Erciyes Teknopark'ta Yazılım Firmaları İçin "Dış Ticaret Eğitimi" Düzenlendi - Son Dakika

Erciyes Teknopark'ta Yazılım Firmaları İçin "Dış Ticaret Eğitimi" Düzenlendi

19.10.2017 09:23
Erciyes Teknopark'ta Yazılım Firmaları İçin "Dış Ticaret Eğitimi" Düzenlendi

Erciyes Teknopark Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi Avrupa İşletmeler Ağı birimi tarafından yazılım firmaları için “Dış Ticaret Eğitimi” düzenlendi.

Erciyes Teknopark Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi Avrupa İşletmeler Ağı birimi tarafından yazılım firmaları için "Dış Ticaret Eğitimi" düzenlendi. Düzenlenen eğitim kapsamında, yazılım ihracatı yasal uygulamalar, ihracatta ödeme şekilleri, ihracat sözleşmeleri ve belgeler,durum analizi, ihracat hedef ve stratejileri, ihracat sektör ve müşteri profili belirleme, hedef pazar ve müşteri tespiti konuları masaya yatırıldı.

Erciyes Teknopark A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Hidayet Kiraz düzenlenen etkinlikle ilgili şunları söyledi: "Firmalarımızın yazılım projeleri geliştirirken global düşünmeleri, ülkemizin kalkınması açısından büyük önem taşıyor. Türkiye'deki yazılım sektörünün büyüyebilmesi için yazılım ihracatımızın artırılması gerekiyor. Lakin firmalarımızın dış pazarlar hakkındaki bilgi ve tecrübe eksikliği, sermaye yetersizliği gibi temel eksikliklerden dolayı ihracatımız, yetenek ve potansiyelimizin çok altında. Bu sebeple firmalarımızı yazılım ihracatına yönlendirmek için çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmaların bir parçası olan bu gibi eğitimleri sıklıkla düzenlemeye devam edeceğiz."

Dış Ticaret Danışmanı Hakan Akın'ın eğitmenliğinde gerçekleşen eğitimde, yazılım ihracatı gereği uyulması gereken kural, kanun ve teamüller, sektöre uygun ödeme şekilleri, fayda ve riskleri anlatıldı. Yazılım ihracatı için firmalardan gelen firmalara özel sorular eğitmen tarafından tek tek yanıtlandı. Sektörün ihracata yönelik durum analizi verileri göz önünde bulundurularak, yazılım ihracatıyla ilgili hedef ve strateji belirleme yöntemleri tartışıldı. Yazılım ihracatında hedef pazarların ve müşterilerin nereden ve nasıl bulunacağı çalışması uygulamalı olarak yapıldı ve yazılım ihracatında yurtiçi kaynaklardan temin edilebilecek destekler de eğitim kapsamında anlatıldı.

Kapanışta, eğitimle ilgili değerlendirme konuşmaları gerçekleştirilerek, katılımcılara eğitim sertifikaları verildi. - KAYSERİ

YORUMLAR
500
Kayseri'de jandarmanın güven timleri çalışmalarını sürdürüyor Kayseri'de jandarmanın güven timleri çalışmalarını sürdürüyor Jandarma Güven Timleri'nden denetim Jandarma Güven Timleri'nden denetim Sünnet Şöleni'nde 493 çocuk sünnet edildi Sünnet Şöleni'nde 493 çocuk sünnet edildi
Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Erciyes Teknopark'ta Yazılım Firmaları İçin 'Dış Ticaret Eğitimi' Düzenlendi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement
Haberi Paylaş