Rekabet Kurulu'ndan, sahibinden.com'a soruşturma - Son Dakika

Rekabet Kurulu'ndan, sahibinden.com'a soruşturma

19.10.2021 18:51
Rekabet Kurulu'ndan, sahibinden.com'a soruşturma

Rekabet Kurulu, Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticaret AŞ. hakkında re'sen soruşturma başlattı.

Rekabet Kurumu, sahibinden.com'a çevrim içi platform hizmetleri bakımından veri taşımanın engellenmesi ve diğer yollarla hakim durumunu kötüye kullanıp kullanmadığının tespitine yönelik çalışma başlattı.

Kurumun internet sitesinde yer alan açıklamada, "Yürütülmekte olan bir önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 30.09.2021 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak, çevrim içi platform hizmetleri bakımından veri taşımanın engellenmesi ve diğer yollarla 4054 sayılı Kanun'un 6. maddesinin ihlal edilip edilmediğinin tespitine ilişkin Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticaret AŞ hakkında 21-46/655-M sayılı karar ile re'sen soruşturma açılmasına karar verdi." ifadeleri kullanıldı.

"CEZA YAPTIRIMI İLE KARŞI KARŞIYA KALACAKLARI ANLAMINA GELMİYOR"

Açıklamanın devamında, "Rekabet Kurulu tarafından alınan soruşturma kararları, hakkında soruşturma açılan teşebbüs ya da teşebbüs birliklerine kararın tebliğ edilmesini takiben kamuoyunun bilgisine sunulur. Kamuoyunun Rekabet Kurulu kararları hakkında bilgilendirilmesi kapsamında yapılan bu açıklamalar, hakkında soruşturma açılan teşebbüslerin ya da teşebbüs birliklerinin 4054 sayılı Kanun'u ihlal ettikleri, Kanun kapsamında ceza yaptırımı ile karşı karşıya kaldıkları veya kalacakları şeklinde yorumlanamaz".

Rekabet Kurulu'ndan, sahibinden.com'a soruşturma

Son Dakika Ekonomi Rekabet Kurulu'ndan, sahibinden.com'a soruşturma - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR
500

Son Dakika

Hadise ve Mehmet Dinçerler çifti ölümden döndü 09:39 Hadise ve Mehmet Dinçerler çifti ölümden döndü İkinci bebek de kız! 09:37 İkinci bebek de kız! Dolar ne kadar? Euro kaç TL? 09:02 Dolar ne kadar? Euro kaç TL? Dedeağaç'a askeri yığınak! ABD'nin hedefinde Türkiye mi var? Emekli albay yanıtladı 08:40 Dedeağaç'a askeri yığınak! ABD'nin hedefinde Türkiye mi var? Emekli albay yanıtladı İstanbul Boğazı'nda lodos sebebiyle kıyıya oturan gemi, su alarak battı 08:26 İstanbul Boğazı'nda lodos sebebiyle kıyıya oturan gemi, su alarak battı Dibeybe'nin adaylığının iptali 08:17 Dibeybe'nin adaylığının iptali "iç savaş" tehlikesini gündeme getirdi
İşte Türkiye'yi özetleyen en güzel kare! Fırtınalı günün en güzel olayı 15 Temmuz Köprüsü'nde yaşandı 16:52 İşte Türkiye'yi özetleyen en güzel kare! Fırtınalı günün en güzel olayı 15 Temmuz Köprüsü'nde yaşandı Ek gelir için kozalak toplamaya giden genç, hırsızlar tarafından öldürüldü 16:26 Ek gelir için kozalak toplamaya giden genç, hırsızlar tarafından öldürüldü
Advertisement