Kemer'deki balık çiftlerinde 5 ayda 14 bin ton alabalık üretildi - Son Dakika

Kemer'deki balık çiftlerinde 5 ayda 14 bin ton alabalık üretildi

07.06.2022 16:01
Kemer'deki balık çiftlerinde 5 ayda 14 bin ton alabalık üretildi

Kemer ilçesinde bulunan 4 balık çiftliğinde, yılın ilk 5 aylık döneminde 14 bin ton alabalık üretimi yapıldığı bildirildi.

Kemer ilçesinde bulunan 4 balık çiftliğinde, yılın ilk 5 aylık döneminde 14 bin ton alabalık üretimi yapıldığı bildirildi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şener, yaptığı açıklamada, Ulupınar Mahallesi'nin doğal güzellikleri ve akarsularıyla alabalık üretimi için önemli bir merkez olduğunu söyledi.

Ulupınar'da değişik büyüklüklerde 4 alabalık üretim tesisi bulunduğunu belirten Şener, "Bu tesislerden 2022 yılının ilk 5 ayında 14 bin ton alabalık üretimi gerçekleştirildi. Alabalıklar bulunduğu iş yerlerinde yerli ve yabancı turistler tarafından tüketiliyor. İstihdama da katkı sağlanıyor." dedi.

Yaklaşık 25 yıldır alabalık yetiştiriciliği yapan Doğan Akkelle ise balık üretimine en iyi şekilde devam ettiklerini dile getirdi.

Akkelle, tesiste çalıştıracak işçi bulamamaktan şikayetçi olduğunu ifade etti.

YORUMLAR
500
Antalya'da 90 litre sahte alkol ele geçirildi Antalya'da 90 litre sahte alkol ele geçirildi Antalya'da hakkında 7 yıl hapis cezası bulunan hükümlü yakalandı Antalya'da hakkında 7 yıl hapis cezası bulunan hükümlü yakalandı 7,5 yıl hapis cezası ile aranan firari, jandarmaya yakalandı 7,5 yıl hapis cezası ile aranan firari, jandarmaya yakalandı
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Kemer'deki balık çiftlerinde 5 ayda 14 bin ton alabalık üretildi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement