Türkiye'de de şube açacaklardı! Ünlü restoranda kadın garsonların tango şort giymesi tepki çekti - Son Dakika

Türkiye'de de şube açacaklardı! Ünlü restoranda kadın garsonların tango şort giymesi tepki çekti

21.10.2021 10:09

Bir ara Türkiye'de de şube açması gündeme gelen ancak daha sonra bu kararından vazgeçen Amerika'nın ünlü restoran zinciri Hooters'da kadın garsonlara dağıtılan tanga tipi şortlar kriz yarattı. Sosyal medyada bazı kullanıcıları, bu durumu ahlak kurallarına aykırı olduğu gerekçesiyle sert dille eleştirdi.

Amerika Birleşik Devletleri'nin ünlü restoran zincirleri arasında yer alan Hooters'da "tanga şort" krizi yaşanıyor. Restoran yetkilileri, yeni kıyafet düzenlemesi kapsamında kadın garsonlara şort verdi. Ancak kısalığıyla dikkat çeken şortlar, sosyal medyada tartışmalara neden oldu. Bazı sosyal medyada kullanıcıları, ahlak kurallarına aykırı olarak nitelediği bu kararın geri çekilmesini istedi.

AMERİKA'DA ÇOK SAYIDA MÜŞTERİSİ VAR

2011 yılında ülkemizde de açılması planlanan Hooters, son anda Türkiye pazarına girmekten vazgeçmişti. O yıllarda restoranın açılacağı yer dâhi belliydi ve basına duyuruları bile yapılmıştı. Amerika'da birçok müdavimi bulunan restoran kılık kıyafet kurallarında yeniliğe giderek üniformalarını değiştirmeye karar verdi. Fakat restoranın bu kararı nedeniyle büyük tartışma patlak verdi.

Bir dönem Türkiye'de de şube açacaklardı! Ünlü restoranda kadın garsonların giydiği tanga şort kriz çıkardı

TANGA TİPİ ŞORT TARTIŞMA YARATTI

Mini şortlarıyla servis yapan restoranın artık çalışanlarından tangayı anımsatan bir kıyafet giymelerini istemesi tartışma yarattı. 80'lerden beri neredeyse aynı formayı kullanan restoranın yaptığı bu radikal değişiklik insanları kızdırdı. Çalışanlar TikTok hesabında bu yeni şortlarına isyan etti.

Türkiye'de de şube açacaklardı! Ünlü restoranda kadın garsonların tango şort giymesi tepki çekti

SOSYAL MEDYA İKİYE BÖLÜNDÜ

Çalışanların yeni kıyafetlerine karşı gösterdikleri tutum sosyal medyada yeni bir tartışma konusuna dönüştü. Kimi kullanıcılar bu kıyafeti giymek istemeyen çalışanların işte ayrılabileceğini söyledi. Kimileri ise başta sözleşme imzalarken giymeyi kabul ettikleri şortun bu olmadığını ve şirketin bu değişiklik konusunda kesin bir karar alamayacağını dile getirdi.

Türkiye'de de şube açacaklardı! Ünlü restoranda kadın garsonların tango şort giymesi tepki çekti
Türkiye'de de şube açacaklardı! Ünlü restoranda kadın garsonların tango şort giymesi tepki çekti

Son Dakika Dünya Türkiye'de de şube açacaklardı! Ünlü restoranda kadın garsonların tango şort giymesi tepki çekti - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (6)
  • Ümit Aydın: Önünde kuyruk olacağına adım gibi eminim, giriş ücreti bile alınsa, yaklaşık 1 ay sonrasına gün verirlerdi bence. Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
  • Yilmaz yener : Su ahlaksiz caffe iyide acilmamis,Garsonuda beraber getirmiyorlar millet seviniyorsunuzda orda is umudu baglayacak olanlar kiminizin kizi ,kiminizin bacisi, kiminizin kardesi unutmayalim. Cevap Yaz 37 8 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika

İslam Memiş tarih verdi: Gram altında 585-590 liraları bekliyorum 13:43 İslam Memiş tarih verdi: Gram altında 585-590 liraları bekliyorum Osman Kavala Gezi Davası'nın ikinci duruşmasına katılmadı 13:35 Osman Kavala Gezi Davası'nın ikinci duruşmasına katılmadı 27 Mayıs askeri darbesinin mağdurlarına manevi tazminat ödenecek 13:16 27 Mayıs askeri darbesinin mağdurlarına manevi tazminat ödenecek
Kırmızı Oda'nın Doktor Hanım'ı okyanusbilimci olmak istiyormuş! 12:21 Kırmızı Oda'nın Doktor Hanım'ı okyanusbilimci olmak istiyormuş! Alkole bir zam daha! Yeni fiyatlar 1 Aralık'tan itibaren geçerli olacak 11:49 Alkole bir zam daha! Yeni fiyatlar 1 Aralık'tan itibaren geçerli olacak Müslüme vakasında her detay mide bulandırıcı! Dede, 14 yaşındaki ablanın da öz babası çıktı! 11:42 Müslüme vakasında her detay mide bulandırıcı! Dede, 14 yaşındaki ablanın da öz babası çıktı!
Burası Adana! Tartıştığı kişiyi kurşun yağmuruna tutarak öldürdü! Kaçmadan önce delilleri yok etti! 10:37 Burası Adana! Tartıştığı kişiyi kurşun yağmuruna tutarak öldürdü! Kaçmadan önce delilleri yok etti! AK Parti yeni anket modeli belirledi! Geçim derdini teşhis etmek için vatandaşın evine gidilecek! 10:14 AK Parti yeni anket modeli belirledi! Geçim derdini teşhis etmek için vatandaşın evine gidilecek!
Advertisement