Asgari ücrette yapılacak artış miktarı ne kadar? Temmuzdaki zam için o rakam gündemde - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Asgari ücrette yapılacak artış miktarı ne kadar? Temmuzdaki zam için o rakam gündemde

01.04.2023 10:32

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün yaptığı açıklamada asgari ücrete bir ara zam olacağını ifade ederek temmuz ayına dikkat çekti. Asgari ücrete yapılacak zam ile ilgili kulislerde konuşulanlara göre; 8 bin 500 lira olan asgari ücretin 10 bin TL seviyelerini görebileceği tahmin ediliyor.

En düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya çıkarılmasının ardından gözler asgari ücrete çevrildi. Seçimlerden önce asgari ücrete ara zam yapılacağı tartışmaları başladı.

ERDOĞAN, TEMMUZ AYINI İŞARET ETTİ

Asgari ücrete ara zam yapılıp yapılmayacağı tartışmalarına son noktayı ise çarşamba günü Cumhurbaşkanı Tayyip koydu. Erdoğan yaptığı açıklamada, ''Temmuz'da asgari ücrete ara zam yapılacak.'' ifadelerini kullandı.

10 BİN TL OLACAĞI ÖNE SÜRÜLÜYOR

Bu açıklamanın ardından kulislerde ara zamla birlikte asgari ücretin ne kadar olacağı konuşulmaya başlandı. Buna göre kulislerde; ocak ayında yapılan zamla birlikte şu an 8 bin 500 TL olan asgari ücretin, temmuz ayında yapılacak olan ara zamla birlikte 10 bin liraya çıkarılacağı dillendiriliyor.

GEÇEN YAZ DA ARA ZAM YAPILMIŞTI

Asgari ücrete 2022'yılının Ocak ayında normal zam, temmuz ayında ise ara zam yapılmıştı. Bu ara zammın sebebi olarak enflasyon rakamlarının ani yükselişi gösterilmişti.

YORUMLAR (6)
  • Serkan İlkeli : Seçimi kazansınlar zam mam yapmazlar. Cevap Yaz 10 8 Yayından Kaldır
  • Serkan Basar: 20 versen ne olur market manav kasap fiyatları yerinde durmuyor ki Cevap Yaz 102 9 Yayından Kaldır
  • Veysi Toprak: Kiralar uçmuş yiğit artık kuru soğan bile alamıyor bazılari paraya para katar olmuş yüzde 80 Lik kesimde açlıkla pencilesiyor alım gücü hergun daha çok düşüyor hergun neredeyse zam geliyor urunlare Cevap Yaz 79 8 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Ekonomi Asgari ücrette yapılacak artış miktarı ne kadar? Temmuzdaki zam için o rakam gündemde - Son Dakika


Advertisement