Ev aletleri üretim markasına 'Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi' - Son Dakika

Ev aletleri üretim markasına 'Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi'

27.01.2022 12:03
Ev aletleri üretim markasına 'Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi'

Ev aletleri üreticisi BSH, 2030 sürdürülebilirlik hedefleri kapsamında Kartal ve Ümraniye lokasyonları için TC. Çevre Bakanlığı'ndan Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazandı.

Ev aletleri üreticisi BSH, 2030 sürdürülebilirlik hedefleri kapsamında Kartal ve Ümraniye lokasyonları için TC. Çevre Bakanlığı'ndan Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazandı.

Ev aletleri üreticisi BSH Türkiye, sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Şirketin Kartal ve Ümraniye lokasyonları, Çevre Bakanlığı'nca yapılan denetimleri başarıyla tamamladı ve Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi'ni aldı.

Şirketin konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, "Dünyanın daha iyi ve daha temiz bir yer haline gelebilmesi için sürdürülebilirlik odağındaki aksiyonlar konusunda daima yenilikçi adımlar atarak, üç boyutlu olarak geliştirdiği stratejisinde çevre koruma, sosyal sorumluluk ve iş sürekliliğini bu anlayışın temeli haline getiriyoruz. Kurumsal sorumluluklarını ise Gezegen, İnsan ve Refahın üç boyutunda yerine getiriyor" denildi.

Açıklamanın devamında, şu ifadeler yer aldı:

"Hedefimiz satın alma ve üretimden elektrikli aletlerin kullanımına, iade, yenilenme, geri dönüştürülme ve yeniden kullanıma dek tüm değer zincirinde kaynak kullanımını, salımları ve enerji tüketimini en alt düzeye indirebilmek. Bu kapsamda 2017 yılında kaynakların daha verimli kullanılması, atık miktarlarının azaltılması ve oluşan atığın geri dönüştürülmesi için Sıfır Atık Projesi'ni Kartal ve Ümraniye lokasyonlarında başlattık. Ekiplerimizin özverili çalışmaları sonucunda depolama, atıkları kaynağında ayrıştırma ve geri dönüşüm için iş ortaklıkları ile Sıfır Atık hedefine ulaşıldı. 2020 verilerine göre şirket bu başarı ile kağıt ve kartonda 773 kilogram, karışık ambalajda 441 kilogram ve cam ambalajda 99 kilogram atığın önüne geçmiş oldu. BSH Türkiye, tüm lokasyonlarında bu hedefe ulaşmak üzere sorumluluk almaya ve sürdürülebilir adımlar atmaya devam ediyor."


YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Hepimiz aynı gemideyiz. Türkiye gemisi hasar görürse bunun sonuçlarını hep beraber görürüz' Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Hepimiz aynı gemideyiz. Türkiye gemisi hasar görürse bunun sonuçlarını hep beraber görürüz' BAE Dışişleri Bakanı Al Nahyan, Çavuşoğlu ile ortak basın açıklamasında konuştu Açıklaması BAE Dışişleri Bakanı Al Nahyan, Çavuşoğlu ile ortak basın açıklamasında konuştu Açıklaması Özbekistan'da Türk mutfağı tanıtıldı Özbekistan'da Türk mutfağı tanıtıldı
Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi Ev aletleri üretim markasına 'Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi' - Son Dakika


Advertisement