Son dakika Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı haberleri, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı son dakika, son dakika Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı

Son Dakika Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Haberleri

 • Şanlıurfa'da Gençlere Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Düzenlendi
  23 Şub Şanlıurfa'da Gençlere Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Düzenlendi

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda Şanlıurfa'da düzenlenen 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' sona erdi. Program kapsamında 40 kurum ve kuruluş, gençlere devlet teşviklerini tanıttı. Etkinlikte burs, hibe, fon, kredi destekleri ve staj programları hakkında bilgi verildi. Yaklaşık 60 bin kişi etkinliği ziyaret etti.

 • DAİMFED, Türkiye'yi güçlendirmeyi hedefliyor
  23 Şub DAİMFED, Türkiye'yi güçlendirmeyi hedefliyor

  Doğu Akdeniz İnşaat Müteahhit Birlikleri Federasyonu (DAİMFED) Genel Başkanı Mustafa Karslıoğlu, Türkiye'yi güçlendirmeyi amaçladıklarını belirtti. DAİMFED yönetimi, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Adana Bölge Müdürü Mustafa Yalınız'ı ziyaret etti. Ziyarette, iletişim stratejisi oluşturma, kamuoyuna bilgi aktarma ve farkındalık oluşturma gibi hedeflerin önemi vurgulandı. DAİMFED Genel Başkanı Karslıoğlu, dezenformasyon yasasının önemine dikkat çekerek, İletişim Başkanlığı ile iş birliği yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

 • Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden Yalan Haberlerle İlgili Açıklama
  23 Şub Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden Yalan Haberlerle İlgili Açıklama

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, yayımladığı bültenle çeşitli yalan haberleri doğruladı. İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog'un kitap iddiası, yaşlı kadının havalimanında rehin alındığı iddiası, yılda 4 kez MTV alınacağı iddiası, Türk yapımı füze iddiası, Afganlara geçici koruma verileceği iddiası, Dışişleri Bakanlığı açıklaması iddiası, ilaç analizi iddiası, Süper Kupa finali iptali iddiası ve toprak kayması görüntüsü iddiasının hepsi yalan çıktı.

 • BİK Genel Müdür Yardımcısı Mesut Onat, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürlüğüne ziyarette bulundu
  22 Şub BİK Genel Müdür Yardımcısı Mesut Onat, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürlüğüne ziyarette bulundu

  Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdür Yardımcısı Mesut Onat, Afyonkarahisar'da Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Bölge Müdürü Uğur Ülgen'i ziyaret ederek, bölge basınının sorunları ve çözüm önerileri konusunda fikir alışverişinde bulundu. Onat, yerel, bölgesel ve ulusal basının sorunlarına yönelik kurumsal iş birliklerini önemsediklerini ve basının dijitalleşme sürecini yakından takip ettiklerini belirtti.

 • Şanlıurfa'da Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Başladı
  22 Şub Şanlıurfa'da Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Başladı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri, Şanlıurfa'da başladı. Etkinlikte, 40 kurum ve kuruluş devlet teşviklerini tanıttı. Gençler ve aileler, burs, hibe, fon, kredi destekleri ve staj programları hakkında bilgi aldı. Etkinlikler kapsamında Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine ağırlık verildi. İlerleyen haftalarda etkinlikler Malatya'da devam edecek.

 • CİMER Eğitim ve Bilgilendirme Toplantısı Şanlıurfa'da Gerçekleştirildi
  21 Şub CİMER Eğitim ve Bilgilendirme Toplantısı Şanlıurfa'da Gerçekleştirildi

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından hizmet kalitesini arttırmak amacıyla CİMER kullanıcılarına yönelik, Şanlıurfa'da 'CİMER Eğitim ve Bilgilendirme Toplantısı' düzenlendi. Toplantıda, CİMER'in kuruluş süreci anlatıldı ve başvuru sayısının artış gösterdiği vurgulandı. Ayrıca, CİMER'in ihbar aracı olarak kullanılmasının önüne geçildiği ve kullanıcıların hassas bir yaklaşımla başvurulara cevap vermesi gerektiği vurgulandı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Arnavutluk Başbakanı Rama Arasında 6 Anlaşma İmzalandı
  20 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Arnavutluk Başbakanı Rama Arasında 6 Anlaşma İmzalandı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Arnavutluk Başbakanı Edi Rama huzurunda, iki ülke arasında 6 anlaşma imzalandı.

 • İletişim Başkanı Altun, AA'nın 'Gazze'de Soykırım: Yeni Kanıtlar' panelinde konuştu Açıklaması
  20 Şub İletişim Başkanı Altun, AA'nın "Gazze'de Soykırım: Yeni Kanıtlar" panelinde konuştu Açıklaması

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsrail'in normalleştirmeye çalıştığı soykırım, barbarlık girişimleri gibi dezenformasyon kampanyalarına da duyarsız kalınmaması gerektiğini vurgulayarak, "Eğer duyarsızlaşırsak, hakikatin ve doğruların yerini yalanlar ve kurgu haberler alır.

 • Basın İlan Kurumu Genel Müdürü: İcra satışı ilanlarındaki özellikler çıkarılarak gönderilmeye başlandı
  17 Şub Basın İlan Kurumu Genel Müdürü: İcra satışı ilanlarındaki özellikler çıkarılarak gönderilmeye başlandı

  Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Cavit Erkılınç, resmi ilanların internet haber sitelerinde yayınlanması hakkında bilgi verdi. Erkılınç, icra satışlarına ait ilan metinlerinin menkul veya gayrimenkulün özelliklerine ilişkin kısımlarının çıkarılarak gönderilmeye başlandığını belirtti. Ayrıca, son iki yılda resmi ilan fiyat tarifesine zam yapıldığını ve basılı gazetelerin maliyetlerindeki zorluklara çözüm bulunması gerektiğini ifade etti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi Koordinatörü İdris Kardaş ise sosyal medya kullanımında yaşanan sorunlara dikkat çekti ve gazetecilik mesleğini düzenleyen bir yasa olması gerektiğini vurgulayan TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı, gazetecilik meslek yasasının çıkarılması gerektiğini belirtti.

 • Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması 7. kez düzenlendi
  16 Şub Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması 7. kez düzenlendi

  Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı 7. Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması, iş arayanlarla işverenleri bir araya getirdi. Binlerce katılımcının yer aldığı etkinlikte, iş imkanları sunuldu ve seminerler düzenlendi.

 • Elazığ'da Gençlere Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Başladı
  15 Şub Elazığ'da Gençlere Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Başladı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' Elazığ'da başladı. Gençler, burs, hibe, fon, kredi destekleri ve staj programları hakkında bilgi alırken, çeşitli kurumların ürettiği ürünleri de inceleme fırsatı buldu. Etkinlikte ayrıca bilgi yarışması ve sosyal kültürel aktiviteler de yer aldı.

 • Elazığ'da 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' Etkinliği
  15 Şub Elazığ'da 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' Etkinliği

  Elazığ'da düzenlenen 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' etkinliğine katılan gençler, birçok alanda yapılanları gözlemleyerek bilgi aldı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen etkinlikte, gençler devletin imkanlarından yararlanma ve sorumlu vatandaşlık bilincini geliştirme fırsatı buldu.

 • Elazığ'da düzenlenen 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' etkinliği gençlerin ilgisini çekti
  15 Şub Elazığ'da düzenlenen 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' etkinliği gençlerin ilgisini çekti

  Elazığ'da düzenlenen 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' etkinliğine katılan gençler, savunma sanayiinden tarıma kadar birçok alanda yapılanları gözlemleyerek bilgi aldı. Etkinlikte gençlerin, devletin imkanlarından yararlanabilmeleri ve sorumlu vatandaşlar olarak hak ve ödevlerini daha iyi kavrayabilmeleri amaçlandı.

 • Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, 5 yıllık çalışmalarını anlattı
  15 Şub Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, 5 yıllık çalışmalarını anlattı

  Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, AK Parti tarafından belediye başkanlığına yeniden aday gösterildiği programda, geride kalan 5 yılda yapılan projeleri ve yatırımları anlattı. Pekyatırmacı, Kovid-19 ve depremlere rağmen belediye hizmetlerini aksatmadıklarını ve deprem bölgesinde yaraların sarılması için üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirdiklerini belirtti. Ayrıca, alt yapı, çevre düzenlemesi, kültür-sanat, turizm, spor, sağlık, sosyal tesis gibi birçok alanda vatandaşlara sunulan belediyecilik hizmetlerinden bahsetti. Programa, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da katılarak ilçe belediyeleriyle daha dirençli bir şehir oluşturacaklarını ve gönül belediyeciliğiyle hizmet vereceklerini ifade etti.

 • Elazığ'da CİMER Eğitim ve Bilgilendirme Semineri düzenlendi
  14 Şub Elazığ'da CİMER Eğitim ve Bilgilendirme Semineri düzenlendi

  Elazığ'da Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı koordinesinde Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) Eğitim ve Bilgilendirme Semineri düzenlendi. Seminerde, CİMER sistemi üzerinden yapılan vatandaş başvurularının kamu kurum ve kuruluşları nezdinde işleme alınması, takibi ve sonuçlandırılması konularında eğitici sunumlar yapıldı. Elazığ Vali Yardımcısı Armağan Yazıcı, CİMER'in vatandaşların taleplerini hızlı bir şekilde çözüme kavuşturduğunu belirtti. Seminere, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı görevlileri ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erzincan'daki maden kazasıyla ilgili tüm imkanların seferber edilmesini istedi
  13 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erzincan'daki maden kazasıyla ilgili tüm imkanların seferber edilmesini istedi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzincan'da maden ocağındaki toprak kaymasına ilişkin Vali Hamza Aydoğdu'dan bilgi aldı. Erdoğan, toprak altında kalan 9 işçinin bulunması için devam eden arama kurtarma çalışmalarında tüm imkanların seferber edilmesi talimatını verdi.

 • AA Haber Akademisi, Katar Haber Ajansı'na yönelik eğitimi düzenliyor
  12 Şub AA Haber Akademisi, Katar Haber Ajansı'na yönelik eğitimi düzenliyor

  Anadolu Ajansı (AA) Haber Akademisi, İstanbul'da Katar Haber Ajansı'na (QNA) yönelik düzenlenen 'Teyit Haberciliği Eğitimi'ne başladı. Eğitim programı kapsamında QNA'dan gelen basın mensuplarına AA birimleri gösterilecek ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ve TRT de ziyaret edilecek.

 • Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Malatya'da basın mensuplarına deprem çalışmalarını tanıttı
  11 Şub Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Malatya'da basın mensuplarına deprem çalışmalarını tanıttı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, uluslararası 34 basın mensubuna yönelik 6 Şubat depremlerinden etkilenen Malatya'da gezi düzenledi. Malatya Valisi Ersin Yazıcı, basın mensuplarına depremin ardından yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yazıcı, yıkılan binaların sayısını paylaşırken, kalıcı konutların yapımının devam ettiğini belirtti. Ayrıca, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın 23 bin konut ve 11 bin ticarethane yapımına başlayacağını duyurdu. Vali Yazıcı, deprem sonrası yapılan yardımları ve kentteki eğitim, sağlık ve tarım alanındaki çalışmaları da aktardı. Basın mensupları daha sonra deprem konutlarını ve örnek daireyi gezdi.

 • Adıyaman Valisi Osman Varol, yabancı basın mensuplarına deprem çalışmalarını anlattı
  11 Şub Adıyaman Valisi Osman Varol, yabancı basın mensuplarına deprem çalışmalarını anlattı

  Adıyaman Valisi Osman Varol, Adıyaman'a gelen yabancı basın mensuplarına deprem bölgesinde yapılan çalışmaları anlatarak bilgi verdi. Vali Varol, depremin ardından yapılan çalışmaları ve planlanan projeleri detaylı bir şekilde açıkladı.

 • Ulusal ve uluslararası basın mensupları Adıyaman'da deprem çalışmalarını yerinde inceledi
  10 Şub Ulusal ve uluslararası basın mensupları Adıyaman'da deprem çalışmalarını yerinde inceledi

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen geziye katılan 34 basın mensubu, Adıyaman'da yapılan deprem çalışmalarını yerinde gözlemledi. Vali Osman Varol, depremlerin etkilerini anlattı ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Basın mensupları, Akpınar köyünde tamamlanan köy afet evlerini gezdi ve TOKİ tarafından yapılan konutların kalitesini övdü.

 • Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Mersin'de Son Buldu
  09 Şub Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Mersin'de Son Buldu

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' Mersin'de sona erdi. Yaklaşık 40 kurum ve kuruluşun katıldığı etkinlikte, devlet teşvikleri hakkında bilgi verildi ve çeşitli uygulamalar tanıtıldı. Programa 15 bin kişi katıldı ve ilgi oldukça yüksekti. Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri, başka illerde de düzenlenecek.

 • Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Kahramanmaraş'taki deprem bölgesine gazetecileri götürdü
  09 Şub Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Kahramanmaraş'taki deprem bölgesine gazetecileri götürdü

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, ulusal ve uluslararası 34 basın mensubuna yönelik Kahramanmaraş'taki deprem bölgesine gezi düzenledi.

 • İstanbul Adliyesi'ndeki saldırıda hayatını kaybeden Dilfiraz Karataş'ın polis kurşunuyla öldüğü iddialarıyla ilgili açıklama yapıldı
  08 Şub İstanbul Adliyesi'ndeki saldırıda hayatını kaybeden Dilfiraz Karataş'ın polis kurşunuyla öldüğü iddialarıyla ilgili açıklama yapıldı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, İstanbul Adliyesi'ne yönelik silahlı saldırıda hayatını kaybeden Dilfiraz Karataş'ın polis kurşunuyla öldüğü iddialarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Açıklamada, saldırıda Karataş'ın teröristlerin arkadan açtığı ateş sonucu sırtından vurulduğu belirtildi ve güvenlik kamerası görüntülerine dayanarak kurşunların yan taraftan ateşlenmediği ifade edildi.

 • İstanbul Adliyesi'ndeki saldırıda hayatını kaybeden Dilfiraz Karataş'ın polis kurşunuyla öldüğü iddiaları gerçeği yansıtmıyor
  08 Şub İstanbul Adliyesi'ndeki saldırıda hayatını kaybeden Dilfiraz Karataş'ın polis kurşunuyla öldüğü iddiaları gerçeği yansıtmıyor

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, İstanbul Adliyesi'ne yönelik silahlı saldırıda hayatını kaybeden Dilfiraz Karataş'ın polis kurşunuyla öldüğü iddialarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Açıklamada, saldırıda teröristlerin açtığı ateş sonucu sırtına isabet eden iki kurşunla hayatını kaybeden Karataş'ın polis memurunun yan tarafında olduğu ve kurşunların sırt bölgesinden girdiği belirtildi. Ayrıca, saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin etkisiz hale getirildiği ve terör örgütlerinin propagandasına itibar edilmemesi gerektiği vurgulandı.

 • Mersin'de 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' etkinliği
  08 Şub Mersin'de 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' etkinliği

  Mersin'de düzenlenen 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' etkinliğine katılan gençler, stantları gezerek hem bilgi aldı hem de savunma sanayiinden, güvenliğe, iletişimden, tarıma kadar bir çok alanda yapılanları gözlemledi. Etkinlikle gençlerin, kurumları daha iyi tanıyarak hem devletin imkanlarından yararlanabilmeleri hem de sorumlu vatandaşlar olarak hak ve ödevlerini daha iyi kavrayabilecekleri kaydedildi.

 • Mersin'de düzenlenen 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' etkinliği gençlerin ilgisini çekti
  08 Şub Mersin'de düzenlenen 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' etkinliği gençlerin ilgisini çekti

  Mersin'de düzenlenen 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' etkinliğine katılan gençler, stantları gezerek hem bilgi aldı hem de savunma sanayiinden, güvenliğe, iletişimden, tarıma kadar bir çok alanda yapılanları gözlemledi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinesinde yapılan etkinlikte gençler, devletin imkanlarından yararlanma ve kendi işletmelerini kurma gibi konularda bilgilendirildi.

 • Mersin'de Gençlere Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Düzenlendi
  08 Şub Mersin'de Gençlere Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Düzenlendi

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından organize edilen 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' Mersin'de başladı. Fuar ve etkinlik alanında 40 kurum ve kuruluş, gençlere devlet teşviklerini tanıttı. Etkinlikte, burs, hibe, fon, kredi destekleri ve staj programları hakkında bilgi verildi. AA standı da gençlerin yoğun ilgisini çekti. Vali Ali Hamza Pehlivan, etkinliğin faydalı ve verimli olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Evren Başar ise etkinliklerin 2021'de başladığını ve 16 şehirde 1 milyondan fazla gencin katılımıyla gerçekleştirildiğini söyledi.

 • Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Kahramanmaraş depremleriyle ilgili kitap yayınladı
  06 Şub Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Kahramanmaraş depremleriyle ilgili kitap yayınladı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından, Türkiye'nin 6 Şubat'ta yaşadığı Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin, 'Asrın Felaketinin 1 Yılı: İnşa ve İhya Çalışmaları' adlı kitap hazırlandı. Kitapta, depremin etkileri, alınan tedbirler, yapılan çalışmalar ve ulusal risk kalkanı modeli gibi konular ele alınıyor.

 • Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından 'Asrın Felaketinin 1 Yılı: İnşa ve İhya Çalışmaları' kitabı
  06 Şub Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından "Asrın Felaketinin 1 Yılı: İnşa ve İhya Çalışmaları" kitabı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından, Türkiye'nin 6 Şubat'ta yaşadığı Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin "Asrın Felaketinin 1 Yılı: İnşa ve İhya Çalışmaları" adlı kitap hazırlandı.

 • Kriz İletişiminde Dezenformasyonla Mücadele Sempozyumu Düzenlendi
  06 Şub Kriz İletişiminde Dezenformasyonla Mücadele Sempozyumu Düzenlendi

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Asrın Afetinin 1. Yılında Afet İletişimi Sempozyumu'nda, kriz iletişiminde dezenformasyonla mücadelenin önemi üzerine panel düzenlendi. Panelde, depremlerde hayatını kaybedenler için saygı duruşu yapıldıktan sonra dezenformasyonla mücadele konusu ele alındı. Anadolu Ajansı Türkiye Haberleri Direktörü Hüseyin Yılmaz, depremin etkileri ve medyanın rolü hakkında değerlendirmelerde bulunarak yapı denetimi ve güvenliği konusuna dikkat çekti. Ayrıca, gazetecilerin bilgileri teyit etmeden paylaşmamaları gerektiğini vurguladı. Sempozyumda, alanında uzman akademisyenler de konuşma yaptı.

 • AFAD Başkanı: Deprem sonrası gecikme olmadı ama yetişemedik
  05 Şub AFAD Başkanı: Deprem sonrası gecikme olmadı ama yetişemedik

  Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Okay Memiş, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından sahte haberlerin kasıtlı olarak yayıldığını belirterek, ekiplerin dezenformasyonla mücadele ettiğini söyledi. Memiş, depremin yıkıcı etkisini ve devletin afetle mücadele çalışmalarını anlattı. Ayrıca, AFAD'ın Arama-Kurtarmada 100 Bin Projesi ve depremzedelere yönelik yardımlar hakkında bilgi verdi.

 • Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, Afet İletişimi Sempozyumu'nda konuştu Açıklaması
  05 Şub Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, Afet İletişimi Sempozyumu'nda konuştu Açıklaması

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, afet iletişiminin Türkiye İletişim Modelinin önemli sacayaklarından birisi olduğunu belirterek, "Bugün afet iletişimi hiçbir ülke için bir tercih olarak telakki edilemez.

 • Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, dezenformasyon haberlerini ifşa ettiklerini açıkladı
  05 Şub Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, dezenformasyon haberlerini ifşa ettiklerini açıkladı

  CUMHURBAŞKANLIĞI İletişim Başkanı Fahrettin Altun, '6-20 Şubat tarihleri arasında neticeleri çok ciddi hatalara sebebiyet verebilecek toplam 200'den fazla dezenformasyon içerikli haberi, yalanı ifşa ettik. Sadece yalan içeriği değil, onun arkasındaki aktörleri de ifşa ettik. Sürecin kamu adına soruşturulmasını ve kamu adına da yargılanmasını en yakın şekilde yine kamu adına da takip ettik' dedi.

 • AFAD Başkanı: 100 Bin Kişiye Arama Kurtarma Eğitimi Verilecek
  05 Şub AFAD Başkanı: 100 Bin Kişiye Arama Kurtarma Eğitimi Verilecek

  AFAD Başkanı Okay Memiş, Kahramanmaraş merkezli depremlerde müdahalede kapasitenin öneminin anlaşıldığını belirterek, jandarma, polis ve Türk Silahlı Kuvvetleri personeline arama kurtarma eğitimi verilerek 100 bin kişinin eğitileceğini söyledi. Memiş ayrıca, arama kurtarma ekipmanlarının yerli ve milli olarak üretilmesi projesinin başlatıldığını ve AFAD gönüllü sayısının 100 bine çıkarılacağını ifade etti.

 • Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, basın mensuplarına Kahramanmaraş'taki deprem bölgesini gezdirdi
  04 Şub Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, basın mensuplarına Kahramanmaraş'taki deprem bölgesini gezdirdi

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, ulusal ve uluslararası 16 basın mensubuna yönelik Kahramanmaraş'taki deprem bölgesine gezi düzenledi. Vali Mükerrem Ünlüer, basın mensuplarına Afet Koordinasyon Merkezi'nde bilgi verdi ve yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Program, gazetecilerin Dulkadiroğlu ilçesi Ferhuş Mahallesi'nde yapılan TOKİ evlerini gezmesiyle sona erdi.

 • Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, basın mensuplarına Adıyaman deprem bölgesini gezdirdi
  04 Şub Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, basın mensuplarına Adıyaman deprem bölgesini gezdirdi

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, ulusal ve uluslararası 45 basın mensubuna yönelik Adıyaman'daki deprem bölgesine gezi düzenledi. Vali Osman Varol, basın mensuplarına kentte devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi. Depremlerde Adıyaman'ın büyük hasar aldığını aktaran Vali Varol, yapı stokuna ilişkin bilgiler paylaştı. Basın mensupları, TOKİ konutlarını ve örnek daireyi gezerek incelemelerde bulundu. İtalyan basın mensubu Giuseppe Didonna, hızlı şekilde inşa edilen kalıcı konutları ve köy evlerini gezerek, yapılan çalışmaları takdir etti ve en kısa sürede insanların normal hayatlarına dönmelerini umduğunu belirtti.

 • 6 Şubat depremlerinin yaraları sarılıyor! İşte 1 yılda yapılanlar
  04 Şub 6 Şubat depremlerinin yaraları sarılıyor! İşte 1 yılda yapılanlar

  İletişim Başkanlığı Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen 6 Şubat Depremleri sonrası yapılan çalışmalara ilişkin kamuoyunu bilgilendirdi. Başkanlık ekonomi ve ticareti güçlendirmeye yönelik çalışmalar, inşa çalışmaları ile eğitim, kültür ve spor alanlarında yapılan faaliyetlerle ilgili açıklama yayınladı.

 • Ünlü isimler depremzedelere moral vermek için bölgeyi ziyaret etti
  04 Şub Ünlü isimler depremzedelere moral vermek için bölgeyi ziyaret etti

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda, sanat ve TV camiasının sevilen isimleri deprem bölgesini ziyaret etti. Züleyha Ortak, Serkan Çağrı, Melike Öcalan ve diğerleri, konteyner kentte yaşayan depremzedelere moral verdi. Ziyaretler sırasında ikramlar yapıldı, sohbetler edildi ve şarkılar söylendi. Züleyha Ortak, ünlü isimlerin depremzedelerle buluşarak moral verdiklerini belirtti.

 • Malatya'da Yabancı Gazeteciler Deprem Çalışmalarını İnceledi
  03 Şub Malatya'da Yabancı Gazeteciler Deprem Çalışmalarını İnceledi

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın koordinesi ile 11 ülkeden 34 yabancı gazeteci Malatya'ya gelerek deprem sonrası yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Malatya Valisi Ersin Yazıcı, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Vali Yazıcı, depremlerde yaşanan kayıplar ve hasar durumu hakkında bilgi verirken, aynı zamanda çarşı projesi ve TOKİ konutları hakkında da açıklamalarda bulundu. Yabancı gazeteciler ise deprem sonrası yapılan çalışmaları gözlemleyerek, Türk insanının çabalarını takdir ettiklerini ifade ettiler.

 • Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, basın mensuplarına Malatya'daki deprem bölgesini gezdirdi
  03 Şub Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, basın mensuplarına Malatya'daki deprem bölgesini gezdirdi

  Malatya Valisi Ersin Yazıcı, ulusal ve uluslararası 45 basın mensubuna deprem bölgesinde bilgi verdi. Vali Yazıcı, depremde yıkılan ve hasar gören yapıların durumu hakkında bilgi verirken, basın mensupları da TOKİ konutlarını gezerek incelemelerde bulundu. Avusturya'dan gelen bir gazeteci ise Türk işçilerin çalışmalarını takdir etti ve modern görünümlü evlerin depremzedelere umut olduğunu belirtti.

 • Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Hatay'daki deprem bölgesine gazetecileri götürdü
  02 Şub Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Hatay'daki deprem bölgesine gazetecileri götürdü

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, ulusal ve uluslararası 200 basın mensubuna yönelik, Hatay'daki deprem bölgesine gezi düzenledi. Gazeteciler, depremzedeleri ziyaret etti, gemileri gezdi, köy evlerinde çalışmaları yerinde gördü ve hastaneyi gezdi. Programa yetkililer de katıldı. Gazeteciler, program kapsamında sırasıyla Malatya, Adıyaman ve Kahramanmaraş'ı ziyaret edecek.

 • Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, '2023-2024 Değerlendirme ve Vizyon Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
  30 Oca Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, "2023-2024 Değerlendirme ve Vizyon Toplantısı"nda konuştu Açıklaması

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Gazze'deki katliam ve trajediye karşı 'dur' demek için İsrail'in bu kapsamda kullandığı kara propaganda ve dezenformasyon tekniklerini tek tek ortaya döktük ve dökmeye devam edeceğiz.

 • Gazze Savaşı'nda Medyanın Hakikat Mücadelesi: Şiddet, Dezenformasyon, Sansür
  27 Oca Gazze Savaşı'nda Medyanın Hakikat Mücadelesi: Şiddet, Dezenformasyon, Sansür

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından İstanbul'da düzenlenen sempozyumda küresel kamuoyu ve sivil toplum ele alındı. Sempozyumda medyanın kitleleri harekete geçirme gücü, İsrail'in suçları ve medyanın önemi gibi konular tartışıldı.

 • Gazze Savaşı'nda Medyanın Hakikat Mücadelesi Sempozyumu İstanbul'da Devam Ediyor
  27 Oca Gazze Savaşı'nda Medyanın Hakikat Mücadelesi Sempozyumu İstanbul'da Devam Ediyor

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Gazze Savaşı'nda Medyanın Hakikat Mücadelesi: Şiddet, Dezenformasyon, Sansür Sempozyumu' İstanbul'da ikinci gününde devam ediyor. Sempozyumda, basın mensuplarının Gazze savaşındaki hakikat mücadelesi, doğru bilgiye erişim ile gazeteci güvenliği değerlendirilirken, uluslararası medyanın rolü ele alınıyor. Ayrıca dezenformasyonla küresel mücadelenin önemi vurgulanıyor. Sempozyumun bugünkü oturumlarında 'Hakikate Yönelik Baskı ve Sindirme: Dezenformasyonla Küresel Mücadele' ile 'Küresel Kamuoyu ve Sivil Toplum: Medyanın Kitleleri Harekete Geçirme Gücü' konuları ele alınacak. Sempozyum, uluslararası basın ve katılımcılara yönelik 'Kurşun Geçirmez Düşler: Gazzeli Çocuk Ressamlar Sergisi' gezisiyle bugün sona erecek.

 • Gazze Savaşı'nda Medyanın Hakikat Mücadelesi: Şiddet, Dezenformasyon, Sansür
  26 Oca Gazze Savaşı'nda Medyanın Hakikat Mücadelesi: Şiddet, Dezenformasyon, Sansür

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca düzenlenen "Gazze Savaşı'nda Medyanın Hakikat Mücadelesi: Şiddet, Dezenformasyon, Sansür" sempozyumunun bir oturumunda "İsrail-Filistin Çatışmasında Uluslararası Medyanın Rolü: Taraflılık, Manipülasyon ve Sansür" ele alındı.

 • Gazze Savaşı'nda Medyanın Hakikat Mücadelesi: Şiddet, Dezenformasyon, Sansür
  26 Oca Gazze Savaşı'nda Medyanın Hakikat Mücadelesi: Şiddet, Dezenformasyon, Sansür

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen sempozyumda, dijital medyanın Gazze Savaşı'ndaki rolü ve İsrail'in dezenformasyon çabaları ele alındı. Oturumda konuşan uzmanlar, Batı medyasının İsrail hükümetinin hoparlörü olarak faaliyet gösterdiğini ve sosyal medyanın sansür uyguladığını belirtti. Ayrıca, Filistinli gazetecilerin korku içinde çalıştığı ve dezenformasyonun devlet politikası haline geldiği vurgulandı.

 • İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN: GAZZE'DE 7 EKİM'DEN BU YANA 120 GAZETECİ ŞEHİT OLDU
  26 Oca İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN: GAZZE'DE 7 EKİM'DEN BU YANA 120 GAZETECİ ŞEHİT OLDU

  CUMHURBAŞKANLIĞI İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, "Gazze Savaşı'nda Medyanın Hakikat Mücadelesi" sempozyumuna katıldı.

 • İletişim Başkanı Altun 'Gazze Savaşı'nda Medyanın Hakikat Mücadelesi Sempozyumu'nda konuştu Açıklaması
  26 Oca İletişim Başkanı Altun "Gazze Savaşı'nda Medyanın Hakikat Mücadelesi Sempozyumu"nda konuştu Açıklaması

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsrail'in Filistin'de on yıllardır sürdürdüğü ve 7 Ekim 2023'ten sonra Gazze'de derinleştirerek devam ettirdiği zulmü gizlemek, meşrulaştırmak ve kurumsallaştırmak adına hayata geçirdiği şiddet, dezenformasyon ve sansür politikalarının...

 • İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Gazze'de 120 gazeteci şehit oldu
  26 Oca İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Gazze'de 120 gazeteci şehit oldu

  İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsrail saldırılarında Gazze'de 120 gazetecinin şehit olduğunu açıkladı. Altun, Gazze Savaşı'nda Medyanın Hakikat Mücadelesi sempozyumunda basın mensuplarının doğru bilgiye erişimi ve gazetecilerin güvenliği konularını ele aldı.

 • Gazze Savaşında Hakikat Mücadelesi: Şiddet, Dezenformasyon, Sansür Sempozyumu Başladı
  26 Oca Gazze Savaşında Hakikat Mücadelesi: Şiddet, Dezenformasyon, Sansür Sempozyumu Başladı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Gazze Savaşında Hakikat Mücadelesi: Şiddet, Dezenformasyon, Sansür' sempozyumu İstanbul'da başladı. Sempozyuma Türkiye'den ve dünyadan akademisyenler, basın mensupları ve diğer konuklar katıldı. Sempozyumda Gazze'de yaşanan insanlık dramı ve batı medyasının kayıtsızlığı ile basın mensuplarına yönelik baskılar ve sansürler ele alındı.

 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsveç'in NATO'ya katılım protokolünü onayladı
  25 Oca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsveç'in NATO'ya katılım protokolünü onayladı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsveç'in NATO'ya katılım protokolüne ilişkin Cumhurbaşkanı Kararını imzalayarak, ilgili protokolü onayladı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Erdoğan'ın İsveç'in Kuzey Atlantik Antlaşması'na katılımına ilişkin kanunu yayımlama kararı aldığı belirtildi.

 • Afyonkarahisar'da Kamu Personellerine CİMER Kapasite Geliştirme Eğitimi Verildi
  25 Oca Afyonkarahisar'da Kamu Personellerine CİMER Kapasite Geliştirme Eğitimi Verildi

  Afyonkarahisar'da görev yapan kamu personellerine Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından CİMER Kapasite Geliştirme Eğitimi verildi. Programda CİMER'e başvurulan şikayet ve taleplerin arttığı belirtildi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizin ve bölgemizin menfaatleri doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz (2)
  24 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizin ve bölgemizin menfaatleri doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz (2)

  Türkiye ve İran arasında enerji, serbest bölgeler, medya, kültür, demir yolu taşımacılığı, sürücü belgelerinin karşılıklı olarak tanınması gibi farklı alanlarda iş birliklerini kapsayan 10 anlaşma imzalandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile anlaşmaların imza töreni ve ortak basın toplantısına katıldı.

 • Türkiye ile İran arasında 10 anlaşma imzalandı
  24 Oca Türkiye ile İran arasında 10 anlaşma imzalandı

  Türkiye ve İran arasında enerji, serbest bölgeler, medya, kültür, demir yolu taşımacılığı, sürücü belgelerinin karşılıklı olarak tanınması gibi farklı alanlarda işbirliklerini kapsayan 10 anlaşma imzalandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile anlaşmaların imza töreni ve ortak basın toplantısına katıldı.

 • Türkiye ile İran arasında 10 anlaşma imzalandı
  24 Oca Türkiye ile İran arasında 10 anlaşma imzalandı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin huzurunda Türkiye ve İran arasında 10 anlaşma imzalandı. İmzalanan anlaşmalar arasında elektrik iletimi, serbest ticaret, medya ve iletişim, demiryolu taşımacılığı, bilimsel işbirliği, kültür ve turizm, polis eğitimi, sürücü belgeleri tanınması, silahlı uçuş güvenliği ve enerji sektörüne ilişkin anlaşmalar bulunuyor.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: İran ile ilişkilerimizin geliştirilmesine yönelik olarak 10 yeni anlaşmaya imza attık
  24 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan: İran ile ilişkilerimizin geliştirilmesine yönelik olarak 10 yeni anlaşmaya imza attık

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu. Erdoğan toplantıda yaptığı konuşmada, ''İran ile ilişkilerimizin geliştirilmesine yönelik olarak 10 yeni anlaşmaya imza attık.'' dedi.

 • Gazze Savaşı'nda Medyanın Hakikat Mücadelesi Sempozyumu İstanbul'da Gerçekleştirilecek
  24 Oca Gazze Savaşı'nda Medyanın Hakikat Mücadelesi Sempozyumu İstanbul'da Gerçekleştirilecek

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen sempozyumda, Gazze Savaşı'ndaki medyanın hakikat mücadelesi, doğru bilgiye erişim ve gazeteci güvenliği ele alınacak. Uluslararası medya mensuplarının katılacağı etkinlikte, dezenformasyonla mücadele ve uluslararası medyanın rolü de vurgulanacak. Sempozyumun ardından Gazzeli çocuk ressamların sergisine katılımcılar davet edilecek.

 • Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Gazetecilere Basın Kartlarını Dağıttı
  23 Oca Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Gazetecilere Basın Kartlarını Dağıttı

  Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda basın kartı almaya hak kazanan gazetecilere kartlarını verdi. Vali Aksoy, gazetecilere hayırlı olması temennisinde bulunarak, gazetecilerin kamu hizmeti verdiğini vurguladı. Programda, 12 gazeteci basın kartı almaya hak kazandı ve basın kartının sağladığı haklar ve kolaylıklar hakkında bilgi verildi.

 • Yankı uyandıran 'Afikalı göçmenler' iddiasına Dezenformasyon Merkezi'nden yalanlama
  23 Oca Yankı uyandıran "Afikalı göçmenler" iddiasına Dezenformasyon Merkezi'nden yalanlama

  Türkiye ziyaretinde İtalya Başbakanı Meloni'ye eşlik eden Tarihçi İlber Ortaylı'nın bazı cümleleri, Afrikalı göçmenlerin Türkiye'ye gönderileceği şeklinde yorumlandı. İddiaları yalanlayan Dezenformasyon Merkezi'nin açıklamasında, "Ortaylı'nın konuşması kesilerek manipülasyon amaçlı servis edildi. Bu ifade; Ortaylı'nın Meloni'den aktarımı değil, sosyal medyadaki iddiaların dile getirilmesidir." denildi.

 • Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Dezenformasyon Bülteni'nin 109. sayısını yayımladı
  22 Oca Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Dezenformasyon Bülteni'nin 109. sayısını yayımladı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, 109 Sayılı Dezenformasyon Bülteni'ni yayımladı.

 • Merkez Bankası'nın faiz kararı ve seçim ekonomisi tartışmaları
  21 Oca Merkez Bankası'nın faiz kararı ve seçim ekonomisi tartışmaları

  ANKA EKONOMİ KOORDİNATÖRÜ ERDAL SAĞLAM’IN KALEMİNDEN HAFTALIK EKONOMİ ANALİZİ: SEÇİM EKONOMİSİ TARTIŞMALARI VE FAİZ KARARI

 • 'Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Şimşek'ten 31 Mart'a kadar kesenin ağzının açılmasını istedi' iddiası yalanlandı
  19 Oca "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Şimşek'ten 31 Mart'a kadar kesenin ağzının açılmasını istedi" iddiası yalanlandı

  Bazı basın yayın organlarında yer alan "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Şimşek'ten 31 Mart'a kadar kesenin ağzının açılmasını istedi" iddiasının doğru olmadığın açıklayan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, vatandaşlardan manipülatif haberlere itibar etmemelerini istedi.

 • Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, gazetecilere basın kartlarını dağıttı
  18 Oca Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, gazetecilere basın kartlarını dağıttı

  Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda basın kartı almaya hak kazanan gazetecilere kartlarını verdi. Vali Yiğitbaşı, konuşmasında gazetecilere başarılar dileyerek, basın kartının sağladığı haklar ve kolaylıklar hakkında bilgi verildi.

 • Murat Kurum, Beyoğlu'nda esnafları ziyaret etti ve Gazzeli Çocuk Ressamlar Sergisi'ni inceledi
  18 Oca Murat Kurum, Beyoğlu'nda esnafları ziyaret etti ve Gazzeli Çocuk Ressamlar Sergisi'ni inceledi

  AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Beyoğlu'nda esnafları ziyaret etti ve 'Kurşun Geçirmez Düşler: Gazzeli Çocuk Ressamlar Sergisi'ni de ziyaret etti. Kurum, Gazze'deki dramı son buldurmak için oradaki kardeşlerimize yardım elimizi uzatmak için mücadele edeceğimizi belirtti.

 • Murat Kurum, Beyoğlu'nda esnafları ziyaret etti ve Gazzeli Çocuk Ressamlar Sergisi'ni inceledi
  18 Oca Murat Kurum, Beyoğlu'nda esnafları ziyaret etti ve Gazzeli Çocuk Ressamlar Sergisi'ni inceledi

  AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Beyoğlu'nda esnafları ziyaret etti ve 'Kurşun Geçirmez Düşler: Gazzeli Çocuk Ressamlar Sergisi'ni de ziyaret etti. Kurum, Gazze'deki dramı son buldurmak için oradaki kardeşlerimize yardım elini uzatmak için mücadele edeceklerini belirtti.

 • Dezenformasyonla Mücadele Merkezi 108 Sayılı Bülteni Yayımladı
  15 Oca Dezenformasyonla Mücadele Merkezi 108 Sayılı Bülteni Yayımladı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, 108 Sayılı Dezenformasyon Bülteni'ni yayımladı. Bülten, İsrail'in sosyal medyadaki propaganda hesaplarından paylaşılan bir ekran görüntüsüyle ilgili yapılan asılsız iddiaları ve manipülasyonları ortaya koydu. Ayrıca, bot hesaplar kullanılarak yapılan dezenformasyon faaliyetleri ve manipülatif haberlerle ilgili uyarılarda bulunuldu.

 • Hatay İskenderun'da tır kasasında cesetler taşındığı iddiasına yalanlama
  13 Oca Hatay İskenderun'da tır kasasında cesetler taşındığı iddiasına yalanlama

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan ''6 Şubat depreminin ardından Hatay İskenderun'da tır kasasında cesetler torbalarla taşındı'' görüntülerini yalanladı. Açıklamada, görüntülerde iddia edildiği gibi ceset torbaları değil, deprem bölgesine gönderilen kamp çadırlarının taşındığı belirtildi. Görüntülerin İskenderun'da değil, Samandağ ilçesinde kaydedildiği ifade edildi.

 • Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada terörle mücadele stratejileri ele alındı
  13 Oca Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada terörle mücadele stratejileri ele alındı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında İstanbul Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde düzenlenen güvenlik toplantısında, terörle mücadele stratejileri değerlendirildi. Irak'ın kuzeyinde düzenlenen terör saldırısı ve atılan adımlar ele alındı. Mücadele, teröristler etkisiz hale getirilinceye kadar devam edecektir.

 • Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, TRT Akademi'nin tanıtım programında konuştu Açıklaması
  12 Oca Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, TRT Akademi'nin tanıtım programında konuştu Açıklaması

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, devlet kurumlarının ortaya koyduğu kanıtların İsrail'in yargılanma sürecinde delil olarak değerlendirilmesinin önemine dikkati çekerek, "İsrail'in Filistin'de işlediği cürümlerin hesabını sormak adına dün başlayan Uluslararası Adalet...

 • Gazze'deki Çocukların Gözünden İnsanlık Dramı Sergisi Yabancı Sanatçıların da Beğenisini Kazandı
  12 Oca Gazze'deki Çocukların Gözünden İnsanlık Dramı Sergisi Yabancı Sanatçıların da Beğenisini Kazandı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından açılan 'Kurşun Geçirmez Düşler: Gazzeli Çocuk Ressamlar Sergisi', yabancı sanatçıların da ilgisini çekti. Sergide, Gazze'deki insanlık dramı ve Filistinlilerin zorluklarına dikkat çekmek için özel bestelenen şarkıların klip çekimleri de gerçekleştirildi. Sergi, 200 bin kişi tarafından ziyaret edildi.

 • Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş: Borç iddiaları yalan ve iftira
  11 Oca Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş: Borç iddiaları yalan ve iftira

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Türkiye'nin en borçlu belediyeleri arasında bulundukları iddialarının yalan ve iftiradan ibaret olduğunu belirtti. Aktaş, bütçenin azalmasına rağmen hizmetlerin arttığını ve personel sayısının düştüğünü söyledi. Ayrıca, eleştirilere cevap vererek aile vakfı olmadığını ve yeşil alanlara restoran ve birahane ruhsatı vermediğini belirtti.

 • Karaköprü Belediyesi, Şanlıurfa'da gazetecileri buluşturdu
  10 Oca Karaköprü Belediyesi, Şanlıurfa'da gazetecileri buluşturdu

  Karaköprü Belediyesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü çerçevesinde Şanlıurfa'da görev yapan gazetecileri, sinema ve basın müzesinde buluşturdu. Belediye Başkanı Metin Baydilli'nin düzenlediği programda, gazetecilere kokteyl ve mini konser sunuldu. Programda yapılan konuşmalarda gazetecilerin önemi vurgulandı ve Karaköprü Belediyesi'ne teşekkür edildi.

 • Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Çalışan Gazeteciler Günü'nde basın mensuplarının hakkını korumaya devam edeceklerini söyledi
  10 Oca Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Çalışan Gazeteciler Günü'nde basın mensuplarının hakkını korumaya devam edeceklerini söyledi

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, basın mensuplarının hakkını korumaya ve mesleki yaşamlarını kolaylaştırmaya devam edeceklerini vurguladı. Ayrıca, Gazze'de yaşanan olaylarda hayatını kaybeden gazetecilere Allah'tan rahmet diledi ve iletişim başkanlığı olarak basın mensuplarına destek olmaya devam edeceklerini belirtti.

 • TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca: Basın emekçilerinin hak arama mücadelesi, hepimizin mücadelesidir
  10 Oca TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca: Basın emekçilerinin hak arama mücadelesi, hepimizin mücadelesidir

  TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, basın emekçilerinin hak arama mücadelesinin hepimizin mücadelesi olduğunu belirtti. Karaca, Türkiye'de son 20 yılda 848 gazetecinin mesleğini yaparken tutuklandığını ve ifade özgürlüğünün ihlal edildiğini vurguladı. Ayrıca, basın emekçilerinin yargı sopasıyla cezalandırılarak mesleklerini icra etmelerinin engellendiğini ve sansür mekanizmasının işletildiğini söyledi.

 • Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Edirne Bölge Müdürü, 'Yılın Kareleri 2023' oylamasına katıldı
  10 Oca Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Edirne Bölge Müdürü, 'Yılın Kareleri 2023' oylamasına katıldı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Edirne Bölge Müdürü Mehmed Zahid Talha Arar, Anadolu Ajansı'nın (AA) düzenlediği 'Yılın Kareleri 2023' oylamasına katıldı. Arar, 5 kategoride oylamaya sunulan 147 fotoğrafı inceleyerek tercihlerini belirledi.

 • Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Gazeteciler Günü'nü kutladı
  09 Oca Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Gazeteciler Günü'nü kutladı

  Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi. Kocaispir, etkinlikte gazetecilere desteklerini ve işbirliklerini vurgulayarak, mesleklerini onurla icra etmelerinin önemini belirtti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Adana Bölge Müdürü Mustafa Yalınız da gazetecilere verilen insansız hava aracı eğitiminin faydalarını dile getirdi. Program sonunda ise 67 gazeteciye sertifika ve ehliyetleri verildi.

 • Yüreğir Belediye Başkanı Gazetecilere Sertifikalarını Verdi
  09 Oca Yüreğir Belediye Başkanı Gazetecilere Sertifikalarını Verdi

  Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, İHA kursunu tamamlayan gazetecilere sertifikalarını verdi. Kocaispir, basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Dron eğitimi programını başarı ile tamamlayan gazetecilere tebriklerini ileten Kocaispir, gazetecilerin mesleki gelişimlerine katkı sunan dron teknolojisini önemsediğini belirtti. Programda ayrıca Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı da Kocaispir'e teşekkür etti.

 • Gazetecilerin 10 Ocak'ta Hrant Dink Davasına Gidiyorlar
  09 Oca Gazetecilerin 10 Ocak'ta Hrant Dink Davasına Gidiyorlar

  CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde gazeteci Hrant Dink'in katledilmesiyle ilgili davanın duruşmasının yapılacağını belirterek, gazetecilerin kutlama yerine öldürülen meslektaşları Hrant Dink'in davasına gideceklerini söyledi. Ayrıca, açıklamasında gazetecilerin yaşadığı baskıları ve sansürü eleştirdi.

 • Sarıkamış Harekatı'nın 109. yılı anma etkinlikleri kapsamında meşaleli kayak ve 3D gösterisi yapıldı
  06 Oca Sarıkamış Harekatı'nın 109. yılı anma etkinlikleri kapsamında meşaleli kayak ve 3D gösterisi yapıldı

  Sarıkamış Kayak Merkezinde, Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekipleri tarafından meşaleli kayak gösterisi düzenlendi. Ardından kayak merkezinde bir otelin dış yüzeyine yansıtılan görüntülerle Sarıkamış Şehitleri Mapping 3D gösterisi gerçekleştirildi.

 • Selçuklu Belediyesi Ardıçlı Sosyal Tesisi ve Aile Sağlığı Merkezi'ni Hizmete Açtı
  04 Oca Selçuklu Belediyesi Ardıçlı Sosyal Tesisi ve Aile Sağlığı Merkezi'ni Hizmete Açtı

  Selçuklu Belediyesi, Akademi Mahallesi Ardıçlı TOKİ Konutları bölgesinde Ardıçlı Sosyal Tesisi ve Aile Sağlığı Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi. Tesis, Aile Sağlığı Merkezi, Millet Kıraathanesi ve Muhtarlık Ofisi gibi donatılarla bölge halkının ihtiyaçlarına cevap verecek. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, açılışta yaptığı konuşmasında, son 4 yılda Selçuklu'ya 4 adet 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve 6 adet Aile Sağlığı Merkezi kazandırdıklarını ifade etti.

Advertisement