Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Trakya Üniversitesi'nin 41. kuruluş yıl dönümü kutlandı - Son Dakika

Trakya Üniversitesi'nin 41. kuruluş yıl dönümü kutlandı

Trakya Üniversitesi'nin 41. kuruluş yıl dönümü, Balkan Kongre Merkezi'nde düzenlenen programla kutlandı. Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, senato üyelerine üniversitenin kuruluşundan bugüne geçen süreci anlattı. Programda senato üyesi akademisyenlerin üniversiteye dair anılarını paylaşmasıyla birlikte 41. yıl pastası kesildi. Tabakoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Trakya Üniversitesi'nin gelişimine şahitlik ettiğini ve aldıkları mesafenin sevindirici olduğunu belirtti. Üniversitenin bölge üniversitesinden Balkanlar üniversitesine dönüştüğünü ve dünya üniversitesi olma yolunda ilerlediğini vurgulayan Tabakoğlu, kaliteyi ve akreditasyonu özümsemiş bilim adamlarıyla şehir ve bölgeye değer kattıklarını ifade etti.

Trakya Üniversitesi\'nin 41. kuruluş yıl dönümü kutlandı
25.07.2023 - 13:48,  Güncelleme: 13:48

Trakya Üniversitesi'nin 41'inci kuruluş yıl dönümü, düzenlenen programla kutlandı.

Balkan Kongre Merkezi'ndeki programda Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, senato üyelerine üniversitenin kuruluşundan bugüne geçen süreci anlatan sunum yaptı.

Senato üyesi akademisyenlerin, üniversiteye dair anılarını paylaştığı program, fuaye alanında 41'inci yıl pastasının kesilmesiyle sona erdi.

Tabakoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisi için duygusal bir program olduğunu söyledi.

Trakya Üniversitesinin 1992'den beri mensubu olarak gelişimine şahitlik ettiğini belirten Tabakoğlu, şunları kaydetti:

"20 Temmuz 1982'de kurulmuş üniversitemizin sene-i devriyesinde bugün senatomuzla beraber bir değerlendirme yaptık. Ne yaptık, nasıl gidiyoruz, geleceğe ne yapacağız diye. Aldığımız mesafe gerçekten çok sevindirici. Ciddi bir başarı gözüküyor. Bu ivme ile bu başarının giderek artacağını söylemek mümkün. Mutluyuz.

Trakya Üniversitesi bir bölge üniversitesinden Balkanlar üniversitesine dönüştü, artık bir dünya üniversitesine doğru yürüyor. Her anlamda kaliteyi, akreditasyonu özümsemiş, yetişmiş bilim adamlarıyla şehrine ve bölgesine değer katıyor. Biz gururluyuz. Nice nice yaşlar diliyoruz."

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Eğitim Trakya Üniversitesi'nin 41. kuruluş yıl dönümü kutlandı - Son Dakika


Advertisement