Altınordu'da üreticilere 52 bin yumurta tavuğu dağıtımı yapılacak - Son Dakika

Altınordu'da üreticilere 52 bin yumurta tavuğu dağıtımı yapılacak

02.10.2021 10:59
Altınordu'da üreticilere 52 bin yumurta tavuğu dağıtımı yapılacak

Ordu'nun Altınordu Belediyesi Ordu İli Yumurta Üreticileri Birliği iş birliği ile hayata geçirilen proje ile kapsamında üreticilere 52 bin adet yumurta tavuğu dağıtımı gerçekleştirilecek.

Ordu'nun Altınordu Belediyesi Ordu İli Yumurta Üreticileri Birliği iş birliği ile hayata geçirilen proje ile kapsamında üreticilere 52 bin adet yumurta tavuğu dağıtımı gerçekleştirilecek. Proje kapsamında dağıtımı gerçekleştirilecek olan tavuklarla birlikte yıllık yaklaşık 18 milyon adet yumurtanın üretilmesi hedefleniyor.

Altınordu Belediyesi ve Türkiye'nin organik yumurta üretimi alanında faaliyet gösteren tek üretici birliği olan Ordu İli Yumurta Üreticileri Birliği iş birliğiyle hayata geçirilen proje ile üreticilere toplamda 52 bin yarka cinsi yumurta tavuğu dağıtımı gerçekleştirilecek. Aylık bir buçuk milyon, yıllık ise 18 milyon adet ilave üretim ile iç ve dış pazarlarda da Ordu ve Altınordu'nun markası ile söz sahibi olunması hedefleniyor. Belediyenin, ilk etapta 13 üretici ve 4 bin tavuk ile başlattığı ve yüzde 50 hibe desteği verdiği projenin yüzde 50'sini ise projeden faydalanan üreticiler karşılıyor.

Altınordu Belediyesi meclis salonunda düzenlenen proje tanıtım toplantısında üreticiler ile bir araya gelen Aşkın Tören, "Türkiye'nin organik yumurta üretimi alanında faaliyet gösteren tek üretici birliği olan Ordu İli Yumurta Üreticileri Birliği ve Altınordu Belediyesi olarak projelendirdiğimiz bir çalışmanın daha nihai aşamasına geldik. Ordu'muzun tüm alanlardaki üretimiyle ülkesine değer katan bir şehir olması için el birliği gönül birliği ile çalışıyoruz" dedi.

Üretimin ve üretime desteğin önemine de değinen Başkan Tören, "Mevcut yumurta paketleme tesisimiz aynı zamanda yem işleme entegre tesisimiz ile katkı verdiğimiz üretim konusunda Altınordu merkez başta olmak üzere Fatsa, Ünye ve arka havzalardaki üreticilerimizle belki bölgesel iş birlikleri ile organik yumurta üretimi açısından Türkiye'deki tek üretici birliği olan Ordu Yumurta Üreticileri birliğimizin bu günkü kapasitesini de Altınordu Belediyesi olarak artırmak, bu artırdığımız kapasite ile birlikte mevcut bugünkü üretim miktarını yükseltme hedefimiz var" diye konuştu.

Belediye Başkanı Aşkın Tören, tasarruf ekonomisine ellerinden geldiği kadar riayet edeceklerine de dikkat çekerek, tasarruf yaparken hizmetlerin de hızlı bir şekilde devam edeceğini ifade etti. - ORDU

Altınordu'da üreticilere 52 bin yumurta tavuğu dağıtımı yapılacak
Altınordu'da üreticilere 52 bin yumurta tavuğu dağıtımı yapılacak
Altınordu'da üreticilere 52 bin yumurta tavuğu dağıtımı yapılacak

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Altınordu'da üreticilere 52 bin yumurta tavuğu dağıtımı yapılacak - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR
500

Son Dakika

Süper Lig'de şaşkınlık yaratan ayrılık! Medhi Benatia sezonun ortasında futbolu bıraktı 16:53 Süper Lig'de şaşkınlık yaratan ayrılık! Medhi Benatia sezonun ortasında futbolu bıraktı
Vatandaşın dövize yatırdığı para rekor kırdı 16:40 Vatandaşın dövize yatırdığı para rekor kırdı Ünlü oyuncak şirketi Lego, Vietnam'da 1 milyar dolarlık fabrika açacak 15:35 Ünlü oyuncak şirketi Lego, Vietnam'da 1 milyar dolarlık fabrika açacak Herkes zehirli sanıyordu! 67 yaşındaki adam kapari karpuzunu dünyaya satıyor 15:17 Herkes zehirli sanıyordu! 67 yaşındaki adam kapari karpuzunu dünyaya satıyor Suriye'de arazide kayarak düşen asker şehit oldu 14:51 Suriye'de arazide kayarak düşen asker şehit oldu Son Dakika: Şenol Güneş'ten bomba açıklama: Takım çalıştırmayacağım 14:25 Son Dakika: Şenol Güneş'ten bomba açıklama: Takım çalıştırmayacağım Mike Tyson'ı nakavt eden Williams, Türk boksör Serdar Avcı karşısında acı bir deneyim yaşadı 12:20 Mike Tyson'ı nakavt eden Williams, Türk boksör Serdar Avcı karşısında acı bir deneyim yaşadı Beşiktaş'ta yıldız futbolcu Pjanic yakınlarıyla vedalaştı! 11:39 Beşiktaş'ta yıldız futbolcu Pjanic yakınlarıyla vedalaştı!
Advertisement