Başkan Saygılı: "Çiçek seraları bütçemize tasarruf sağlıyor" - Son Dakika

Başkan Saygılı: "Çiçek seraları bütçemize tasarruf sağlıyor"

20.04.2022 13:59
Başkan Saygılı: "Çiçek seraları bütçemize tasarruf sağlıyor"

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, şehir merkezini süsleyen seralarda yetiştirilen çiçeklerin ekonomik olarak belediye bütçesine tasarruf sağladığını söyledi.

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, şehir merkezini süsleyen seralarda yetiştirilen çiçeklerin ekonomik olarak belediye bütçesine tasarruf sağladığını söyledi.

Kırıkkale şehir merkezindeki yeşil alan ve parkları süslemek için kullanılan çiçek ve bitkiler, belediye seralarında yetiştiriliyor. Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, çiçek seralarının bulunduğu bölgeye giderek, çalışmalar hakkında birim müdüründen bilgi aldı. Binlerce mevsimlik süs bitkisini toprakla buluşturduklarını ifade eden Saygılı, her mevsimde şehri güzelleştirmek için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Çiçek seraları sayesinde belediye bütçesine ekonomik olarak tasarruf sağlandığını anlatan Saygılı, "Seramızda şehrimizin çiçek ve süs bitkisi ihtiyacını kendimiz üretiyoruz. Kırıkkale Belediyesi olarak bir yandan şehrimizi güzelleştirirken diğer yandan ekonomik tasarruf sağladık. Göreve geldiğimizden bu tarafa binlerce mevsimlik çiçeğimizi ve fidanımızı toprakla buluşturduk. Ekiplerimiz yürüttüğü titiz ve örnek çalışmalarla, her mevsimde şehrimizin güzelliğine güzellik katıyoruz, yeşil alanları daha zengin hale getirmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi. - KIRIKKALE

YORUMLAR
500
Parasını ödemeden aldıkları otomobili satmaya çalışan 3 kişi tutuklandı Parasını ödemeden aldıkları otomobili satmaya çalışan 3 kişi tutuklandı Dünyada sadece 10 tane vardı, 11.'si Kırıkkale'ye kuruldu: Uçak, tank ve roket parçaları üretilecek Dünyada sadece 10 tane vardı, 11.'si Kırıkkale'ye kuruldu: Uçak, tank ve roket parçaları üretilecek Kırıkkale'de otomobil dolandırıcılığı iddiasıyla 3 zanlı tutuklandı Kırıkkale'de otomobil dolandırıcılığı iddiasıyla 3 zanlı tutuklandı
Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Başkan Saygılı: 'Çiçek seraları bütçemize tasarruf sağlıyor' - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement