Ekmeğini Demir-çelikten Çıkaran Karabük'te Teşvik Mutluluğu - Son Dakika
Ekonomi

Ekmeğini Demir-çelikten Çıkaran Karabük'te Teşvik Mutluluğu

Ekmeğini Demir-çelikten Çıkaran Karabük\'te Teşvik Mutluluğu

KTSO Başkanı Namal: "Demir çelik sektörüne teşvik verilmesi, Türkiye'nin ilk ağır sanayisinin bulunduğu ilimizi mutlu etmiştir"

31.10.2014 17:57
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO)  Başkanı Sedat Namal, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin, demir-çelik sektörüne yönelik en üst düzeyde teşvik verilmeye başlanacağını açıklamasına ilişkin, "Demir-çelik sektörüne teşvik verilmesi, Türkiye'nin ilk ağır sanayisinin bulunduğu ilimizi mutlu etmiştir" dedi.

Namal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk Türk demirinin üretildiği ve "fabrikalar kuran fabrika" unvanıyla anılan Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) ve onun ürünlerini işleyen haddehanelerin bu teşvikten yararlanarak geleceğe daha iyi bakacağını söyledi.

Teşvik konusunda bazı girişimde bulunduklarını, Başbakan ve ilgili bakanlarla görüştüklerini anlatan Namal, "Kent nüfusunun yarısına yakını geçimini bu sektörden sağlıyor. İlimizden yapılan ihracatın yüzde 97'si demir-çelik sektöründen. Demir-çelik sektörüne teşvik verilmesi, Türkiye'nin ilk ağır sanayisinin bulunduğu ilimizi mutlu etmiştir. Arsa tahsisinde kolaylıklar, vergi muafiyeti gibi destekler sektörün önünü açacaktır" diye konuştu.

Teşvik konusuyla ilgili herekse teşekkür eden Namal, KARDEMİR'in otomotiv ve makine sanayisinde yeni ürünlere yöneldiğini, teşviklerin uygulanması halinde kente büyük fayda sağlayacağını kaydetti. - Karabük

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Ekmeğini Demir-çelikten Çıkaran Karabük'te Teşvik Mutluluğu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement