Son dakika Cengiz Ergün haberleri, Cengiz Ergün son dakika, son dakika Cengiz Ergün

Son Dakika Cengiz Ergün Haberleri

 • Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Akhisar'da coşkuyla karşılandı
  21 Şub Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Akhisar'da coşkuyla karşılandı

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Akhisar programında coşkuyla karşılandı. Başkan Ergün, Cumhur İttifakı Akhisar Belediye Başkan Adayı Ömer İşçi ile birlikte oda başkanlarıyla da buluştu.

 • Manisa'da Gediz Köprülü Kavşağı Projesi İçin Yeni Detaylar Yayınlandı
  20 Şub Manisa'da Gediz Köprülü Kavşağı Projesi İçin Yeni Detaylar Yayınlandı

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün öncülüğünde hayata geçirilecek olan Gediz Köprülü Kavşağı projesi ile ilgili yeni detaylar ve görseller yayınlandı. Başkan Ergün, inşaat çalışmalarının Mart ayı içerisinde başlayabileceğini belirtti.

 • Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün: Su fiyatları üzerindeki eleştirilere yanıt
  17 Şub Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün: Su fiyatları üzerindeki eleştirilere yanıt

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, su fiyatları üzerinden yapılan eleştirilere cevap verdi ve suyun maliyetini açıkladı. Ayrıca, su pahalı algısı oluşturmak isteyenlerin Cumhuriyet Halk Partili belediyeler olduğunu belirtti.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi'nden kıyak ihale! İşi, en yüksek teklifi veren şirket aldı
  17 Şub Manisa Büyükşehir Belediyesi'nden kıyak ihale! İşi, en yüksek teklifi veren şirket aldı

  Son dönemlerde ziyaret ettiği ve seçim için destek istediği vatandaşların tepkileriyle karşılaşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, parke taşı döşenmesi için rekor bir harcamaya imza attı. Belediyenin düzenlediği ihale 150 milyon TL'nin üzerinde bir anlaşma ile sonuçlandı. İhaleyi de en düşük teklifi veren şirket değil en yüksek teklifi veren şirket kazandı.

 • Başkan Ergün yeni dönem projelerini anlattı
  17 Şub Başkan Ergün yeni dönem projelerini anlattı

  Başkan Ergün yeni dönem projelerini anlattı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, 2024-2029 dönemi projelerini açıkladı.

 • Başkan Ergün yeni dönem projelerini anlattı
  16 Şub Başkan Ergün yeni dönem projelerini anlattı

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, 2024-2029 dönemi projelerini açıkladı.

 • Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e vatandaştan tepki: Parsel parsel sattınız
  16 Şub Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e vatandaştan tepki: Parsel parsel sattınız

  Seçim çalışmaları kapsamında çalışmalarına devam eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Cengiz Ergün, saha çalışmalarında vatandaşlardan birinin tepkisiyle karşılaştı. Başkan Ergün'ü görünce bağırmaya başlayan vatandaş, "Turgutlu'yu, Manisa'yı soydunuz, parsel parsel sattınız. Beşinci katta geçen sene neler satıldı biliyoruz" ifadelerine yer verdi.

 • Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e, ''Beni köpek gibi sevme'' diyen vatandaş sessizliğini bozdu
  15 Şub Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e, ''Beni köpek gibi sevme'' diyen vatandaş sessizliğini bozdu

  ''Seçimden seçime geliyorsunuz'' diye sitem ettiği Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e tavırlarından rahatsız olunca ''Elini indir, beni böyle sevme! Ben köpek değilim'' diyen vatandaş sessizliğini bozdu. Belediye başkanını eleştirdiği için provokatörlükle suçlandığını söyleyen vatandaş, suç duyurusunda bulunacağını belirterek, ''Benim DEM Partisi'yle bağlantım yok. Ben AK Parti 2005-2006 üyesiyim. Bunun terörle ne alakası var? Ben bir belediye başkanını eleştiremez miyim?'' dedi.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi, 46 mahalleye PVC sulama boruları teslim etti
  15 Şub Manisa Büyükşehir Belediyesi, 46 mahalleye PVC sulama boruları teslim etti

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde başlatılan proje kapsamında, Akhisar ve Kırkağaç ilçelerinde sulama kooperatifleri ve mahalle muhtarlarına 70 bin metre PVC sulama borusu desteği sağlandı. Başkan Ergün'e teşekkürlerini ileten muhtarlar ve kooperatif başkanları, projeden memnuniyetlerini dile getirdi.

 • Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Salihli'de Esnaf ve Vatandaşlarla Buluştu
  14 Şub Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Salihli'de Esnaf ve Vatandaşlarla Buluştu

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Salihli'de esnaf ve vatandaşlarla buluştu. Başkan Ergün, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda'yı ziyaret etti ve yeni isale hattının çalışmalarını inceledi.

 • Manisa'da Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e vatandaştan tepki: Beni köpek gibi sevme
  14 Şub Manisa'da Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e vatandaştan tepki: Beni köpek gibi sevme

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği noktalarda vatandaşların tepkisiyle karşılaşıyor. O anlarda kaydedilen bir görüntüde vatandaşlardan biri tavırlarından rahatsız olduğu Başkan Ergün'e "Elini indir, beni böyle sevme! Ben köpek değilim" diyerek tepki gösterdi.

 • Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün: Yapıcı eleştirilere açığız
  13 Şub Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün: Yapıcı eleştirilere açığız

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yapıcı eleştirileri kabul ettiklerini ancak kirli siyaseti ve provoke eden söylemleri kabullenmediklerini belirtti. Ergün, Manisa'da yapılan altyapı ve üstyapı çalışmaları hakkında bilgi verdi ve vatandaşların desteğiyle çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

 • Cumhur İttifakı'nın MHP'li Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cengiz Ergün Turgutlu'da ziyaretlerde bulundu
  12 Şub Cumhur İttifakı'nın MHP'li Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cengiz Ergün Turgutlu'da ziyaretlerde bulundu

  Cumhur İttifakı'nin MHP'li Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve mevcut büyükşehir belediye başkanı Cengiz Ergün, Turgutlu'da ziyaretlerde bulundu.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi Malta Katlı Otopark Projesi'nin Temel Atma Törenini Gerçekleştirdi
  10 Şub Manisa Büyükşehir Belediyesi Malta Katlı Otopark Projesi'nin Temel Atma Törenini Gerçekleştirdi

  Manisa Büyükşehir Belediyesi, şehrin otopark ihtiyacını karşılamak amacıyla hayata geçirdiği Malta Katlı Otopark Projesi'nin temel atma törenini gerçekleştirdi. Törene Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve protokol üyeleri katıldı. Tamamlanmasıyla birlikte hizmet vermeye başlayacak olan otopark, 356 araç ve 39 motosiklet kapasitesine sahip olacak.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi, Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Sürü İyileştirme Projesi kapsamında 250 damızlık koç desteği verecek
  09 Şub Manisa Büyükşehir Belediyesi, Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Sürü İyileştirme Projesi kapsamında 250 damızlık koç desteği verecek

  Manisa Büyükşehir Belediyesi, tarımsal ve kırsal kalkınmayı desteklemek amacıyla hayata geçirdiği 'Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Sürü İyileştirme Projesi' kapsamında bu yıl 250 damızlık koç desteği sağlayacak. Başvurular 29 Şubat'a kadar alınacak.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi, Çiftçilere 1.850 Ton Gübre Dağıttı
  08 Şub Manisa Büyükşehir Belediyesi, Çiftçilere 1.850 Ton Gübre Dağıttı

  Manisa Büyükşehir Belediyesi, 2024 yılı kırsal kalkınma projeleri kapsamında çiftçilere yönelik 1.850 ton gübre dağıtımı gerçekleştirdi. Dağıtım programında konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, çiftçilere verdikleri desteklerin devam edeceğini belirtti.

 • Mehmet Şimşek, Manisa'da Vali ve Belediye Başkanı ile Görüştü
  06 Şub Mehmet Şimşek, Manisa'da Vali ve Belediye Başkanı ile Görüştü

  HAZİNE ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Manisa programı kapsamında Manisa Valisi Enver Ünlü' ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü ziyaret etti. Şimşek, ayrıca belediye başkan adayları, sanayici ve iş dünyası ile görüşmek üzere Manisa'ya geldi.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Manisa'da ziyaretlerde bulundu
  06 Şub Hazine ve Maliye Bakanı Manisa'da ziyaretlerde bulundu

  HAZİNE ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Manisa Valisi Enver Ünlü ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü ziyaret etti. Şimşek, ayrıca ilçe belediye başkan adayları, sanayici ve iş dünyası temsilcileriyle bir araya gelecek.

 • MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Manisa'ya gitti
  04 Şub MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Manisa'ya gitti

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Manisa'ya açık hava toplantısına katılmak üzere gitti. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve partililer tarafından karşılandı.

 • Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay'ı ağırladı
  01 Şub Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay'ı ağırladı

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Ziyarette, 2028 Avrupa Üniversite Oyunlarına ev sahipliği yapma adaylığı konuşuldu.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi Sulama Boruları Projesi
  01 Şub Manisa Büyükşehir Belediyesi Sulama Boruları Projesi

  Manisa Büyükşehir Belediyesi, sulama kooperatiflerine ve mahallelere PVC boru desteği projesi kapsamında Alaşehir ve Salihli'de bulunan kooperatiflere sulama boruları sevk etmeye başladı. Boruları teslim alan kooperatif başkanları ve mahalle muhtarları, Başkan Cengiz Ergün'e teşekkür etti.

 • Manisa'da çöken köprü yeniden inşa edilecek
  23 Oca Manisa'da çöken köprü yeniden inşa edilecek

  Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde birçok mahalleyi birbirine bağlayan ve geçtiğimiz günlerde şiddetli yağış nedeniyle çöken Sarma Çayı köprüsü, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden inşa edilecek. Yapılacak köprü, aynı anda iki aracın karşılıklı geçişine olanak sağlayacak şekilde projelendirildi.

 • Manisa'da Cider Yolu Projesi kapsamında yağmur suyu hattı döşeme çalışmaları sürüyor
  21 Oca Manisa'da Cider Yolu Projesi kapsamında yağmur suyu hattı döşeme çalışmaları sürüyor

  Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Cider Yolu Projesi kapsamında, MASKİ Genel Müdürlüğü 3 bin 200 metrelik yağmur suyu hattı döşeme çalışmalarını sürdürüyor. Proje ile kent trafiği rahatlatılacak ve vatandaşlara konforlu yollar sunulacak.

 • MASKİ Genel Müdürlüğü, Gördes ilçesindeki Dereçiftlik Mahallesini ziyaret etti
  20 Oca MASKİ Genel Müdürlüğü, Gördes ilçesindeki Dereçiftlik Mahallesini ziyaret etti

  MASKİ Genel Müdürlüğü İlçe Hizmetleri Daire Başkanı Serpil Çakır, 154 Mahalle Projesi kapsamında alt ve üstyapısı yenilenen Gördes ilçesine bağlı Dereçiftlik Mahallesini ziyaret etti. Mahalle Muhtarı ve vatandaşlarla bir araya gelen Çakır, istek ve talepleri dinledi.

 • Mhp, 55 Belediye Başkan Adayını Açıkladı… Manisa'da Cengiz Ergün, Mersin'de Serdar Soydan MHP'den Aday Oldu
  10 Oca Mhp, 55 Belediye Başkan Adayını Açıkladı… Manisa'da Cengiz Ergün, Mersin'de Serdar Soydan MHP'den Aday Oldu

  MHP, ikisi büyükşehir olmak üzere 55 belediye başkan adayını açıkladı. MHP’nin Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cengiz Ergün, Mersin Büyükşehir Başkan adayı Serdar Soydan, Osmaniye Belediye Başkan adayı İbrahim Çenet; İstanbul Beşiktaş Belediye Başkan adayı Serkan Toper, Silivri Belediye adayı ise Volkan Yılmaz oldu.

 • Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 2024 seçimlerinde aday oldu
  10 Oca Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 2024 seçimlerinde aday oldu

  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde yeniden Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğunu açıkladı. Ergün, hizmetlerini ve projelerini vurgulayarak teşekkürlerini iletti.

 • Fatih Belediyesi, Kara Surları Millet Bahçesi'nde Şenlik Düzenledi
  06 Oca Fatih Belediyesi, Kara Surları Millet Bahçesi'nde Şenlik Düzenledi

  Fatih Belediyesi, Kara Surları Millet Bahçesi'nde düzenlenen şenliğe, Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı. Turan, burada yaptığı konuşmada, Kara Surları Millet Bahçesi'nin tarihi bir ana ev sahipliği yaptığını ve Fatih'e kazandırılan en kapsamlı yeşil alan vizyonu projesi olduğunu belirtti. Şenlik kapsamında çocuklar için oyun alanları kuruldu ve sahne etkinlikleri gerçekleştirildi.

 • Ulaştırma Bakanı Uraloğlu, Gediz Kavşağı'nda İncelemelerde Bulundu
  05 Oca Ulaştırma Bakanı Uraloğlu, Gediz Kavşağı'nda İncelemelerde Bulundu

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde, imar uygulamaları yapılan ve bütçeye ek kaynak olmadan çalışmaya hazır hale getirilen Gediz Kavşağı'nda incelemelerde bulundu. Bakan Uraloğlu, bütçeye bir kamulaştırma yükü eklemeksizin projenin hazırlanması nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e teşekkür etti.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi'ne yeni araçlar katıldı
  04 Oca Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi'ne yeni araçlar katıldı

  Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı'na dar sokaklarda manevra yapabilen 3 yangına ilk müdahale aracı ve 1 pikap eklendi. Başkan Cengiz Ergün, itfaiye ekiplerinin önemli görevlerini yerine getirdiğini vurgulayarak, can ve mal güvenliği için tedbirlerin devam edeceğini belirtti.

 • Demircili kadınlar Manisa'yı gezdi
  03 Oca Demircili kadınlar Manisa'yı gezdi

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün başlattığı 'Haydi Kadınlar Manisa'ya' Projesi kapsamında Demircili Kadınlar Manisa'da ağırlandı. Proje kapsamında Demirci'de yaşayan 84 kadın Manisa'nın tarihi, doğal ve turistik güzelliklerini gezdi. Kadınlar, Manisa Büyükşehir Belediyesi'ne ve Başkan Cengiz Ergün'e teşekkür etti.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi'nde Kadın Trafik Zabıta Ekibi Göreve Başladı
  31 Ara Manisa Büyükşehir Belediyesi'nde Kadın Trafik Zabıta Ekibi Göreve Başladı

  Manisa Büyükşehir Belediyesi, kadın istihdamını önemseyerek, trafik zabıta ekiplerinde görev yapacak 10 kadın personel alımı gerçekleştirdi. Yeni personellere trafik faaliyetleri konusunda eğitim verildi ve Manisa sokaklarında görev yapmaya başladılar. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, kadın personellerin de erkek personeller kadar başarılı olacaklarına inandığını belirtti.

 • Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Binali Yıldırım'ı ağırladı
  28 Ara Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Binali Yıldırım'ı ağırladı

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Türkiye Cumhuriyeti'nin 27'nci Başbakanı ve 28. Dönem TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ı konuk etti. Başkan Ergün, Yıldırım'a Büyükşehir Belediyesi'nin geride kalan süreçte hayata geçirdiği projeleri anlattı ve Gediz Kavşağı projesine değindi. Gediz Kavşağı'nın inşaat sürecinin başlaması için kamulaştırma yapılmasına gerek olmadan Ulaştırma Bakanlığı'na teslim edileceği belirtildi.

 • MASKİ, Manisa'da Altyapı Yatırımlarına Devam Ediyor
  26 Ara MASKİ, Manisa'da Altyapı Yatırımlarına Devam Ediyor

  MASKİ Genel Müdürlüğü, Manisa'da 5 bin 804 kilometre içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı döşeme çalışması yaptı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yapılan altyapı projeleri ile Manisa'nın refah seviyesini yükseltmeyi hedeflediklerini belirtti.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi Tarım İşçilerine Koruyucu Malzemeler Dağıttı
  07 Ara Manisa Büyükşehir Belediyesi Tarım İşçilerine Koruyucu Malzemeler Dağıttı

  Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu ve Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, Salihli ilçesinde zeytin toplayan işçilere ziyarette bulunarak koruyucu malzemelerin takdimini gerçekleştirdi. Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan proje kapsamında tarım işçilerine ihtiyaç duydukları malzemeler teslim ediliyor.

 • Manisa'da hayvan içme suyu göletleri hayvanlara can suyu oldu
  05 Ara Manisa'da hayvan içme suyu göletleri hayvanlara can suyu oldu

  Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayvancılıkla uğraşan üreticiler için yapılan hayvan içme suyu göletleri, mera hayvanları ve yaban hayvanları için önemli bir su kaynağı oldu. 2023 yılında 8 ilçede, 27 mahalleye toplam 31 yeni gölet kazandırıldı ve 2014 yılından bu yana toplam 210 yeni gölet yapıldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi, çiftçilere tarımsal ve kırsal kalkınma destekleri sunarak hayvan üreticilerinin yeterli ve temiz içme suyuna ulaşmasını sağlamaktadır.

 • Fatih'te Lale Dikim Töreni Düzenlendi
  01 Ara Fatih'te Lale Dikim Töreni Düzenlendi

  Fatih ilçesinde Belediye Başkanı Ergün Turan ve öğrencilerin katılımıyla lale dikim töreni düzenlendi. Törende konuşan Başkan Turan, lalenin Türk kültüründe ve İstanbul'da önemli bir yere sahip olduğunu belirtti.

 • Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP Genel Merkezi'ni ziyaret etti
  28 Kas Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP Genel Merkezi'ni ziyaret etti

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ankara temasları kapsamında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Genel Merkez Yönetim Kadrolarıyla bir araya geldi. Ziyarette, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Manisa Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu da yapan Başkan Ergün, 'Rabbim, hakkımızda hayırlısını versin, yar ve yardımcımız olsun' dedi.

 • Manisa'da ne şoför esnafı ne de 65 yaş üstü mağdur edilmeyecek
  27 Kas Manisa'da ne şoför esnafı ne de 65 yaş üstü mağdur edilmeyecek

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, aylık 500 bin ücretsiz yolcunun, biniş başına 6,5 TL olarak ücretlerinin Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından toplu taşıma kooperatiflerine ödeneceği belirtildi.

 • MASKİ, Kula'da Çelik İçme Suyu Terfi Hattı ve Depo Yatırımını Tamamladı
  21 Kas MASKİ, Kula'da Çelik İçme Suyu Terfi Hattı ve Depo Yatırımını Tamamladı

  MASKİ Genel Müdürlüğü, Kula'da 120 milyon TL yatırımla hayata geçirdiği çelik içme suyu terfi hattı ve 5 binlik içme suyu deposunda çalışmaları tamamladı. Kula ilçe merkezine yeterli su temin edilmesi noktasında büyük öneme sahip olan bu yatırım tam kapasiteye ulaştı.

 • Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ulusal Spor Ödülleri'nde 'Yılın Büyükşehir Belediye Başkanı' seçildi
  15 Kas Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ulusal Spor Ödülleri'nde 'Yılın Büyükşehir Belediye Başkanı' seçildi

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Kırıkkalegücü Spor Kulübü tarafından düzenlenen Ulusal Spor Ödülleri'nde, Manisa'da spora ve sporcuya yönelik destekleri ve yatırımları nedeniyle 'Yılın Büyükşehir Belediye Başkanı' ödülüne layık görüldü. Törende, 16 farklı kategoride ödüller takdim edildi ve Manisa, Başkan Ergün ile spor şehri olarak tanındı.

 • Başkan Ergün, il genelinde başlayan projeleri anlattı
  14 Kas Başkan Ergün, il genelinde başlayan projeleri anlattı

  Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi'nin kasım ayı olağan toplantısında Büyükşehir Belediyesinin çalışmaları hakkında bilgiler veren Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Akhisar, Saruhanlı, Sarıgöl, Yunusemre ve Şehzadeler ilçelerinde çalışmaları başlayan projeler ile ilgili detayları paylaştı.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi, Zeytin Hasadında Çiftçilere Koruyucu Ekipman Dağıtıyor
  10 Kas Manisa Büyükşehir Belediyesi, Zeytin Hasadında Çiftçilere Koruyucu Ekipman Dağıtıyor

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde başlatılan koruyucu ekipman dağıtımı, zeytin hasat döneminde de devam ediyor. Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu ve beraberindeki heyet, Akhisar ilçesindeki çiftçilere koruyucu ekipmanları takdim etti. Manisa Büyükşehir Belediyesi, tarımsal üretimin sürekliliği ve çeşitliliğinin sağlanması amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

 • Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Cumhur İttifakı'nın en başarılı büyükşehir belediye başkanları arasında yer aldı
  02 Kas Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Cumhur İttifakı'nın en başarılı büyükşehir belediye başkanları arasında yer aldı

  SONAR Araştırma şirketi tarafından yapılan araştırmada, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yüzde 53,8 oranıyla en başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı olarak 3'üncü sırada yer aldı. Başkan Ergün, Manisalılara teşekkür ederek, Manisa'ya en güzel hizmetleri sunma çabalarının devam edeceğini belirtti.

 • Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Atatürk Bulvarı'ndaki yol yapım çalışmalarını inceledi
  31 Eki Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Atatürk Bulvarı'ndaki yol yapım çalışmalarını inceledi

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin prestij cadde çalışmaları arasında yer alan Atatürk Bulvarı üzerinde devam eden yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Ergün, çalışmaların en kısa sürede tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacağını belirtti.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi Üreticilere Yem Bitkisi Tohumu Dağıttı
  26 Eki Manisa Büyükşehir Belediyesi Üreticilere Yem Bitkisi Tohumu Dağıttı

  Manisa Büyükşehir Belediyesi, 'Kendi Yemini Kendin Üret Projesi' kapsamında 375 üreticiye yüzde 75 hibe ile Ryegrass (Süt Otu) Tohumu ve 5'li Karışım Yem Bitkisi Tohumu dağıttı. Toplamda 45 bin 75 kilogram yem bitkisi tohumu dağıtılan programda, üreticilerin yem giderlerinin düşürülmesi ve üretim maliyetinin azaltılması hedeflendi.

 • Başkan Ergün, İzmir'de Genişletilmiş Bölge İstişare Toplantısına katıldı
  22 Eki Başkan Ergün, İzmir'de Genişletilmiş Bölge İstişare Toplantısına katıldı

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatlarıyla başlatılan, MHP Genel Merkezi tarafından organize edilen "2024'e Doğru Diyar Diyar Anadolu" temalı İzmir Genişletilmiş Bölge İstişare Toplantısı'na katıldı.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi, 1000 kilometre yol çalışmasına ulaştı
  22 Eki Manisa Büyükşehir Belediyesi, 1000 kilometre yol çalışmasına ulaştı

  Manisa Büyükşehir Belediyesi, Haziran ayında başlattığı asfalt sezonunda 750 kilometre hedefiyle yola çıkmıştı. Ancak hedefin üzerine çıkarak 1000 kilometre yol çalışmasına ulaşıldı. Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, mevsim şartları el verdiği sürece çalışmalara devam edeceklerini belirtti. Ayrıca, iş makinesi filosunun güçlendirildiği ve revizyon ile hurdaya ayrılan makinelerin tekrar aktif hale getirildiği de açıklandı.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar ilçesinde tarımsal sulama suyu ihtiyacını karşılamak için yeni kuyular açtı
  21 Eki Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar ilçesinde tarımsal sulama suyu ihtiyacını karşılamak için yeni kuyular açtı

  Manisa Büyükşehir Belediyesi, tarımsal ve kırsal kalkınmaya yönelik desteklerine devam ederken, Akhisar ilçesine bağlı Kayalıoğlu Mahallesi'nde tarımsal sulama suyu ihtiyacını karşılamak amacıyla yeni kuyular açtı. Üreticiler ve vatandaşlar, yapılan çalışmalardan memnuniyetlerini dile getirdi.

 • Kurtuluş Müzesi Manisa'nın geçmişine ışık tutacak
  17 Eki Kurtuluş Müzesi Manisa'nın geçmişine ışık tutacak

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa halkının Yunan işgali öncesi, esnası ve sonrasında yaşadıklarını ve Manisalıların verdiği destansı kurtuluş mücadelesini yansıtacak olan Manisa Kurtuluş Müzesi'nde incelemelerde bulundu. Kurtuluş Müzesi'nin gelecek nesillere geçmişi unutturmamak adına hazırlandığını belirten Başkan Cengiz Ergün, müzenin Manisa'nın geçmişine ışık tutacağını dile getirdi.

 • Selendi'de alternatif yol için kamulaştırma çalışması
  15 Eki Selendi'de alternatif yol için kamulaştırma çalışması

  Selendi ilçe merkezinde yol yapımı gerçekleştirilerek trafiğin daha da rahatlatılması amacıyla kamulaştırma çalışması başlatıldı.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi, Sulama Kooperatifine Sondaj Kuyusu Açtı
  14 Eki Manisa Büyükşehir Belediyesi, Sulama Kooperatifine Sondaj Kuyusu Açtı

  Manisa Büyükşehir Belediyesi, tarımsal ve kırsal kalkınmaya yönelik desteklerine devam ederken, Sarıgöl ilçesine bağlı Afşar Mahallesi'nde faaliyet gösteren sulama kooperatifine sondaj kuyusu açarak çiftçilere hizmet sunuyor. Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen çalışmalarla, üreticilerin sulama ihtiyaçları karşılanmış olacak.

 • Dünya Şampiyonu Ali Cengiz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü Ziyaret Etti
  12 Eki Dünya Şampiyonu Ali Cengiz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü Ziyaret Etti

  Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da düzenlenen 2023 Dünya Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan ve olimpiyat kotası elde eden Ali Cengiz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü ziyaret etti. Başkan Ergün, Ali Cengiz'i tebrik ederek başarılarının devamını diledi ve altınla ödüllendirdi.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi, 2023 yılında 36 yeni sondaj kuyusu açmak için ihaleye çıkıyor
  11 Eki Manisa Büyükşehir Belediyesi, 2023 yılında 36 yeni sondaj kuyusu açmak için ihaleye çıkıyor

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 2023 yılı sondaj programını genişlettiklerini ve 36 adet yeni sondaj kuyusu açmak için ihaleye çıktıklarını belirtti. Başkan Ergün, iklim değişikliği ve kuraklık nedeniyle yer altı su kaynaklarının azaldığını ve su sıkıntısı yaşamamak için yeni sondaj kuyuları açacaklarını ifade etti. Ayrıca, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yunusemre, Şehzadeler, Akhisar ve Sarıgöl ilçelerine 24 milyon TL yatırımla kısmi kanalizasyon ve yağmur suyu imalatları yapılacağı müjdesi verildi.

 • Büyükşehirin projesiyle 2 bin 100 dekar alan suyla buluşacak
  11 Eki Büyükşehirin projesiyle 2 bin 100 dekar alan suyla buluşacak

  Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve Zafer Kalkınma Ajansı'ndan 4 milyon TL hibe almaya hak kazanan 'Öveçli Damla Sulama Sistemi Projesi'nin tanıtım toplantısı yapıldı.

 • Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Büyükşehir Belediyespor'un başarılarını kutladı
  11 Eki Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Büyükşehir Belediyespor'un başarılarını kutladı

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Büyükşehir Belediyespor'un basketbol ve voleyboldaki başarılarını anlattı. Başkan Ergün, Manisalı milli sporcu Ali Cengiz'in dünya şampiyonluğunu da kutladı ve Manisa'nın adının başarılarla anılmasının mutluluk verici olduğunu belirtti.

 • Gördes ve Demircili muhtarlardan Başkan Ergün'e teşekkür ziyareti
  03 Eki Gördes ve Demircili muhtarlardan Başkan Ergün'e teşekkür ziyareti

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Gördes ve Demircili mahalle muhtarlarını makamında ağırladı.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi, Sarıgöl'e modern kent meydanı kazandıracak
  01 Eki Manisa Büyükşehir Belediyesi, Sarıgöl'e modern kent meydanı kazandıracak

  Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin Sarıgöl Belediyesi iş birliğiyle Sarıgöl ilçesine kazandıracağı kent meydanı projesinin ihale prosedürlerinin tamamlanmasının ardından yüklenici firma ile yer teslimi sözleşmesi imzalandı. Proje, 10 bin metrekarelik alanda Atatürk Heykeli, toplanma ve etkinlik alanı, anfi alanı, oturma alanları ve yazı duvarı gibi öğeleri içerecek şekilde tasarlanmıştır. Tamamlanmasıyla birlikte Sarıgöllü vatandaşların hizmetine sunulacak olan meydan, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Sarıgöl Belediyesi tarafından finanse edilecektir.

 • Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal'ı ziyaret etti
  27 Eyl Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal'ı ziyaret etti

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal'ı ziyaret ederek, Cider yolundan Menemen yoluna bağlantı sağlanabilmesi amacıyla yürütülen kamulaştırma çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ergün, kamulaştırma çalışmalarını hızla tamamlayarak, Muradiye ve Menemen güzergahına alternatif yol oluşturmayı hedeflediklerini belirtti.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi Saruhanlı Belediyesine Bitüm Desteği Verdi
  27 Eyl Manisa Büyükşehir Belediyesi Saruhanlı Belediyesine Bitüm Desteği Verdi

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin arasında imzalanan protokolle Saruhanlı'daki arazi yollarında kullanılmak üzere ilçe belediyesine bitüm desteği verildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Saruhanlı Belediyesi arasında imzalanan işbirliği protokolüyle Manisa Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyesinin yol yapımında kullanması amacıyla bitüm desteği sağladı.

 • Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi Ziyaret Etti
  26 Eyl Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi Ziyaret Etti

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ankara programında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kandilini tebrik eden Başkan Ergün, Manisalı vatandaşların da selamlarını iletti. MHP Lideri Bahçeli de Başkan Ergün'e çalışmalarında başarılar dileyerek, yapılan hizmetlerin hayırlar getirmesini temenni etti. Başkan Ergün ayrıca MHP Genel Merkezi'nde diğer parti yetkililerini de ziyaret etti ve hediye takdiminde bulundu.

 • Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Gürdük Barajı hakkında bilgilendirme yaptı
  19 Eyl Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Gürdük Barajı hakkında bilgilendirme yaptı

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Akhisar ilçesinde inşaat çalışmalarının sona yaklaştığı Gürdük Barajıyla ilgili Meclis toplantısında bilgilendirmede bulundu. Başkan Ergün, barajın Akhisar'ın en az 50 yıllık içme suyu ihtiyacını karşılayacağını belirtti.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi, İğdecik Mahallesi'nde Sulama Kooperatifine Sondaj Kuyusu Açtı
  17 Eyl Manisa Büyükşehir Belediyesi, İğdecik Mahallesi'nde Sulama Kooperatifine Sondaj Kuyusu Açtı

  Manisa Büyükşehir Belediyesi, tarımsal ve kırsal kalkınmaya yönelik desteklerine devam ederken, İğdecik Mahallesi'nde faaliyet gösteren sulama kooperatifine sondaj kuyusu açarak çiftçilere hizmet sunmaya devam ediyor.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Ahmetli Belediyesi Menfez İnşası İçin Protokol İmzaladı
  16 Eyl Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Ahmetli Belediyesi Menfez İnşası İçin Protokol İmzaladı

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, Ahmetli Çayı üzerinde yapılacak olan menfez tipi dere geçiş yapısı inşa edilmesi noktasında protokol imzaladı. Protokol çerçevesinde yaklaşık 27 metre uzunluğunda 3 açıklıklı betonarme menfez imalatı yapılacak ve Manisa Büyükşehir Belediyesi, giderlerin yüzde 50'sini karşılayacak. Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, yapılan hizmet için teşekkür ederken, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise vatandaşa hizmetin önemine vurgu yaptı.

 • Salihli'ye Yeni İsale Hatlarıyla Daha Sağlıklı Su Verilecek
  12 Eyl Salihli'ye Yeni İsale Hatlarıyla Daha Sağlıklı Su Verilecek

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Salihli ilçe merkezine su verilen Bahçecik doğal kaynak suyunun verimini artırmak için yoğun uğraş verdikleri projede saha çalışmalarını tamamladıklarını söyledi. Başkan Ergün, bu çalışma sayesinde Salihli'ye verimi yüksek ve yeni isale hatlarından daha sağlıklı su vereceklerini belirtti.

 • Manisa Kart'ın e-Devlet üzerinden kullanıma kapatma hizmeti başladı
  05 Eyl Manisa Kart'ın e-Devlet üzerinden kullanıma kapatma hizmeti başladı

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün önderliğinde Türkiye'nin ilk kişiye özel toplu ulaşım kartı olarak tasarlanan Manisa Kart'ın, e-Devlet kapısı üzerinden sunduğu hizmetlere bir yenisi daha eklendi. MANULAŞ'tan yapılan açıklamada vatandaşların kaybettikleri Manisa Kart'larını e-Devlet üzerinden kullanıma kapatabilecekleri ifade edildi.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Teşkilatı 197. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı
  04 Eyl Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Teşkilatı 197. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

  Zabıta teşkilatının 197. kuruluş yıldönümü nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, Manisa Vali Vekili Erhan Günay ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü ziyaret etti.

 • Sezonun ilk kuru üzümü bin 250 TL'den alındı
  01 Eyl Sezonun ilk kuru üzümü bin 250 TL'den alındı

  Manisa Ticaret Borsası geleneksel Çekirdeksiz Sultani Kuru Üzüm alım töreni gerçekleştirildi.

 • Fatih Belediye Başkanı, İBB'nin çöp toplama sorumluluğunu reddetti
  22 Ağu Fatih Belediye Başkanı, İBB'nin çöp toplama sorumluluğunu reddetti

  Fatih ilçesinde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye binası önündeki çöpleri toplama görevinin ilçe belediyesine ait olduğunu söyleyen CHP Sözcüsü Faik Öztrak'a Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan'dan cevap geldi. Turan, İBB'nin karşısında yer alan 50. Yıl Parkı'nın ve diğer 24 parkın İBB sorumluluğunda olduğunu belirtti. Ayrıca, Ağaç A.Ş personelinin grevde olduğunu ve bu nedenle çöp toplama sorununun oluşmuş olabileceğini ifade etti.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi, Muradiye Mahallesi'nde Üstyapı Düzenlemelerini İnceliyor
  18 Ağu Manisa Büyükşehir Belediyesi, Muradiye Mahallesi'nde Üstyapı Düzenlemelerini İnceliyor

  Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya ve teknik ekipler, Yunusemre ilçesi Muradiye Mahallesi Karaali Bölgesi'nde devam eden üstyapı düzenlemelerini incelemek için bir araya geldi. Mahalle muhtarları, yapılan kilit parke ve asfalt düzenlemeleri için belediyeye teşekkür etti. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, Muradiye Mahallesi Karaali bölgesinin üstyapısını yenilemek için yoğun bir çalışma programı uyguluyor. Yol Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri ise sathi kaplama çalışmalarını tamamlamak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi, Köprübaşı'na tarım makineleri sağladı
  17 Ağu Manisa Büyükşehir Belediyesi, Köprübaşı'na tarım makineleri sağladı

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün önderliğinde satın alınan mobil buğday-arpa selektör makinesi ve katı gübre dağıtma makinesi, Köprübaşı Ziraat Odası iş birliğiyle Köprübaşılı üreticilerin kullanımına sunuldu. Bu desteklerle üreticilerin daha verimli ve kaliteli ürün elde etmesi hedefleniyor.

 • Vali Karadeniz, Başkan Ergün ve Başkan Çerçi'yle vedalaştı
  10 Ağu Vali Karadeniz, Başkan Ergün ve Başkan Çerçi'yle vedalaştı

  Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile birlikte Sakarya Valiliği'ne atanan Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, veda ziyaretlerine Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ile devam etti.

 • Başkan Ergün'den üzüm üreticilerine sergi bezi desteği
  08 Ağu Başkan Ergün'den üzüm üreticilerine sergi bezi desteği

  Başkan Ergün'den üzüm üreticilerine sergi bezi desteği Manisa Büyükşehir Belediyesi, kırsal alanda gerçekleştirdiği desteklere bir yenisini daha ekledi.

 • Manisa Büyükşehir ve Şehzadeler'den pazarcı esnafına 3 müjde
  07 Ağu Manisa Büyükşehir ve Şehzadeler'den pazarcı esnafına 3 müjde

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, iki belediyenin işbirliğiyle pazarcı esnafına ve vatandaşlara önemli müjdeler verdi.

 • Başkan Ergün'den üzüm üreticilerine sergi bezi desteği
  07 Ağu Başkan Ergün'den üzüm üreticilerine sergi bezi desteği

  Manisa Büyükşehir Belediyesi, kırsal alanda gerçekleştirdiği desteklere bir yenisini daha ekledi.

 • İçişleri Bakanı Manisa'ya ziyarette bulundu
  05 Ağu İçişleri Bakanı Manisa'ya ziyarette bulundu

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü ziyaret etti ve belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Daha sonra Saruhan Bey Camii'nde vatandaşlara aşure dağıttı. Bakan Yerlikaya, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ yönetim kadrolarıyla da görüştü. İkindi namazını Saruhanbey Camii'nde kılan Bakan Yerlikaya, cami ve Yunusemre Belediyesi projelerini inceledi.

 • Manisa'da Arıcılık Eğitim ve Ana Arı Üretim Merkezi'nde yeni kurs dönemi başladı
  02 Ağu Manisa'da Arıcılık Eğitim ve Ana Arı Üretim Merkezi'nde yeni kurs dönemi başladı

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde Gölmarmara ilçesine bağlı Hıroğlu Mahallesi'nde hayata geçirilen Arıcılık Eğitim ve Ana Arı Üretim Merkezi'nde, uygulamalı ana arı ve arı sütü eğitimi, Manisa'nın çeşitli ilçelerinden çok sayıda kursiyerin katılımıyla başladı. Yaklaşık 2,5 ay sürecek eğitimde kursiyerlerin, ana arının ve arı sütünün tüm üretim aşamalarını uygulamalı olarak öğrenecekleri belirtildi.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi, Avni Gemicioğlu Caddesi'nde 2. etap prestij cadde düzenleme çalışmasına başladı
  02 Ağu Manisa Büyükşehir Belediyesi, Avni Gemicioğlu Caddesi'nde 2. etap prestij cadde düzenleme çalışmasına başladı

  Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa'ya prestij katan projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Avni Gemicioğlu Caddesi'nde 2. etap prestij cadde düzenleme çalışmalarına başlandı. Kaldırımlar ve aydınlatmalar yenilenecek ve iki kat sıcak asfalt çalışması yapılacak.

 • Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, TOGG'u filosuna kazandırdı
  18 Tem Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, TOGG'u filosuna kazandırdı

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yerli ve milli üretim olan TOGG'u Büyükşehir Belediyesi filosuna dahil etti. Ergün, TOGG ile ilk kez direksiyona geçtiğini ve aracın sürüş keyfinin oldukça güzel olduğunu ifade etti.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi, Sebze Üreticilerine 100 Bin Sepet Desteği Sağladı
  17 Tem Manisa Büyükşehir Belediyesi, Sebze Üreticilerine 100 Bin Sepet Desteği Sağladı

  Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen 'Sebze Üreticilerine 100 Bin Sepet Desteği' projesi kapsamında Salihlili üreticilere 6 bin sepet dağıtıldı. Dağıtıma Manisa Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Salihli Belediye Başkan Yardımcısı ve tarım müdürleri katıldı. Proje kapsamında 15 dekar ve altı üretim yapan sebze üreticilerine yüzde yüz hibe desteği sağlandı.

 • Akhisar Şehit Necdi Şentürk Parkı Yenilendi
  17 Tem Akhisar Şehit Necdi Şentürk Parkı Yenilendi

  Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin Akhisar'da bulunan Şehit Necdi Şentürk Parkı'nda başlattığı yenileme çalışmaları tamamlandı. Park, modern ve ferah bir görünüme kavuştu ve Akhisarlıların uğrak noktası haline geldi. Vatandaşlar, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e teşekkür etti.

Advertisement