Merkez Bankası Dolara Müdahale Etti - Son Dakika
Ekonomi

Merkez Bankası Dolara Müdahale Etti

Merkez Bankası Dolara Müdahale Etti

Merkez Bankası, doğrudan döviz satışı yaparak dolara müdahale etti.

02.01.2012 15:01
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Merkez Bankası, doğrudan döviz satışı yaparak dolara müdahale etti Merkez Bankası, doğrudan döviz satışı yaparak dolara müdahale etti. Banka, müdahalenin gerekçesini Ocak 2012 tarihli istisnai dönemlerde uygulanacak para politikasına ilişkin basın duyurusunda belirtilen nedenler olduğunu bildirdi.

Merkez Bankası doğrudan döviz müdahalesine ilişkin açıklama yaptı. Merkez Bankası, 2 Ocak 2012 tarihli istisnai dönemlerde uygulanacak para politikasına ilişkin basın duyurusunda belirtilen nedenlerle piyasaya satım yönünde doğrudan müdahale edildiğini bildirdi. Merkez Bankası, yılın son iş günü 30 Aralık 2011'de de piyasalara doğrudan müdahale etmişti. Merkez Bankası'nın 30 Aralık ve 2 Ocak 2012'de doğrudan satış olarak gerçekleştirdiği müdahalelerde satım tutarının 15 gün işgünü içinde resmen açıklaması bekleniyor. Merkez Bankası 18 Ekim 2011'de de döviz satarak piyasalara doğrudan müdahale etmişti. Bu müdahalede 525 milyon dolar tutarında piyasaya doğrudan döviz satışı gerçekleştirmişti. - Ankara

Kaynak: ANKA

Son Dakika Ekonomi Merkez Bankası Dolara Müdahale Etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Piyasa gerçeklerinden kopuk fiyat artışlarına mücadele edeceğiz
  19:47 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Piyasa gerçeklerinden kopuk fiyat artışlarına mücadele edeceğiz

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muğla programı kapsamında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin büyüme, ihracat ve turizmdeki başarılarından bahsederek, piyasa gerçeklerinden kopuk fiyat artışlarıyla mücadele edeceklerini belirtti. Ayrıca, seçim sonuçlarıyla ülkenin güven ve istikrarının korunduğunu vurguladı ve yerel yönetimlerle işbirliği yaparak deprem hazırlıklarının hızlandırılacağını söyledi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye büyüme ve turizmde olumlu tabloyu sürdürüyor
  19:42 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye büyüme ve turizmde olumlu tabloyu sürdürüyor

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muğla'da yaptığı konuşmada Türkiye'nin büyüme oranını ve milli gelirini açıkladı. Ayrıca turizm sektöründeki hedeflerini ve ekonomik istikrarı vurguladı. Erdoğan, yerel ve merkezi yönetimlerin işbirliğiyle Türkiye'nin yüzyılını inşa edebileceğini belirtti.

 • Onursal Adıgüzel, Proje Tanıtım Toplantısı Düzenledi...
  18:56 Onursal Adıgüzel, Proje Tanıtım Toplantısı Düzenledi... "Yapacağımız Projeler Tam 1 Milyon 474 Bin 718 Metrekare Yer Tutuyor"

  CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Onursal Adıgüzel, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu'nun desteğiyle ve kendi gücümüzle yapacağımız projeler tam 1 milyon 474 bin 718 metrekare yer tutuyor. İnanılmaz projeler ürettik. 1 Nisan'dan sonra da bizim en büyük çözüm ortağımız İBB, Başkanımız Ekrem İmamoğlu olacak. Ataşehir'de yaşayan bütün dostlar, ‘İyi ki Ataşehirliyim’ diyecek. Diğer ilçelerden Ataşehir'e gelmek isteyenler olacak" dedi.

 • Erdoğan: Fahiş fiyat arttırarak insanımızın lokmasına göz dikenlerle mücadelemiz sürecek
  18:55 Erdoğan: Fahiş fiyat arttırarak insanımızın lokmasına göz dikenlerle mücadelemiz sürecek

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muğla'da "Sivil Toplum Kuruluşları ve Kanaat Önderleri Buluşması"nda konuştu. Erdoğan, fahiş fiyatla mücadelede kararlılık mesajı vererek "Piyasa gerçeklerinden kopuk bir şekilde fahiş fiyat arttırarak insanımızın lokmasına göz dikenlerle mücadelemiz sürecektir." dedi.

 • TOKİ Mağdurları Tuzla'da Eylem Yaptı
  18:40 TOKİ Mağdurları Tuzla'da Eylem Yaptı

  TOKİ mağdurları, Tuzla'da yapılan konutların aylık taksit ve konut bedellerinin yükseltilmesine karşı eylem yaptı. Mağdurlar, daha fazla indirim ve adalet talep etti.

 • Özgür Özel:
  18:26 Özgür Özel: "Erdoğan, Seçimleri Kaybettiğini Görünce Geçen Sefer Yaptığı Gibi İftiraya, Yalana, Hakarete Sarıldı"

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin Tekirdağ aday tanıtım toplantısında; “Recep Tayyip Erdoğan, dün bir kez daha seçimleri kaybettiğini görünce geçen sefer yaptığı gibi iftiraya, yalana, dolana, hakarete sarılacağını gösterdi ve sarıldı. Geçmiş seçimlerde, sonradan kendisinin yalan olduğunu kabul ettiği montaj videolarla ‘Efendim CHP’nin, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayına, Sayın Kılıçdaroğlu’na güya Kandil destek veriyormuş, alkış yapıyormuş. Montaj video yapacak kadar utanmazlığı ele aldılar. Seçim geldi geçti. Yoksul insanları, dardaki insanları beka sorunuyla korkutarak, terörle iş birliği diye yalanlar atarak kandırıp oylarını aldılar. Şimdi 10 bin lira emekli maaşına mahkûm ediyorlar. İşsizliğe, derin yoksulluğa mahkûm ediyorlar. Pazar yerlerinde çürümüş, atılmış, ezilmiş sebze meyveyi yüzünü kapayarak toplayan analarımız var. Onlar o hâldeyse yüzünü gizleyecek olan onlar değil; biziz, hepimiziz ama esas yüzünü gizleyecek olan Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

 • Türkiye ve Suudi Arabistan, ticaret hacmini 10 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor
  18:09 Türkiye ve Suudi Arabistan, ticaret hacmini 10 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Suudi Arabistan Ticaret Bakanı Macid el-Kasabi ile yaptığı görüşmede, iki ülke arasındaki ticaret hacmini orta vadede 10 milyar dolara ulaştırma hedefleri üzerinde istişarelerde bulunduklarını bildirdi. Bolat, Türk şirketlerinin Suudi Arabistan'ın mega projelerinde aktif rol almasının niyetlerini yineledi ve ticaret hacminin 2023'te 6,8 milyar dolardan 10 milyar dolara çıkarılması hedefini paylaştı.


Advertisement