Standard & Poor's Türkiye'nin kredi notu ve görünümünü değiştirmedi - Son Dakika

Standard & Poor's Türkiye'nin kredi notu ve görünümünü değiştirmedi

22.10.2021 23:46
Standard & Poor's Türkiye'nin kredi notu ve görünümünü değiştirmedi

Kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's, Türkiye'nin döviz cinsinden kredi notunu "B+", yerel para birimi cinsinden kredi notunu "BB-" ve görünümünü "durağan" olarak teyit etti.

Kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poors (S&P), Türkiye'nin görünümünü ve kredi notunu teyit etti.

DEĞİŞİKLİK ÇIKMADI

Türkiye'nin döviz cinsinden kredi notunu "B+", yerel para birimi cinsinden kredi notunu "BB-" ve görünümünü "durağan" olarak teyit etti. Kredi notu ve görünümde bir değişiklik beklenmiyordu.

S&P'nin değerlendirmesinde Türkiye'nin bu yıl sağlanan destekler, ihracatta güçlü toparlanma ve iç aktivite ile yüzde 8,6 büyümesinin beklendiği belirtildi. S&P, net kamu borcunun GSYH'ye oranının bu yıl sonunda yüzde 34 olmasını beklediklerini açıkladı.

PARA POLİTİKASI ÖNGÖRÜLEMEZ

Açıklamada, tüm bu gelişmelere rağmen Türkiye'nin ödemeler dengesi pozisyonunun zayıf, para politikasının ise öngörülemez olduğuna vurgu yapıldı.

S&P, "Enflasyon yıllık yaklaşık yüzde 20 ile derecelendirdiğimiz 137 ülke arasında 8. sırada bulunuyor" değerlendirmesinde bulundu.

Kredi derecelendirme kuruluşu, bankacılık sisteminde risklerin artması durumunda notların düşürülebileceği uyarısı yaptı.

Standard & Poor's Türkiye'nin kredi notu ve görünümünü değiştirmedi

Son Dakika Ekonomi Standard & Poor's Türkiye'nin kredi notu ve görünümünü değiştirmedi - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR
500

Son Dakika

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım sesleri 23:57 Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım sesleri Kabine toplantısında ana gündem maddesi ekonomi ve sınır ötesi operasyon 23:28 Kabine toplantısında ana gündem maddesi ekonomi ve sınır ötesi operasyon Berdan Mardini, şarkıcı komşusuyla aşk yaşıyor 22:47 Berdan Mardini, şarkıcı komşusuyla aşk yaşıyor
Kılıçdaroğlu, gençlerden sonra kadınlar için de 6 vaat sıraladı 22:08 Kılıçdaroğlu, gençlerden sonra kadınlar için de 6 vaat sıraladı Fenerbahçe taraftarı: Ali Koç buraya, hesap ver taraftara 21:42 Fenerbahçe taraftarı: Ali Koç buraya, hesap ver taraftara Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yenilir yutulur bir şey değil 20:41 Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yenilir yutulur bir şey değil
Gizemli kadının sırrı çözüldü 20:18 Gizemli kadının sırrı çözüldü Günden güne güzelleşen Hande ev pozunu paylaştı! 18:36 Günden güne güzelleşen Hande ev pozunu paylaştı!
18:41
Advertisement