Manisa Büyükşehir Belediyesi, 46 mahalleye PVC sulama boruları teslim etti - Son Dakika
Ekonomi

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 46 mahalleye PVC sulama boruları teslim etti

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 46 mahalleye PVC sulama boruları teslim etti

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde başlatılan proje kapsamında, Akhisar ve Kırkağaç ilçelerinde sulama kooperatifleri ve mahalle muhtarlarına 70 bin metre PVC sulama borusu desteği sağlandı. Başkan Ergün'e teşekkürlerini ileten muhtarlar ve kooperatif başkanları, projeden memnuniyetlerini dile getirdi.

15.02.2024 15:57  Güncelleme: 16:01
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde başlatılan 46 mahalle için 70 bin metre PVC sulama borusu desteği kapsamında Akhisar ve Kırkağaç ilçelerinde sulama kooperatifi ve mahalle muhtarlarına PVC sulama boruları teslim edildi. Sulama kooperatifleri başkanları ve mahalle muhtarları, Başkan Cengiz Ergün'e destekleri nedeniyle teşekkür etti.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde başlayan, sulama kooperatifleri ve mahallelere 70 bin metre PVC boru desteği devam ediyor. Proje kapsamında, Akhisar Dereköy Sulama Kooperatifine farklı ebatlarda 1300 metre, Akhisar Ballıca Mahallesi Muhtarlığına 500 metre, Akhisar Selvili Sulama Kooperatifine 660 metre, Akhisar Sarıçalı Sulama Kooperatifine 1000 metre, Akhisar Selçikli Sulama Kooperatifine 1000 metre, Akhisar Sazoba Sulama Kooperatifine 3300 metre, Kırkağaç Çaltıcak Sulama Kooperatifine 1000 metre PVC boru desteğinde bulunuldu. Mahalle muhtarları ve sulama kooperatifi başkanları katılımıyla sulama boruları ilgili kooperatiflere teslim edildi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün kırsal alana yönelik projelerinden çok mutlu olduklarını ifade eden mahalle muhtarları ve sulama kooperatifi başkanları, yapılan destekler ve kendilerine sağladıkları imkanlardan dolayı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e teşekkür etti. - MANİSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Manisa Büyükşehir Belediyesi, 46 mahalleye PVC sulama boruları teslim etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Alaşehir Ticaret Borsası, Meteoroloji İstasyonları Kurarak Çiftçilere Destek Oluyor
  10:37 Alaşehir Ticaret Borsası, Meteoroloji İstasyonları Kurarak Çiftçilere Destek Oluyor

  Alaşehir Ticaret Borsası, tarımsal üretimi etkileyen hava olaylarının zararlarını azaltmak amacıyla 6 noktada meteoroloji istasyonu kurulumu gerçekleştirdi. Bu istasyonlar sayesinde çiftçiler, iklim şartlarına bağlı zararları ve hastalıkları daha hızlı tespit ederek müdahale edebilecekler. Ticaret Borsası, çiftçileri bilgilendirme toplantıları düzenleyerek projeyi tanıtıyor. Meteoroloji istasyonlarıyla ilgili bilgi veren Ziraat Mühendisi Süleyman Yüksel, projenin başarılı olması durumunda geniş bir alana yaymayı hedeflediklerini belirtti.

 • Mart Ayında Türkiye'de Konut Satışları Azaldı
  10:35 Mart Ayında Türkiye'de Konut Satışları Azaldı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Türkiye genelinde konut satış sayısı martta geçen yılı aynı ayına göre yüzde 0,1 azalarak 105 bin 394 oldu. Yabancılara yapılan konut satışlarında ise yüzde 47,9 düşme yaşandı. İstanbul, en yüksek konut satışına sahip il olurken, Rusya Federasyonu vatandaşları en çok konut satın alan yabancılar oldu.

 • İzmir'de Enginar Hasadı Başladı
  10:29 İzmir'de Enginar Hasadı Başladı

  Türkiye'de enginar üretiminde birinci sırada yer alan İzmir'de hasat yoğunluğu başladı. Enginarın tarladan çıkış fiyatının 15 lira olduğu, pazarlarda ise şu sıralarda 20-25 TL arasında satışa sunulduğu öğrenildi. İzmir'de enginar üretiminin yaklaşık yüzde 29'unun karşılandığı belirtilirken, bazı çiftçiler artan maliyetler nedeniyle alternatif meyve-sebze arayışına geçti.

 • Kayseri İstihdam Fuarı İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi
  10:20 Kayseri İstihdam Fuarı İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

  Kayseri Valisi Gökmen Çiçek'in başkanlığında Kayseri Organize Sanayi Bölgesi ev sahipliğinde düzenlenen istişare toplantısında, Kayseri İstihdam Fuarı'nın 14-15 Mayıs 2024 tarihlerinde Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Fuar Merkezi'nde yapılması kararlaştırıldı.

 • Zorunlu kış lastiği uygulamasının ardından lastikçilerde yaz lastiğine dönüş telaşı başladı
  10:19 Zorunlu kış lastiği uygulamasının ardından lastikçilerde yaz lastiğine dönüş telaşı başladı

  Kış lastiği uygulamasının sona ermesiyle birlikte lastikçilerde yaz lastiği talebi arttı. Lastikçiler, yaz lastiği değişimleri ve bayram sonrası yoğunluğa hazırlanıyor. Sürücülerin yaz aylarında kış lastiği kullanmaması gerektiğini belirten servis müdürü, vatandaşların lastik etiketlerini kontrol etmeleri gerektiğini vurguladı. Kış lastiklerinin sıcak havalarda tutunma özelliğini kaybettiğini ve fazla yakıt harcadığını belirten müdür, yazın lastiklerin kullanılmasını tavsiye etti.

 • Emekli maaşlarına asgari ücret düzeyinde zam yapılmayacak
  10:19 Emekli maaşlarına asgari ücret düzeyinde zam yapılmayacak

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekli maaşlarının asgari ücret düzeyine çıkarılması beklentilerini boşa çıkardığını açıkladı. Vatandaşlar, bu açıklamayı eleştirerek emeklilerin durumunun zor olduğunu belirtti ve adaletli bir yaklaşım beklediklerini ifade etti.

 • Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı'na katıldı
  10:15 Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı'na katıldı

  Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Türkiye'nin en büyük doğal taş fuarına katılarak Denizlili sanayicileri destekledi ve katma değer oluşturacak ürünlerle markalaşan bir Denizli istediklerini belirtti.

 • Mart Ayında Türkiye Genelinde Konut Satışları Yüzde 0,1 Azaldı
  10:08 Mart Ayında Türkiye Genelinde Konut Satışları Yüzde 0,1 Azaldı

  Türkiye genelinde konut satışları Mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 0,1 azalarak 105 bin 394 oldu. İstanbul, en yüksek konut satışına sahip il olurken, Ardahan, Bayburt ve Hakkari en az konut satışının gerçekleştiği iller oldu. Ayrıca, ipotekli konut satışları azalırken, diğer konut satışları artış gösterdi. Yabancılara yapılan konut satışları da azaldı ve Rusya Federasyonu vatandaşları en çok konut satın alan ülke uyrukları arasında yer aldı.

 • Eskişehir'deki Balıkçılar Havaların Isınmasıyla Satışlarda Azalma Yaşıyor
  10:05 Eskişehir'deki Balıkçılar Havaların Isınmasıyla Satışlarda Azalma Yaşıyor

  Eskişehir'deki balıkçı esnafı, son günlerde havaların ısınmasıyla birlikte satışlarının azaldığını belirtti. Balık tezgahlarında balık olmasına rağmen sıcak hava nedeniyle talebin düştüğü ifade edildi. Balıkçılar, küçük teknelerin avlanmaya devam ettiğini ve taze balık bulunmaya devam ettiğini vurguladı. Fiyatlarda ise bir değişiklik olmadığı ve balığın etten daha ucuz olduğu belirtildi.


Advertisement