Çin'den büyük atılım! Yılın ilk çeyreğinde altyapılara ayrılan bütçe 78 milyar dolara çıktı - Son Dakika

Çin'den büyük atılım! Yılın ilk çeyreğinde altyapılara ayrılan bütçe 78 milyar dolara çıktı

26.04.2022 12:49
Çin'den büyük atılım! Yılın ilk çeyreğinde altyapılara ayrılan bütçe 78 milyar dolara çıktı

Çin Ulaştırma Bakanlığı verilerine göre, ülkede kara ve su yolu altyapısına yapılan yatırım yılın ilk çeyreğinde yükseldi. Bakanlık yeni yılın ilk çeyreğinde toplamda altyapılara yönelik bütçenin 78 milyar dolara çıktığını açıkladı.

Çin Ulaştırma Bakanlığı Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, kara ve su yolu altyapısına yapılan sabit varlık yatırımının, bu dönemde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 11,4 oranında artarak 512 milyar yuana (78,88 milyar ABD doları) yükseldiğini bildirdi.

Çin Yılın İlk Çeyreğinde Kara ve Su Yolu Yatırımlarını Artırdı

EN HIZLI BÜYÜYEN BÖLGE NİNGXİA HUİ OLDU

Bir önceki yıla göre yüzde 135 oranında yatırım artışı alan Çin'in kuzeybatısındaki Ningxia Hui Özerk Bölgesi, en hızlı yatırım büyümesi kaydeden bölge oldu. Veriler, Çin'in kuzeydoğusundaki Liaoning eyaletindeyse Ocak-Mart döneminde en keskin düşüşün görüldüğünü ve yatırımların önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 95,8 oranında azaldığını gösterdi.

YORUMLAR
500
GUANGZHOU - Çin'de şiddetli fırtına GUANGZHOU - Çin'de şiddetli fırtına Çin'de Su ve Toprak Erozyonu Alanı Azalmaya Devam Ediyor Çin'de Su ve Toprak Erozyonu Alanı Azalmaya Devam Ediyor
Kaynak: Xinhua

Son Dakika Ekonomi Çin'den büyük atılım! Yılın ilk çeyreğinde altyapılara ayrılan bütçe 78 milyar dolara çıktı - Son Dakika

Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.

Advertisement