Didim'de öğrenci ve velilere narkotik eğitimi düzenlendi - Son Dakika
Eğitim

Didim'de öğrenci ve velilere narkotik eğitimi düzenlendi

Didim\'de öğrenci ve velilere narkotik eğitimi düzenlendi

Aydın'ın Didim ilçesinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından öğrenci ve velilere yönelik narkotik eğitimi düzenlendi. Eğitim kapsamında uyuşturucu madde kullanımı ve ticaretinin önlenmesi hedeflendi.

01.12.2023 14:38  Güncelleme: 14:40
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Aydın'ın Didim ilçesinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü TUBİM Büro Amirliği ve Didim Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği tarafından öğrenci ve velilerine yönelik eğitim düzenlendi.

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri uyuşturucu madde kullanımı ve ticaretinin önlenmesine yönelik çalışmalar aralıksız sürüyor. TUBİM Büro Amirliği ve Didim Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri tarafından Didim ilçesinde uyuşturucu madde ile mücadele kapsamında öğrenci ve velilerine yönelik eğitim eğitim düzenlendi. Adnan Menderes Üniversitesi Didim Meslek Yüksek Okulu'nda görevli 27 öğretim görevlisine 'Narko-Yetişkin' eğitimi, Adnan Menderes Üniversitesi Didim Meslek Yüksek Okulu'nda öğrenim gören öğrencilere 'Narko- Gençlik' eğitimi ve Didim Zeynep- Mehmet Dönmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Didim Anadolu Lisesi velilerine yönelik 'En İyi Narkotik Polisi Anne' projesi kapsamında eğitim düzenlenerek broşür dağıtıldı. Eğitim verilen tüm gruplara UYUMA Uygulaması hakkında bilgi verildi. - AYDIN

Kaynak: İHA

Son Dakika Eğitim Didim'de öğrenci ve velilere narkotik eğitimi düzenlendi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • 9 kız öğrenciye tacizde bulanan lise müdürü tutuklandı
  22:48 9 kız öğrenciye tacizde bulanan lise müdürü tutuklandı

  Elazığ'da bir lise müdürü, 9 kız öğrenciyi taciz ettiği gerekçesiyle adliyeye sevk edildi. Müdür, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldıktan sonra bir öğrenci daha okul müdürü hakkında şikayette bulundu. Savcılık kararıyla tekrar gözaltına alınan müdür tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • Elazığ'da Lise Müdürü Taciz İddiasıyla Tutuklandı
  21:26 Elazığ'da Lise Müdürü Taciz İddiasıyla Tutuklandı

  Elazığ'da bir lisede 9 kız öğrenci, okul müdürü tarafından taciz edildikleri iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Müdür hakkında çıkarılan yakalama kararı sonrasında tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi: Hatay'da depreme dirençli kentler oluşturulmalı
  20:49 İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi: Hatay'da depreme dirençli kentler oluşturulmalı

  İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi ve yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Hatay'da birden fazla deprem kaynağının bulunduğunu belirterek, depreme dirençli kentler oluşturulması gerektiğini söyledi. Görür, kentin depreme dirençli ve hazır hale getirilmesi için mikro bölgelemeyle, fay analizi, risk analizi ve risk azaltma çalışmaları yapılması gerektiğini vurguladı.

 • Milli Eğitim Bakanlığı, görevde yükselme atama sonuçlarını duyurdu
  20:17 Milli Eğitim Bakanlığı, görevde yükselme atama sonuçlarını duyurdu

  Milli Eğitim Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatında boş bulunan memur, sayman, şef ve il-ilçe milli eğitim müdürlükleri şube müdürü kadrolarına görevde yükselme yoluyla atamaların sonuçlarını Personel Genel Müdürlüğü'nün internet adresinde yayımladı.

 • Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda öğrencilerin atıktan sanata ürünleri sergilendi
  19:04 Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda öğrencilerin atıktan sanata ürünleri sergilendi

  Adana'da düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı'nda, Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin atıklardan yaptığı ürünler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü standında sergilendi. Karnavalın ana teması olan karbon ayak iziyle ilgili bilinçlendirme yapılırken, öğrencilerin geri dönüşüm bilincini ve doğa sevgisini aşıladığı belirtildi.

 • Başkentte MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması Düzenlendi
  18:44 Başkentte MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması Düzenlendi

  Ankara'da Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması, Çankaya Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirildi. Yarışmaya 25 takım katıldı ve Subayevleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci, Balgat Aliye Yahşi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, Esertepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü oldu. İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, ödül töreninde yaptığı konuşmada, yarışmaya katılan öğrencileri ve öğretmenleri tebrik etti ve bu tür yarışmaların öğrencilerin meslek seçiminde önemli bir rol oynadığını vurguladı.

 • Adana'da 12. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı Başladı
  18:29 Adana'da 12. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı Başladı

  Adana'da düzenlenen 12. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında, ziyaretçiler el işi ürünlerin yer aldığı stantları gezdi, spor etkinliklerine katıldı ve yöresel yemeklerin tadını çıkardı. Karnaval, 21 Nisan'a kadar devam edecek.

 • İzmir'in Çeşme ilçesinde düzenlenen Alaçatı Ot Festivali korteji renkli görüntülere sahne oldu
  17:04 İzmir'in Çeşme ilçesinde düzenlenen Alaçatı Ot Festivali korteji renkli görüntülere sahne oldu

  İzmir'in Çeşme ilçesinde düzenlenen 13. Alaçatı Ot Festivali kapsamında yapılan korteje çok sayıda kişi katıldı. Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli'nin de katıldığı yürüyüşte yöresel kıyafet giyen vatandaşlar renkli görüntüler oluşturdu. Festival kapsamında müzik ve dans eşliğinde yürüyüş yapılan stantlar ziyaret edildi ve yöreye özgü otlar ve yemekler denendi. Festivalin sonuna kadar 1 milyonun üzerinde ziyaretçi bekleniyor.


Advertisement