Keşan'da Köylü Kadınlar Üretime ve Ekonomiye Katkı Sağlıyor - Son Dakika

Keşan'da Köylü Kadınlar Üretime ve Ekonomiye Katkı Sağlıyor

01.08.2018 12:26
Keşan'da Köylü Kadınlar Üretime ve Ekonomiye Katkı Sağlıyor

Keşan ilçesine bağlı Kılıçköy'de, köylü kadınlar ürettikleri ürünleri köy pazarında satarak, hem ekonomiye hem de üretime katkı sağlıyor.

Keşan ilçesine bağlı Kılıçköy'de, köylü kadınlar ürettikleri ürünleri köy pazarında satarak, hem ekonomiye hem de üretime katkı sağlıyor.

Kılıçköylü kadınlar tatilcilerin kullandığı Keşan- Enez karayolu üzerine kurdukları tezgahta, evde yaptıkları yöresel ürünlerin yanı sıra, tarlalarında yetiştirdikleri sebze ve meyveleri satıyor.

Kadınlar, aralarında ürün takası yaparak da örnek oluyor.

Üretici Ümmiye Gürkan, Edirne'de, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce düzenlenen 'Çiftçi Kadınlar Bilgi Yarışması'nda dereceye girdiğini belirterek, "Evde yaptığımız makarna, kuskus, tarhananın yanı sıra kendi üretimimiz patlıcan, taze fasulye ve bamyamız da kendi üretimimiz. Bizde olmadığı zaman komşum bana verir. Evimizi geçindiriyoruz. Edirne'nin kadını çalışkan, zeki. Çalışmayı, evine katkı sağlamayı sever." dedi.

Fatma Çelik de erkeklerin bahçe ve tarlalarda çalışarak, yetiştirdikleri ürünleri kendilerine taşıdığını belirterek, tüm ürünlerin kendi emekleri ile yetiştiğini kaydetti.

Fevziye Ertaş ise kadınlar olarak dayanışma içerisinde olduklarının altını çizerek, bu dayanışma içerisinde herkesin evini geçindirdiğini söyledi.

YORUMLAR
500
Trakya Üniversitesinin Keşan'daki yüksekokullarında mezuniyet törenleri yapıldı Trakya Üniversitesinin Keşan'daki yüksekokullarında mezuniyet törenleri yapıldı Saros Körfezi'nde sürüklenen tekneyi, Serdar 7M Radarı buldu Saros Körfezi'nde sürüklenen tekneyi, Serdar 7M Radarı buldu Edirne'de asayiş Edirne'de asayiş
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Keşan'da Köylü Kadınlar Üretime ve Ekonomiye Katkı Sağlıyor - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement