Memur-Sen Başkanı'ndan yüzde 30-35 zamma dair açıklama: O rakam toplam zam oranı! - Son Dakika

Memur-Sen Başkanı'ndan yüzde 30-35 zamma dair açıklama: O rakam toplam zam oranı!

08.12.2021 10:18
Memur-Sen Başkanı'ndan yüzde 30-35 zamma dair açıklama: O rakam toplam zam oranı!

Memur Sen Başkanı Ali Yalçın yaptığı açıklamada, dün yaptığı açıklama sonrasında, memurlara yüzde 30-35 ek zam yapılacağı şeklinde başlıklar atıldığını ancak bunun doğru olmadığını belirtti.

Memur Sen Başkanı Ali Yalçın memur zammına ilişkin açıklamalarda bulundu. Ali Yalçın şunları söyledi:

"Dün yapılan açıklamalar, memurlara yüzde 30-35 zam şeklinde başlıklar atılmasına neden oldu. Buradaki rakam 2022 ve 2023 toplam artışı ifade etmektedir ancak yüzde 30-35 gibi algılandı.

Bizim oradaki temel yaklaşımımız çok net. Toplu sözleşme yürürlüğe girmeden önce ek protokol ile ek bir zam istiyoruz.

Dolardaki, kıymetli madenlerdeki, market ürünlerindeki hareketlilik dikkate alınmayacak bir hareketlilik değil. Memurun alım gücü düştü."

"EK ZAM İSTİYORUZ"

Yalçın sözlerini şöyle sürdürdü:

"Asgari ücret tartışmalarının devam ettiği bir süreçteyiz. Bu tartışmaları geride bıraktıktan sonra memura Ocak'tan geçerli olmak üzere enflasyon farkının üzerinde bir ek zam yapılmasını istiyoruz. Bakanlık da bunu ifade etti. Ama aşırı ham hayallere kapılmak doğru olmaz. Biz, toplu sözleşmeden sonra aradaki hareketlilik dikkate alınmalı ve memurun alım gücü yükseltilmeli diyoruz.

Enflasyonu yansıtmak alım gücünü artırmıyor, bir ilave iyileştirmeye ihtiyaç var bu da kapsayıcı olmalı, sadece bir meslek grubunu kapsamamalı."

YORUMLAR (5)
  • Cemal altın: Erbakan, Özal @ P zamlar vermişti. Memursen yarım ağızla konuşacağına bunu dile getirsin. Memura verilen küçük zamlar piyasa tarafindan hemen izole ediliyor. İktisatta gelir çekışmesi denen bir olay var. Ücretini başkalarının belirlediği kesimler devamlı bu çekişmede kaybeder. Bunu telafi için arada bir büyük zamlar yapılırsa piyasa kurtlari bunu belirli bir süre geri alamaz. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • kahraman kakmazoğlu: Hee kıvır babam kıvır. Şimdide yüzde 40 için 2 yıllık toplam zam dersiniz. Yatacak yeriniz yok Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Ekonomi Memur-Sen Başkanı'ndan yüzde 30-35 zamma dair açıklama: O rakam toplam zam oranı! - Son Dakika Ekonomi


Advertisement