Şerafettin Elçi Havalimanı Nisan ayında 22 bin 483 yolcuya hizmet verdi - Son Dakika
Ekonomi

Şerafettin Elçi Havalimanı Nisan ayında 22 bin 483 yolcuya hizmet verdi

Şerafettin Elçi Havalimanı Nisan ayında 22 bin 483 yolcuya hizmet verdi

ŞIRNAK (İHA) – Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı, Nisan ayında 22 bin 483 yolcuya hizmet verdi.

10.05.2022 15:02  Güncelleme: 17:06
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

ŞIRNAK (İHA) – Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı, Nisan ayında 22 bin 483 yolcuya hizmet verdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi(DHMİ) Genel Müdürlüğü, Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı'nın 2022 yılı Nisan ayına ait yolcu uçak, yolcu ve yük istatistiklerini paylaştı. Havalimanı'nda Nisan ayında, iç hat yolcu trafiği 22 bin 483 oldu. Nisan ayında iniş-kalkış yapan uçak trafiği iç hatlarda 482'ye ulaştı. Yük (kargo + posta + bagaj)trafiği ise Nisan ayında toplamda 221 ton oldu. Dört aylık Ocak-Nisan döneminde ise Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı'nda yolcu trafiği 92 bin 551,uçak trafiği bin 523, yük trafiği (kargo + posta + bagaj) ise 939 ton olarak gerçekleştiği belirtildi. - ŞIRNAK

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Şerafettin Elçi Havalimanı Nisan ayında 22 bin 483 yolcuya hizmet verdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Tunceli'de depremzedeler için inşa edilen 88 konutun kura çekimi yapıldı
  21:29 Tunceli'de depremzedeler için inşa edilen 88 konutun kura çekimi yapıldı

  Tunceli'nin Mazgirt ilçesinde meydana gelen deprem sonucunda evleri hasar gören vatandaşlar için inşa edilen 88 konutun kura çekimi noter huzurunda gerçekleştirildi. Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, kura çekilen konutların hak sahiplerine hayırlı olması temennisinde bulundu.

 • Bursa'da İpek Böceği İhracat Ödülleri Sahiplerini Buldu
  19:54 Bursa'da İpek Böceği İhracat Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) ve Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) tarafından düzenlenen 'İpek Böceği İhracat Ödülleri' sahiplerini buldu. Törende konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa markalarını öne çıkarmak istediklerini belirtti.

 • Çin'in Anhui eyaletinde ticaret hacmi rekor kırdı
  19:27 Çin'in Anhui eyaletinde ticaret hacmi rekor kırdı

  Çin'in doğusundaki Anhui eyaletinde ithalat ve ihracat mallarının toplam hacmi 2024 yılının ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8,6 artışla 189,08 milyar yuana ulaşarak rekor kırdı. Eyaletin ihracatı yüzde 9,8 artışla 126,06 milyar yuan olurken, ithalat yüzde 6,4 artışla 63,02 milyar yuana yükseldi. Anhui'nin Kuşak ve Yol İnisiyatifi'ne katılan ülkelerle ticareti yüzde 7,7 artarak toplam ticaret hacminin yüzde 50,5'ini oluşturdu. Elektrikli araç, lityum iyon batarya ve sıvı kristal ekran ihracatı önemli bir büyüme kaydetti.

 • Muş'ta çiftçilere kuru fasulye ve nohut tohumu dağıtıldı
  19:20 Muş'ta çiftçilere kuru fasulye ve nohut tohumu dağıtıldı

  Muş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen TAKE Projesi kapsamında çiftçilere yüzde 75 hibe ile kuru fasulye ve nohut tohumu dağıtıldı. Bu proje ile tarım arazilerinin verimliliği artırılmak ve çiftçilerin gelir düzeyi yükseltilmek hedefleniyor. Törende 80 çiftçiye 25 bin 750 kilogram tohum dağıtıldı. Muş Valisi Avni Çakır, tarımın bölgenin sürdürülebilirliği ve kalkınması için önemli olduğunu belirterek, çiftçilere farklı ürün alternatifleri sunulması ve teknik destek sağlanması gerektiğini vurguladı.

 • Çorum'da Fırın Sahibi Bozuk Para Sıkıntısını Çözdü
  19:09 Çorum'da Fırın Sahibi Bozuk Para Sıkıntısını Çözdü

  Çorum'un Sungurlu ilçesinde bir fırın işletmesi, bozuk para sıkıntısı yaşadığı için 90 TL bozuk para getirene bir ekmek bedava verme kampanyası başlattı. İş yerinin camına asılan not, hem dikkat çekti hem de vatandaşlara destek oldu. Fırın sahibi, bankalardan bozuk para temin edemediklerini belirterek, Türkiye'deki benzer örneklerden ilham aldıklarını söyledi.

 • Dr. Esra Nur Uğurlu, Asaf Savaş Akat İktisat Ödülü'nü kazandı
  18:37 Dr. Esra Nur Uğurlu, Asaf Savaş Akat İktisat Ödülü'nü kazandı

  İktisat ve Toplum dergisinin düzenlediği Asaf Savaş Akat İktisat Ödül Töreni, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde yapıldı. Leeds Üniversitesi'nden Dr. Esra Nur Uğurlu, bu yılki ödülün sahibi oldu.

 • Düzce'de Modern Sanayi Sitesi İnşaatı Devam Ediyor
  18:36 Düzce'de Modern Sanayi Sitesi İnşaatı Devam Ediyor

  Düzce Belediyesi tarafından Beslanbey Bölgesinde yapımı devam eden modern sanayi sitesinde, altyapı çalışmaları ile birlikte dükkanlarda ince işçilik çalışmaları da sürüyor. Çatı kaplamaları süren dükkanlar teslimata hazırlanıyor.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi Elektrikli Tramvay Araçları İçin İhale Düzenledi
  18:30 İzmir Büyükşehir Belediyesi Elektrikli Tramvay Araçları İçin İhale Düzenledi

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çiğli Tramvay hattının yanı sıra Konak ve Karşıyaka tramvay hatlarında da kullanılmak üzere elektrikli tramvay aracı alımı için ihale düzenledi. 26 araçlık ihalede yüzde 60 yerlilik şartı arandı.


Advertisement