Ekonomik krizden elektronik devi Philips de etkilendi! Binlerce kişiyi işten çıkaracaklar - Son Dakika

Ekonomik krizden elektronik devi Philips de etkilendi! Binlerce kişiyi işten çıkaracaklar

30.01.2023 11:25

Hollanda merkezli dünyaca ünlü elektronik şirketi Philips, maliyetleri azaltmak için dünya genelinde küçülmeye gidiyor. Şirket 6 bin kişiyi işten çıkaracağını açıkladı. Elektronik devi geçen yıl ekim ayında da 4 bin kişinin işine son vermişti.

Philips'ten 2022 yılı satışlarına ilişkin yapılan açıklamada, satışların düştüğü ve şirketin 1,6 milyar zarar ettiği belirtildi.

BİNDEN FAZLA KİŞİ AMSTERDAM'DAN

Açıklamada, şirketin 2023 yılında dünya genelinde 6 bin kişinin işine son verileceği ifade edildi. Bunun 1.100'ünün Hollanda'nın başkenti Amsterdam ve Eindhoven kentinde olduğu kaydedildi.

GEÇEN YIL 4 BİN KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARMIŞLARDI

Dünya genelinde yaklaşık 80 bin çalışanı bulunan şirket geçen yıl ekimde de yine maliyetlerin azaltılması için 4 bin kişinin işine son vermişti.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
MANAVGAT'TA 5 BİN FİDAN DAĞITILDI MANAVGAT'TA 5 BİN FİDAN DAĞITILDI Eşinin anısına fidan diken depremzede; 'O gece kıyamet gibi bir şeydi' Eşinin anısına fidan diken depremzede; 'O gece kıyamet gibi bir şeydi' 2024 Dünya Yürüyüş Takım Şampiyonası, Antalya'da düzenlenecek 2024 Dünya Yürüyüş Takım Şampiyonası, Antalya'da düzenlenecek

Son Dakika Ekonomi Ekonomik krizden elektronik devi Philips de etkilendi! Binlerce kişiyi işten çıkaracaklar - Son Dakika


Advertisement