Halk TV, iş adamı Cafer Mahiroğlu'na satıldı - Son Dakika
Ekonomi

Halk TV, iş adamı Cafer Mahiroğlu'na satıldı

Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın yaptığı Halk TV'nin satıldığı kesinleşti. Kanal, İngiltere'de yaşayan Türk iş adamı Cafer Mahiroğlu'na satıldı.

10.01.2020 20:49  Güncelleme: 09:38

Halk TV'nin satışına ilişkin tartışmalara son nokta konuldu. Deniz Baykal'ın sahibi olduğu Halk TV, İngiltere'de yaşayan iş insanı Cafer Mahiroğlu'na satıldı. Mahiroğlu'nun ayrıca kanalı İstanbul'a taşınacağı öğrenildi.

Deniz Baykal ve Cafer Mahiroğlu'nun Halk TV'nin satışı konusunda protokol anlaşmasına vardığı iddia edilmiş ve "Halk TV satılıyor mu?" tartışmaları alevlenmişti. Ardından bir youtube kanalına konuk olan Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Serhan Asker, "Kanalın satışıyla ilgili şu an herhangi bir durum söz konusu değil, satılmadı" ifadelerini kullanmıştı. Sürecin sonunda ise Halk TV'nin Cafer Mahiroğlu'na satıldığı kesinleşti.

Halk TV, iş adamı Cafer Mahiroğlu'na satıldı

MAHİROĞLU, FORBES'E KAPAK OLMUŞTU

Uluslararası iş ve ekonomi dergisi Forbes'in Türkiye versiyonu 2016 yıyında Kasım sayında İngiltere'deki Türk işadamı Cafer Mahiroğlu'nun hikayesini kapak yaptı. Forbes dergisi, Mahiroğlu'nun başarı hikayesini 'Türk Kumaşı', 'Yeni Asil Nadir' başlığı ile Kasım sayısında kapağına taşıdı.

Halk TV, iş adamı Cafer Mahiroğlu'na satıldı

CEFER MAHİROĞLU KİMDİR?

1966 Sivas doğumlu olan Mahiroğlu İngiltere'deki Select isimli tekstil firmasının sahibi olarak tanınıyor. İngilizce öğrenmek amacıyla 1980'lerin sonunda İngiltere'ye giden Mahiroğlu, uzun yıllar konfeksiyon sektöründe çalıştıktan sonra, daha önce çalışanı olduğu, konfeksiyon atölyesini satın alarak patronluğua soyundu. 1991 yılında Armondi tekstil şirketini alan Mahiroğlu, Top Shop, New Look, Dorotthy, Perkins, Tesco, Evans gibi bir çok markanın üreticisi konumuna geldi. 2007'de mali krize giren İngiltere'nin ünlü markası Select'i satın alan Mahiroğlu'nun 350'ye yakın mağazası bulunuyor. İngiltere'nin en zengin 100 insanı arasında adı geçen Mahiroğlu batık markaları alması ile ünlü. 2008'de de Markofoni adlı online alışveriş sitesini satın almıştı.

Halk TV, iş adamı Cafer Mahiroğlu\'na satıldı

Son Dakika Ekonomi Halk TV, iş adamı Cafer Mahiroğlu'na satıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (14)

 • Yusuf: Yazık olmuş, boş yere para vermiş, normalde 5 kuruş etmeyecek bir kanalın sahibi niye olmak ister ki? 6 13 Yanıtla
  İktidar: Yanlısıysa görürsün bi iki yıla. Daha nereleri satın alıyo 4 0
 • Oğuz : Sivaslı falan demeyin şu arkadaşa sivasa faydası olmayan doğduğu yeri unutan kendini begenmisin biri insan geldiği yeri unutmamali sivasa hiç bir yatırımı yok hayrıda yok 8 4 Yanıtla
  Duygu : Sen adam olda senin faydan olsun o zaman 1 2 puss suss: aklımızla oynunuyor kardeşim 1 2
 • Aman: Banane 3 2 Yanıtla
 • Dul pelinsu: Zengin koca bulursam,Sivasa yatırım yapacam..Kars digora yatırım yapmayacam 4 1 Yanıtla
  hakan: dikkat et seni yatıran sahte zengin olmasın 0 0
 • Raşit: Vayy beee 3 1 Yanıtla
 • Adam: Bende sivasliyim gardaş 1 2 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement