İstihdam İçin Yeni Umut Doğuyor - Son Dakika

İstihdam İçin Yeni Umut Doğuyor

21.02.2015 06:11
İstihdam İçin Yeni Umut Doğuyor

Dicle Üniversitesi Diyarbakır Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ile İş Kur Diyarbakır İl Müdürlüğü arasında genç istihdamın artırılması için iş birliği yapılıyor.

İş birliği çerçevesinde Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulundaki atölyelerin alt yapısı kullanılarak Diyarbakır'daki gençlere meslek kursları verilecek. Projenin alt yapısını oluşturmak için İşkur Diyarbakır İl Müdürlüğünde bir toplantı düzenlendi.

Toplantıya Teknik Bilimler ve Sosyal Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Davut Karaaslan, İş Kur Diyarbakır İl Müdürü İsmail Koç, Teknik Bilimler MYO Müdür Yardımcısı Nasrettin Genli, Yüksek Okul Sekreteri Mehmet Emin Eraslan, Sosyal Bilimler MYO Müdür Yardımcısı Cüneyt Ateş, Otomotiv Bölüm Başkanı Hüseyin Söyler ile Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölüm Başkanı Hüseyin Güleryüz katıldı.

Proje kapsamında meslek yüksek okulu bünyesinde faaliyet gösteren Otomotiv atölyesi, Kuaförlük atölyesi, Aşçılık atölyesi ve Teknik Bilimler MYO Haber Merkezi atölyelerinde İş Kur tarafından belirlenecek kursiyerler alacakları teorik ve pratik eğitimler sonucunda ilgili sektörlerde iş bulma imkânına kavuşacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Teknik Bilimler ve Sosyal Bilimler MYO Müdürü Karaaslan, İş Kur ile yapılacak işbirliğine büyük önem verdiklerini belirterek, "İş Kur ile yapacağımız iş birliği sonucunda Diyarbakır'daki istihdama katkı sunacağız. Projenin protokolünü mart ayı içerisinde imzalamayı planlıyoruz. Protokolün imzalanmasından sonra ivedi bir şekilde çalışmaları başlatacağız" diye konuştu.

Proje ile ilgili görüşlerini dile getiren İş Kur Bölge Müdürü İsmail Koç ise Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulundaki atölyelerin kalifiye eleman yetiştirmek için uygun bir alt yapıya sahip olduğunu söyledi. Koç, atölyelerde verilecek eğitim ile istenilen başarı yakaladığında atölyelerde yetişen gençlere Kocaeli ve Bursa gibi büyük şehirlerde iş imkânı sağlayacağını vurgulayarak, "Bunun sözünü buradan veriyorum" dedi.

YORUMLAR
500
Evlat nöbetindeki baba: '40 yıldır terörden zulüm görüyoruz, evlat nöbetinde 1'dik 303 olduk' Evlat nöbetindeki baba: '40 yıldır terörden zulüm görüyoruz, evlat nöbetinde 1'dik 303 olduk' Diyarbakır'da serinlemek için Eğil Baraj Gölü'ne giren çocuk boğuldu Diyarbakır'da serinlemek için Eğil Baraj Gölü'ne giren çocuk boğuldu Alkollü araç kullanırken bir çocuğun ölümüne neden olan kaymakam hukuk müşavirliğine atandı Alkollü araç kullanırken bir çocuğun ölümüne neden olan kaymakam hukuk müşavirliğine atandı
Kaynak: Temsilci

Son Dakika Ekonomi İstihdam İçin Yeni Umut Doğuyor - Son Dakika

Bu haber Temsilci tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Temsilci tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Temsilci kurumudur.

Advertisement