"AKUT Güvendeyim" uygulaması Huawei akıllı saatlerde - Son Dakika

"AKUT Güvendeyim" uygulaması Huawei akıllı saatlerde

19.01.2022 12:54
"AKUT Güvendeyim" uygulaması Huawei akıllı saatlerde

Huawei akıllı saatlere özel olarak HarmonyOS işletim sistemi için tasarlanan "AKUT Güvendeyim" uygulaması kullanıma sunuldu.

Huawei akıllı saatlere özel olarak HarmonyOS işletim sistemi için tasarlanan "AKUT Güvendeyim" uygulaması kullanıma sunuldu.

Huawei açıklamasına göre, Huawei, tüm ekosisteminde geliştirmeler yapmaya devam ederken, akıllı saatler için de çalışmalarını hızlandırdı.

Akıllı saatler için önemli seviyede uygulamaların dahil edilmeye başlanmasıyla özellikle deprem riskinin yüksek olduğu Türkiye için çok önemli uygulamalardan biri olan arama kurtarma STK'sı olan AKUT'un "Güvendeyim" uygulaması da artık Huawei Watch GT2 Pro ve Watch GT 3 üzerinde kullanılabilir hale geldi.

Huawei Watch GT2 Pro ve Watch GT 3 sahipleri, Huawei telefonlarında "Güvendeyim" uygulamasını indirdikten sonra Huawei Sağlık uygulaması üzerinden "Cihazlar" kısmındaki AppGallery alanına girip buradan "Güvendeyim" uygulamasını saatlerine kurabiliyor.

AKUT Arama Kurtarma Derneği ile Genel Bilgi Teknolojileri tarafından geliştirilen "Güvendeyim" uygulamasının belki de en önemli özelliği, internetsiz çalışabiliyor olması. Aramanın mümkün olmadığı, internetin çalışmadığı, SMS'lerin devreye girdiği doğal afet durumlarında, tek bir butona basılması, kişinin konumunun paylaşılması için yeterli oluyor.

Öte yandan, "Güvendeyim" uygulaması üzerinden deprem, sel ya da yangın gibi acil durumlarda yapılması gerekenler de öğreniliyor.

YORUMLAR
500
Tıp ve sanat dünyasından isimler Dünya MS Günü'ne dikkat çekti Tıp ve sanat dünyasından isimler Dünya MS Günü'ne dikkat çekti Bilecik'te şerbetçi otu üreticisi iplik sarma mesaisine başladı Bilecik'te şerbetçi otu üreticisi iplik sarma mesaisine başladı Sivil toplum kuruluşları 'enflasyonla mücadele' çağrısına ilanla destek verdi Açıklaması Sivil toplum kuruluşları 'enflasyonla mücadele' çağrısına ilanla destek verdi Açıklaması
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi 'AKUT Güvendeyim' uygulaması Huawei akıllı saatlerde - Son Dakika


Advertisement