ASELSAN, Katar'ın zırhlı araçlarını Dünya Kupası'na hazırlardı - Son Dakika

ASELSAN, Katar'ın zırhlı araçlarını Dünya Kupası'na hazırlardı

24.11.2022 14:27
ASELSAN, Katar'ın zırhlı araçlarını Dünya Kupası'na hazırlardı

ASELSAN, 2022 FIFA Dünya Kupası öncesinde Katar'ın 50 zırhlı aracını 4 ayda modernize ederek şampiyona öncesi teslim etti.

ASELSAN, 2022 FIFA Dünya Kupası öncesinde Katar'ın 50 zırhlı aracını 4 ayda modernize ederek şampiyona öncesi teslim etti.

Milli Savunma Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği (SASAD) tarafından desteklenen 5. Kara Sistemleri Semineri'nde güvenlik güçlerinin kara unsurlarının kullandığı ve kullanmaya başlayacağı sistemler ele alındı.

ASELSAN Kara ve Silah Sistemleri Program Direktörü Serhan Özsoy, etkinlikte yaptığı sunumda, şirketin kara sistemleri alanında son dönemde yaptığı çalışmalara ilişkin bilgiler verdi.

Katar Silahlı Kuvvetlerinin envanterinde bulunan Renault VAB araçlarının modernizasyonuna ilişkin proje yürüttüklerini belirten Özsoy, "Bu projenin bizim için zorlayıcı yönlerinden birisi de sözleşmenin imzalanmasıyla kullanıcı eğitimlerinin tamamlanıp müşteriye teslim edilmesi arasındaki süre 4 ay olarak gerçekleşti. 50 aracı modernize ederek teslim ettik." dedi.

Özsoy, bunu daha önce yürüttükleri zırhlı muharebe aracı, tank modernizasyon projelerinde kazandıkları tecrübeyle mümkün olabildiğini söyledi.

Serhan Özsoy, "Burada müşterinin şart koştuğu bir konu da 50 aracın Dünya Kupası'na yetiştirilmesiydi. Dünya Kupası'ndaki ilk maçın düdüğü çaldığında 50 aracımızı modernize etmiş ve kullanıcılarına vermiş durumdaydık." diye konuştu.

Modernizasyon kapsamında araçlara Sarp Uzaktan Komutalı Silah Sistemi, yakın mesafe gözetleme sistemi, sürücü görüş sistemi, V/UHF telsiz ve iç haberleşme sistemi entegre edildi.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Galler'i ikinci yarıda geçen İngiltere grubu lider bitirerek son 16 turunda Senegal ile eşleşti Galler'i ikinci yarıda geçen İngiltere grubu lider bitirerek son 16 turunda Senegal ile eşleşti Ekvador, Dünya Kupası'na veda etti! Fenerbahçeli futbolcu hüngür hüngür ağladı Ekvador, Dünya Kupası'na veda etti! Fenerbahçeli futbolcu hüngür hüngür ağladı 2022 Dünya Kupası'nın ev sahibi Katar rekoru tersten yazdı 2022 Dünya Kupası'nın ev sahibi Katar rekoru tersten yazdı

Son Dakika Ekonomi ASELSAN, Katar'ın zırhlı araçlarını Dünya Kupası'na hazırlardı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement