Petder'den Enerji Verimliliği Haftasına Fidan Katkısı - Son Dakika
Ekonomi

Petder'den Enerji Verimliliği Haftasına Fidan Katkısı

PETDER, Enerji Verimliliği Haftası dolayısıyla 9-15 Ocak tarihleri arasında toplanarak enerji olarak geri kazandırılacak tüm atık yağlar için "1 Varil 1 Ağaç" Projesi kapsamında 2 bin adet fidan daha dikecek Petrol Sanayi Derneği (PETDER), Enerji Verimliliği Haftası dolayısıyla 9 - 15 Ocak tarihleri arasında toplayarak enerji olarak geri kazandırılacak tüm atık yağlar için "1 Varil 1 Ağaç" Projesi kapsamında 2 bin adet fidan daha dikecek.

10.01.2012 15:08
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

PETDER, Enerji Verimliliği Haftası dolayısıyla 9-15 Ocak tarihleri arasında toplanarak enerji olarak geri kazandırılacak tüm atık yağlar için "1 Varil 1 Ağaç" Projesi kapsamında 2 bin adet fidan daha dikecek Petrol Sanayi Derneği (PETDER), Enerji Verimliliği Haftası dolayısıyla 9 - 15 Ocak tarihleri arasında toplayarak enerji olarak geri kazandırılacak tüm atık yağlar için "1 Varil 1 Ağaç" Projesi kapsamında 2 bin adet fidan daha dikecek. Böylece PETDER, proje kapsamında bugüne kadar topladığı atık yağlar ile toplamda 47 bin adet fidana hayat vermiş olacak.

PETDER'den yapılan açıklamaya göre, Derneğin 2004 yılından beri kesintisiz sürdürmekte olduğu, Atık Yağların Yönetimi Projesi'nde 7 yılda 106 bin tona yakın, kıymetli bir enerji kaynağı olan atık motor yağını çevre ve insan sağlığına zarar vermeksizin lisanslı işletmelerde enerji veya hammadde olarak geri kazandırıldı. Türkiye'nin enerji verimliliğine 420 milyon kilovat saat katkıda bulunuldu. Bu yaklaşık 180 bin kişilik bir nüfusun bir yıllık elektrik enerjisine eşdeğer bir enerji tasarrufu anlamına geliyor.

Geçen yıl Kamu kurumlarından toplanan yaklaşık 5 bin ton atık yağ için, Mart ayında 25 bin adet fidan dikecek olan PETDER, Enerji Verimliliği haftası dolayısıyla 9 - 15 Ocak tarihleri arasında toplayarak enerji olarak geri kazandırılacak tüm atık yağlar için (toplanan her 1 varil için 1 fidan) ayrıca 2 bin adet fidan dikimi daha gerçekleştirecek. Böylece PETDER, atık motor yağı toplama faaliyeti çerçevesinde 2010 yılında Çevre ve Orman Bakanlığı ile başlattığı "1 Varil 1 Ağaç" Projesi kapsamında bugüne kadar topladığı atık yağlar ile toplamda 47 bin adet fidana hayat verecek. - Ankara

Kaynak: ANKA

Son Dakika Ekonomi Petder'den Enerji Verimliliği Haftasına Fidan Katkısı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement