Tarihin ünlüleri günümüze uyarlandı - Son Dakika

Tarihin ünlüleri günümüze uyarlandı

29.01.2020 15:07
Tarihin ünlüleri günümüze uyarlandı

ABD'li grafik tasarımcısı Becca Saladin, tarihin ünlü figürlerini modern hayata uyarladı.

ABD'li grafik tasarımcısı Becca Saladin, tarihin ünlü figürlerini modern hayata uyarladı. Grafik tasarımcısının uyarlama eserleri sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Tarihin önemli kişilerini ve resimleri modern tasarımlara dönüştüren 29 yaşındaki Dallas'lı grafik tasarımcısı Becca Saladin, Mona Lisa tablosundan Jül Sezar'ın büstüne kadar birçok tarihi figürün heykelini ve tablosunu saatlerce inceledi. Gerçek kişilerin yanı sıra Mona Lisa tablosunu da inceleyen Saladin çalışmalarına geçen Şubat ayında başladı. Tarihin ünlü figürlerinin günümüzde yaşasa nasıl görüneceğini hayal ederek ve aslına bağlı kalarak tarihi kişiliklere modern bir görünüm kazandırdı. Becca Saladin, dijital boyama ve photoshop teknikleri uygulayarak modern tablolar hazırladı. Napolyon ve 8'inci Henry'nin resimlerinden esinlenen sanatçı, Kleopatra ve Jül Sezar örneklerinde ise tarihi kişiliklerin büstlerini kullandı. Ünlü İngiliz yazar Jane Austen'den Abraham Lincoln'e kadar birçok tarihi figürleri modernleştirdi.


YORUMLAR
500
ABD Medyası: Siyahi Anne Pamuk Toplama Projesi Nedeniyle Okul Yönetimine Dava Açtı ABD Medyası: Siyahi Anne Pamuk Toplama Projesi Nedeniyle Okul Yönetimine Dava Açtı Kolombiya'nın ilk solcu Cumhurbaşkanı Gustavo Petro'nun vaatleri Kolombiya'nın ilk solcu Cumhurbaşkanı Gustavo Petro'nun vaatleri Çin Devlet Konseyi'nin Taiwan İşleri Ofisi Sözcüsü, Önerilen Abd-Taiwan Ticaret Anlaşmasını Kınadı Çin Devlet Konseyi'nin Taiwan İşleri Ofisi Sözcüsü, Önerilen Abd-Taiwan Ticaret Anlaşmasını Kınadı
Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Tarihin ünlüleri günümüze uyarlandı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement