 • ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi
  19 Oca ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi

  ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile 27 gün sonra gerçekleştirdiği ilk telefon görüşmesinde, 'masum sivilleri koruma sorumluluğunu' vurguladı. Görüşmede Gazze'deki durum ele alındı ve tüm rehinelerin serbest bırakılması için çabalar ele alındı. Biden, İsrail hükümetinin Gazze'ye un sevkiyatına izin vermesini memnuniyetle karşıladı ve deniz yoluyla yardım ulaştırılması üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

 • ABD, Yemenli Husi isyancıları tekrar 'küresel terörist' olarak kabul edecek
  17 Oca ABD, Yemenli Husi isyancıları tekrar 'küresel terörist' olarak kabul edecek

  ABD Başkanı Joe Biden yönetimi, Yemenli Husi isyancıları tekrar 'küresel terörist' olarak kabul edeceğini açıkladı. Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Husilerin ticari gemilere yönelik füze saldırılarına devam etmesi nedeniyle kararı onaylayacak. Bu kararla birlikte ABD'li finans kuruluşlarından Husi bağlantılı varlıkların dondurulması ve grup üyelerinin ABD'ye girişinin yasaklanması istenecek. Ancak yetkililer, Yemen'e insani yardım akışının devam etmesi için istisnalar uygulanacağını belirtti.

 • ABD Başkanı Biden'ın İsrail'e desteği azalıyor
  14 Oca ABD Başkanı Biden'ın İsrail'e desteği azalıyor

  ABD basınının adı açıklanmayan bir yetkiliye dayandırdığı haberde, ABD'nin Gazze Şeridi'ne yönelik taleplerinin İsrail tarafından dikkate alınmaması nedeniyle ABD Başkanı Joe Biden'ın destek verdiği İsrail hükümetine karşı 'sabrının tükendiği' iddia edildi. ABD yönetiminin İsrail'in Gazze savaşıyla ilgili son taleplerinin çoğunu reddetmesinden dolayı hayal kırıklığına uğradığı belirtilirken, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'in İsrail'e yaptığı son ziyaret sırasında İsrail'in çatışmaların sona ermesinin ardından Gazze'ye ilişkin planının 'hayal ürünü' olduğunu açıkça ifade ettiği bildirildi.

 • ABD, Yemen'deki Husi güçlerine karşı yeni bir saldırı düzenledi
  13 Oca ABD, Yemen'deki Husi güçlerine karşı yeni bir saldırı düzenledi

  ABD Başkanı Joe Biden'ın Kızıldeniz'deki deniz ticaretini koruma taahhüdünün ardından, ABD Güçleri Yemen'de Husi güçlerine karşı yeni bir saldırı düzenledi. Radar tesisinin vurulduğu saldırıdan önce, ABD ve İngiltere İran destekli Husi hareketine karşı birçok saldırı gerçekleştirmişti. ABD Merkez Komutanlığı, güdümlü füze destroyeri Carney'den atılan Tomahawk füzeleriyle Husilerin ticari gemilere yönelik saldırı kabiliyetinin azaltılmasının hedeflendiğini açıkladı. Saldırı sonucunda başkent Sana ve ülkenin diğer bölgelerinde patlamalar yaşandı. Husiler ise saldırılarına devam edeceklerini duyurdu.

 • ABD ve İngiltere, Yemen'deki Husi Hedeflerini Vurdu
  12 Oca ABD ve İngiltere, Yemen'deki Husi Hedeflerini Vurdu

  ABD ve İngiltere, Avustralya, Bahreyn, Kanada ve Hollanda'nın desteğiyle Yemen'deki Husi hedeflerini jetlerle ve füzelerle vurdu. ABD Başkanı Joe Biden 'gerektiğinde daha fazla önlem almakta tereddüt etmeyeceğini' ifade etti.

 • ABD ve İngiltere, Yemen'deki Husi hedeflerini vurdu
  12 Oca ABD ve İngiltere, Yemen'deki Husi hedeflerini vurdu

  ABD ve İngiltere, Avustralya, Bahreyn, Kanada ve Hollanda'nın desteğiyle Yemen'deki Husi hedeflerini jetlerle ve füzelerle vurdu. ABD Başkanı Joe Biden 'gerektiğinde daha fazla önlem almakta tereddüt etmeyeceğini' ifade etti. Operasyonda radar sistemleri, hava savunma sistemleri, insansız hava sistemleri, seyir füzeleri ve balistik füzelerin depolama ve fırlatma sahaları hedef alındı. Husi militanları, uluslararası nakliye rotalarında saldırı ve taciz girişimlerinde bulunmuştu.

 • İsrail ve Lübnan savaşın eşiğine geldi, Biden arabuluculuk için danışmanını görevlendirdi
  11 Oca İsrail ve Lübnan savaşın eşiğine geldi, Biden arabuluculuk için danışmanını görevlendirdi

  ABD Başkanı Joe Biden tarafından İsrail ile Lübnan arasındaki gerilimi düşürmek için arabulucu olarak görevlendirilen Biden'ın Kıdemli Danışmanı Amos Hochstein, İsrail ve Lübnan'ın şu anda zor ve acele edilmesi gereken bir süreç içinde bulunduğunu ve krizi diplomatik yollarla çözmeye çalıştıklarını söyledi.

 • Biden'ın konuşması 'Gazze'de ateşkes' sloganları ile kesildi
  08 Oca Biden'ın konuşması "Gazze'de ateşkes" sloganları ile kesildi

  ABD Başkanı Joe Biden'ın konuşması, Gazze Şeridi'nde ateşkes çağrısında bulunan protestocular tarafından kesildi. Biden, Rahibe Emanuel AME Kilisesi'nde konuşma yaparken göstericilerin "Ateşkes şimdi" sloganlarıyla protesto edildi.

 • ABD Başkanı Joe Biden'ın konuşması Gazze Şeridi'nde protestolarla kesildi
  08 Oca ABD Başkanı Joe Biden'ın konuşması Gazze Şeridi'nde protestolarla kesildi

  ABD Başkanı Joe Biden, Charleston kentindeki Rahibe Emanuel AME Kilisesi'nde yaptığı konuşmada, Gazze Şeridi'nde ateşkes çağrısında bulunan protestocular tarafından kesildi. Göstericilerin kiliseden çıkarılmasının ardından Biden, İsrail hükümetiyle çalıştığını ve Gazze'den çekilmelerini sağlamak için çaba sarf ettiğini belirtti.

 • Joe Biden, Donald Trump'a Nazi Almanyası ile aynı dili kullanmakla suçladı
  06 Oca Joe Biden, Donald Trump'a Nazi Almanyası ile aynı dili kullanmakla suçladı

  ABD Başkanı Joe Biden, seçim kampanyasının başlangıcında muhtemel rakibi Donald Trump'ı Nazi Almanyası ile aynı dili kullanmakla suçladı. Biden, Trump'ın demokrasiye yönelik temel bir tehdit olduğunu belirtti ve ABD'nin güçlü bir millet olduğunu vurguladı.

 • Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, ABD Başkanı Joe Biden'a 45. yıl dönümü için mesaj gönderdi
  01 Oca Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, ABD Başkanı Joe Biden'a 45. yıl dönümü için mesaj gönderdi

  Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, ABD Başkanı Joe Biden'a hitap ettiği iki ülke arasındaki diplomatik bağların 45. yıl dönümüne özel bir mesaj yayımladı. Xi Jinping, mesajında Çin ve ABD'nin ilişkilerinin dünya barışına, istikrarına ve refahına katkıda bulunduğunu belirtti ve geleceğe dönük bir vizyon çerçevesinde işbirliğine devam etmek için hazır olduklarını vurguladı.

 • ABD Başkanı Joe Biden, Irak ve Suriye'deki saldırılara karşı adımlar atmaya hazır
  27 Ara ABD Başkanı Joe Biden, Irak ve Suriye'deki saldırılara karşı adımlar atmaya hazır

  ABD Başkanı Joe Biden, Kongre'ye yazdığı mektupta Irak ve Suriye'deki ABD üslerine düzenlenen saldırılara değinerek, 'ABD, daha fazla tehdit ya da saldırı olması durumunda gerekli ve uygun şekilde daha ileri adımlar atmaya hazırdır' dedi.

 • 12 şehidimizin ardından ABD'den ilk açıklama: Müttefikimiz Türkiye'nin yanındayız
  24 Ara 12 şehidimizin ardından ABD'den ilk açıklama: Müttefikimiz Türkiye'nin yanındayız

  2 günde 12 askerimizin şehit olmasının ardından ABD'den ilk açıklama geldi. Metinde, "Terörle mücadele operasyonları sırasında hayatını kaybeden 12 Türk askerinin ailelerine ve yakınlarına taziyelerimizi iletiyor, yaralı olan Türk askerine acil şifalar diliyoruz. Terörle mücadelede NATO müttefikimiz Türkiye'nin yanındayız." ifadeleri yer aldı.

 • ABD'li rehine Gad Haggai Hamas tarafından öldürüldü
  23 Ara ABD'li rehine Gad Haggai Hamas tarafından öldürüldü

  Hamas çatışmaları sırasında ABD'li rehine Gad Haggai'nin öldüğü duyuruldu. ABD Başkanı Joe Biden, başsağlığı mesajı paylaşarak eşi Judy Haggai'nin güvenli bir şekilde dönmesini umduklarını ifade etti. Başkan Yardımcısı Kamala Harris ve New York Valisi Kathy Hochul da başsağlığı mesajları yayımladı.

 • Boşlukla tokalaşan Biden, boyut atlayıp görünmez insanlara sarılmaya başladı
  22 Ara Boşlukla tokalaşan Biden, boyut atlayıp görünmez insanlara sarılmaya başladı

  Daha önce kürsüden inerken görünmez insanlarla el sıkışan ABD Başkanı Joe Biden, bu kez görünmez insanlara sarıldı. Büyük yankı uyandıran o görüntüler için ''Biden boyut atladı'' şeklinde yorumlar yapıldı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'İsveç konusu Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Sayın Joe Biden ile yaptığımız görüşmede de gündeme geldi.'
  19 Ara Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İsveç konusu Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Sayın Joe Biden ile yaptığımız görüşmede de gündeme geldi."

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İsveç konusu Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Sayın Joe Biden ile yaptığımız görüşmede de gündeme geldi.

 • Joe Biden'ın konvoyuna kaza
  18 Ara Joe Biden'ın konvoyuna kaza

  ABD Başkanı Joe Biden'ın Delaware eyaletindeki kampanya merkezinden ayrıldığı sırada konvoyundaki araca bir otomobil çarptı. Biden ve eşi Jill Biden'ın durumu iyi.

 • ABD Başkanı Biden'ın konvoyuna hızla gelen otomobil çarptı! Korumalar silahla aracı kuşattı
  18 Ara ABD Başkanı Biden'ın konvoyuna hızla gelen otomobil çarptı! Korumalar silahla aracı kuşattı

  ABD Başkan Joe Biden, ABD'deki kampanya merkezinden çıkarken caddeyi kapatan bir gizli servis aracına hızla gelen otomobil çarptı. Olay anında korumalar silahları çekip aracı kuşattı. Sürücü ise güvenlik görevlilerine direnmedi.

 • İsrail, ABD'nin iki devletli çözüm çağrısına tepki gösterdi
  15 Ara İsrail, ABD'nin iki devletli çözüm çağrısına tepki gösterdi

  İsrail yönetimi, ABD Başkanı Joe Biden dahil üst düzey ABD'li yetkililerin Filistin-İsrail meselesinde iki devletli çözüm konusunu dillendirmesinden rahatsızlık duyduğunu ve Washington yönetimine bu konuda kamuya açık şekilde konuşmaması çağrısında bulunduğunu bildirdi.

 • ABD Başkanı Biden, İsrail'in Gazze'de sivillerin öldürülmemesi konusunda uyarıda bulundu
  15 Ara ABD Başkanı Biden, İsrail'in Gazze'de sivillerin öldürülmemesi konusunda uyarıda bulundu

  Gazze'deki İsrail saldırıları devam ederken ABD Başkanı Joe Biden, İsrail'in Gazze'de sivillerin öldürülmemesi konusunda daha dikkatli olması gerektiğini söyledi. Biden, İsrail'in savaş yoğunluğunu düşürmesi ve sivillerin hayatlarını kurtarmaya odaklanması gerektiğini vurguladı.

 • ABD Seçmenlerinin Yarısı Biden ve Trump'ın Adaylığından Memnun Değil
  14 Ara ABD Seçmenlerinin Yarısı Biden ve Trump'ın Adaylığından Memnun Değil

  ABD'de yapılan ankete göre, seçmenlerin yüzde 56'sı 2024 başkanlık seçimlerinde Joe Biden ve Donald Trump'ın aday olmasından memnun değil. Demokrat seçmenlerin yüzde 49'u Biden'ın adaylığından memnun olurken, Cumhuriyetçi seçmenlerin yüzde 65'i Trump'ın adaylığından memnun olduğunu belirtti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Biden'la görüşmesinde bölgede kalıcı ateşkesin sağlanmasının ABD'nin tarihi sorumluluğu olduğunu iletti
  14 Ara Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Biden'la görüşmesinde bölgede kalıcı ateşkesin sağlanmasının ABD'nin tarihi sorumluluğu olduğunu iletti

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Biden'la görüşmesinde bölgede kalıcı ateşkesin sağlanmasının ABD'nin tarihi sorumluluğu olduğunu iletti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden'la görüşmesinde, İsrail'in saldırılarının derinleşmesinin ve uzamasının bölgesel ve küresel olumsuz sonuçları...
  14 Ara Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden'la görüşmesinde, İsrail'in saldırılarının derinleşmesinin ve uzamasının bölgesel ve küresel olumsuz sonuçları...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden'la görüşmesinde, İsrail'in saldırılarının derinleşmesinin ve uzamasının bölgesel ve küresel olumsuz sonuçları olabileceğini ifade etti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden'a, Gazze'deki insanlık dramına 'dur' denilmesi gerektiğini, ABD'nin İsrail'e şartsız desteğini çekmesinin ateşkesi hızla...
  14 Ara Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden'a, Gazze'deki insanlık dramına 'dur' denilmesi gerektiğini, ABD'nin İsrail'e şartsız desteğini çekmesinin ateşkesi hızla...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden'a, Gazze'deki insanlık dramına 'dur' denilmesi gerektiğini, ABD'nin İsrail'e şartsız desteğini çekmesinin ateşkesi hızla sağlayabileceğini söyledi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Biden ile telefonda görüştü
  14 Ara Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Biden ile telefonda görüştü

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İki liderin görüşmesinde İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları, İsveç'in NATO üyeliği, F-16 savaş uçağı konusu ve ikili ilişkiler ele alındı.

 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
  14 Ara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

 • ABD Temsilciler Meclisi, 886 milyar dolarlık savunma bütçesini onayladı
  14 Ara ABD Temsilciler Meclisi, 886 milyar dolarlık savunma bütçesini onayladı

  ABD Temsilciler Meclisi, 886 milyar dolarlık 2024 mali yılı savunma bütçesini onaylayarak ABD Başkanı Joe Biden'a gönderdi. Savunma bütçesinde Suriye'deki terör örgütü YPG/PKK'ya kaynak sağlanırken, orduda görev yapan çalışanlara maaş artışı yapılması bekleniyor.

 • Temsilciler Meclisi, Biden'a yönelik azil soruşturmasını onayladı
  14 Ara Temsilciler Meclisi, Biden'a yönelik azil soruşturmasını onayladı

  Cumhuriyetçilerin çoğunlukta olduğu Temsilciler Meclisi, oğlu Hunter Biden'a iş ilişkilerinde avantaj sağladığı iddia edilen ABD Başkanı Joe Biden'a yönelik azil soruşturmasının açılmasına resmen onay verdi. Biden, sürecin siyasi ve dayanaksız olduğunu savunurken, azil soruşturmasının başkanlık seçimlerinin yapılacağı 2024 yılı boyunca sürmesi bekleniyor.

 • Hunter Biden, ifadeye ancak halka açık olması şartıyla katılacak
  13 Ara Hunter Biden, ifadeye ancak halka açık olması şartıyla katılacak

  ABD Başkanı Joe Biden'ın görevden alınmasına yönelik soruşturma kapsamında ifadeye çağrılan Hunter Biden, sadece kamuya açık bir ortamda ifade vermek istediğini belirtti. Hunter Biden, babasının işine karışmadığını ve bu iddiaları destekleyecek hiçbir kanıt olmadığını söyledi. Avukatları, ifadenin gizli alınması konusunda ısrarcı olan Komite üyeleriyle anlaşmazlık yaşıyor.

 • Biden, İsrail'in Gazze saldırılarına ilk kez eleştiri getirdi
  13 Ara Biden, İsrail'in Gazze saldırılarına ilk kez eleştiri getirdi

  İsrail'in Gazze'deki katliamına destek veren ABD Başkanı Biden, bu süreçteki en eleştirilen konuşmasıyla şaşkınlık yarattı. İsrail'in saldırılarında ayrım gözetmediğini belirten Biden'ın bu yön değişikliği kararında, ülkesinde baskı altına alınmasının ve BM'de dışlanmasının etkili olduğu düşünülüyor.

 • Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, Biden ve Harris ile görüştü
  13 Ara Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, Biden ve Harris ile görüştü

  Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Washington ziyareti sırasında ABD Başkanı Joe Biden ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris ile bir araya geldi. Zelenski, görüşmelerde Ukrayna'nın başarılarından ve ABD'nin desteğinden bahsetti.

 • ABD Temsilciler Meclisi, Biden'a yönelik azil soruşturmasını onayladı
  13 Ara ABD Temsilciler Meclisi, Biden'a yönelik azil soruşturmasını onayladı

  ABD Temsilciler Meclisi Kurallar Komitesi, Başkan Joe Biden'a yönelik azil soruşturmasına ilişkin tasarıyı onaylayarak Temsilciler Meclisi Genel Kuruluna gönderdi. Tasarı, Cumhuriyetçilerin çoğunluğu elinde bulundurduğu Genel Kurulda görüşülecek.

 • ABD Başkanı Biden, İsrail'in Gazze'deki tünellerle ilgili açıklama yaptı
  13 Ara ABD Başkanı Biden, İsrail'in Gazze'deki tünellerle ilgili açıklama yaptı

  ABD Başkanı Joe Biden, İsrail'in Gazze'deki 'Hamas tünelleri'ne deniz suyu salmasıyla ilgili, tünellerde rehine olup olmadığını teyit edemeyeceğini söyledi. Biden, İsrailli yetkililerin iddialarını hatırlatarak, kesin bilgisi olmadığını belirtti.

 • Biden: İsrail'in bombalamaları küresel desteği kaybettiriyor
  13 Ara Biden: İsrail'in bombalamaları küresel desteği kaybettiriyor

  ABD Başkanı Joe Biden, İsrail'in Gazze'yi ayrım gözetmeksizin bombalaması nedeniyle küresel desteği kaybetmeye başladığını söyledi. Biden, Hamas'ın saldırısı sonrasında İsrail'e güçlü destek sunmuştu ancak İsrail'in ayrım gözetmeksizin yaptığı bombalamalarla desteği kaybetmeye başladığını belirtti. Biden ayrıca Hamas'ın üzerine gidilmesi gerektiğini ve İsrail'in bunu yapmaya her türlü hakkı olduğunu da vurguladı.

 • Biden, İsrail'in dünya desteğini kaybettiğini ve hükümet değişikliği gerektiğini söyledi
  13 Ara Biden, İsrail'in dünya desteğini kaybettiğini ve hükümet değişikliği gerektiğini söyledi

  ABD Başkanı Biden, İsrail'in Gazze'deki ayrım gözetmeksizin saldırıları nedeniyle dünyanın desteğini kaybetmeye başladığını ifade edip Netanyahu'nun hükümetini değiştirmesi gerektiğini söyledi. Yankı uyandıran bu sözlere ise İsrailli bakanlardan sert yanıt geldi.

 • ABD Başkanı Biden, Ukrayna'ya destek konusunda kararlı
  13 Ara ABD Başkanı Biden, Ukrayna'ya destek konusunda kararlı

  ABD Başkanı Joe Biden, Ukrayna'ya Rusya ile savaşında tam destek vermeye devam edeceklerini vurgulayarak, Cumhuriyetçilerin, Ukrayna paketini Senatoda bloke etmesinden en fazla Moskova'nın memnuniyet duyduğunu belirtti. Biden, Ukrayna'ya bugüne kadar verdikleri desteği en güçlü şekilde devam ettireceklerini kaydetti ve ek bütçenin bir an önce geçmesi gerektiğine dikkat çekti. Cumhuriyetçilerin Ukrayna'ya destek paketine karşı durduğunu söyleyen Biden, müzakerelerin sürdüğünü ve bir uzlaşmaya varacaklarına inandığını ifade etti.

 • ABD Başkanı Joe Biden, Ukrayna'ya destek çağrısı yaptı
  13 Ara ABD Başkanı Joe Biden, Ukrayna'ya destek çağrısı yaptı

  ABD Başkanı Joe Biden, Ukrayna'ya destek sağlamaya çağırdı ve Putin'in yanıldığını kanıtlamaları gerektiğini belirtti. Biden, ABD Kongresi'ni Ukrayna'ya yardım için fon sağlamaya çağırdı. Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky ise Ukrayna'nın Rusya'ya karşı mücadelesinde elde ettiği başarıları aktardı ve hedeflerini açıkladı.

Advertisement