Fatih Portakal: Asgari ücret 11.500 TL olacak - Son Dakika

Fatih Portakal: Asgari ücret 11.500 TL olacak

Son Güncelleme: 06.06.2023 22:23

Asgari ücret, emekli ve memur zammıyla ilgili yeni söylemler gelmeye devam ediyor. Son olarak gazeteci Fatih Portakal, dün akşamki programında yeni asgari ücret hakkında aldığı kulis bilgisini paylaşarak 11.500 TL olacağını açıkladı.

Tüm gözler emekli ve memur zammına çevrilmişken asgari ücretliler de temmuz ayında yapılacak iyileştirmeyi bekliyor. 2023'ün başında yapılan zam sonrası asgari ücret 8 bin 506 liraya yükselmişti.

"ASGARİ ÜCRET 11 BİN 500 TL OLACAK"

Sözcü TV'de ana haber bülteni sunan Fatih Portakal, milyonlarca vatandaşın merakla beklediği asgari ücret zammı hakkında dikkat çeken bir çıkışa imza attı. Hükümet kaynaklarından edindiği bilgiyi paylaşan Portakal, "Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim sürecinde insanların gelir kaybından dolayı bir düzenlemeye gidileceğinin sözünü vermişti. Asgari ücret 11 bin 500 TL olacak. Konuşulan rakam bu" ifadelerini kullandı.

"İŞVERENE DE BİR KOLAYLIK SAĞLANACAK"

Açıklamasının devamında asgari ücretteki artışın işveren ekstra bir yük getireceğini belirten Portakal, "Bu konuda da sürpriz bir çalışma varmış. Ne olduğunu öğrenemedim. İşverene de bir kolaylık sağlanacakmış" dedi.

Son Dakika Ekonomi Fatih Portakal: Asgari ücret 11.500 TL olacak - Son Dakika


Advertisement