Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Asya Borsaları Yükselirken Hindistan'da Sensex Endeksi Düştü - Son Dakika

Asya Borsaları Yükselirken Hindistan'da Sensex Endeksi Düştü

Asya borsaları genel olarak yükselirken, Hindistan'da Sensex endeksi negatif bir seyir izledi. Çin Merkez Bankası, ekonomik toparlanmayı desteklemek için politika ayarlamalarını hızlandıracağını ve para politikasını kesin ve güçlü bir şekilde uygulayacağını duyurdu. Ayrıca, Çinli gayrimenkul şirketi Evergrande'nin kurucusu polis gözetimine alındı. Analistler, Çin ekonomisindeki sanayi karlarının artmasıyla toparlanma sinyalleri olduğunu belirtti. Güney Kore, Çin ve Japonya borsaları pozitif bir seyir izlerken, Hindistan ve Hong Kong borsaları negatif veya pozitif bir seyir izledi.

Asya Borsaları Yükselirken Hindistan\'da Sensex Endeksi Düştü
27.09.2023 - 09:53,

Asya borsaları alış ağırlıklı bir seyir izlerken Hindistan'da Sensex endeksi negatif ayrıştı.

Çin Merkez Bankası (PBoC), bugün yaptığı açıklamada, ekonomik toparlanmayı desteklemek için politika ayarlamalarını hızlandıracağını ve para politikasını "kesin ve güçlü" bir şekilde uygulayacağını belirterek, likiditeyi makul ölçüde bol tutacağını ve istikrarlı kredi genişlemesini sürdüreceğini duyurdu.

Ayrıca, borç krizindeki Çinli gayrimenkul şirketi Evergrande'nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hui Ka Yan'ın polis gözetimine alındığına ilişkin haber akışı da yatırımcıların odağındaki yerini koruyor.

Analistler, ülkede bugün açıklanan sanayi karlarının ağustosta yıllık bazda yüzde 17,2 arttığını anımsatarak, bu durumun Çin ekonomisinde toparlanmaya işaret eden sinyallerden biri olduğunu söyledi.

Öte yandan, dolar/yen paritesi 149,15 seviyesi ile 25 Ekim 2022'den bu yana en yüksek seviyesini test etti.

Bugün Güney Kore'de Kospi endeksi yüzde 0,09 artışla 2.465 puan, Çin'de Şanghay bileşik endeksi yüzde 0,3 değer kazancıyla 3.111 puan oldu.

Japonya'da Nikkei 225 yüzde 0,18 primle günü 32.371 puandan tamamladı.

Hindistan'da Sensex endeksi yüzde 0,1 azalarak 65.879 puanda, Hong Kong'da Hang Seng endeksi ise yüzde 0,6 yükselişle 17.575 puanda bulunuyor.

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Ekonomi Asya Borsaları Yükselirken Hindistan'da Sensex Endeksi Düştü - Son Dakika


Advertisement