Erdoğan, Tesla'nın kurucusu Elon Musk ile görüştü - Son Dakika

Erdoğan, Tesla'nın kurucusu Elon Musk ile görüştü

16.12.2021 17:38

Erdoğan, Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk ile video konferans görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Türkiye'nin yerli elektrikli aracı TOGG'un lityum bataryaları konusunda atılabilecek ortak adımlar da masaya yatırıldı. Ayrıca TÜRKSAT 5-B uydusunun uzaya fırlatılma süreci de görüşüldü.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye'deki kamu ve özel sektör kurumları ile şirket arasında uydu ve uzay teknolojileri başta olmak üzere farklı alanlarda iş birliğine ilişkin hususlar ele alındı.

İŞ BİRLİĞİNİ GELİŞTİRECEK ADIMLAR

Elektrikli otonom araçlar ve dijital ekonomi konularının da konuşulduğu görüşmede, uzun dönemli yatırımlar ve mevcut iş birliğini geliştirecek adımlar değerlendirildi.

TOGG'UN BATARYALARI İÇİN ORTAK ÇALIŞMA

Görüşmede, Türkiye'nin yerli elektrikli aracı TOGG'un lityum bataryaları konusunda atılabilecek ortak adımlar da masaya yatırıldı.

TÜRKSAT 5-B UYDUSUNUN UZAYA FIRLATILMA SÜRECİ

Videokonferansta, Türkiye'nin SpaceX aracılığıyla ocak ayında uzaya fırlattığı TÜRKSAT 5-A uydusunun ardından TÜRKSAT 5-B uydusunun uzaya fırlatılma süreci de görüşüldü.

MİLLİ UZAY PROGRAMI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Türkiye'nin Milli Uzay Programı kapsamında yaptığı diğer çalışmalara da dikkat çekti.

YORUMLAR
500
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Binası dualarla açıldı Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Binası dualarla açıldı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: '50 milyar dolarlık cari açığın kaynağı olan 919 kritik ürün ve teknolojinin ülkemizde üretilmesine imkan... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: '50 milyar dolarlık cari açığın kaynağı olan 919 kritik ürün ve teknolojinin ülkemizde üretilmesine imkan... Bursa'da 'Türkiye Ay Üsleri Ulusal Fikir Yarışması' düzenlenecek Bursa'da 'Türkiye Ay Üsleri Ulusal Fikir Yarışması' düzenlenecek
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Erdoğan, Tesla'nın kurucusu Elon Musk ile görüştü - Son Dakika


Advertisement