Son Dakika Son Dakika Son Dakika
(Şirket Haberleri) - Son Dakika

(Şirket Haberleri)

Trabzon Toyota Plaza Seçil Genel Müdürü Hasan Kamil Hayali, Toyota markası için en önemli konunun araç satma, karlılık veya ciro değil, "sürdürülebilirlik" olduğunu söyledi.

(Şirket Haberleri)
02.11.2013 - 11:28,

Trabzon Toyota Plaza Seçil Genel Müdürü Hasan Kamil Hayali, Toyota markası için en önemli konunun araç satma, karlılık veya ciro değil, "sürdürülebilirlik" olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili bilgiler veren Hayali, "'Sürdürülebilirlik' dünyamızı çocuklarımıza, torunlarımıza nasıl bırakacağımız ile alakalı en önemli kavramdır. Bu konu, Toyota'nın çok hassas olduğu bir konudur. Öyle ki, Toyota son dönemde yaptığı bütün teknoloji yatırımlarını, bu konuda yapmaktadır. Hibrid teknolojisi, elektrikli motorlar, daha az karbon salınımına sahip araçlar üretme önceliği, hep bu hassasiyetten ileri gelmektedir" dedi.

"Biz de Toyota Plaza Seçil olarak, müşterimize bir Toyota sattığımız zaman bir araç sattık diye değil, mutluluk sattık diye düşünüyoruz" diyen Hayali "Çünkü Toyota, gerek sorunsuzluğu, gerek doğayı minimum düzeyde etkilemesi, gerekse de yakıt tüketimi konularında müşterimizi mutlu eden bir marka. Toyota'nın sürdürülebilir bir toplumu desteklemek adına hepimizin geleceğine yatırım yapması ve bu konuda uluslararası kamuoyunda takdir edilmesi, bu markanın temsilcisi olan bizleri de gururlandıran bir unsur" şeklinde konuştu.

2013 JAPONYA BAŞBAKANLIK ÖDÜLÜ TOYOTA'NIN

Japonya Ekonomi Ticaret ve Sanayi Bakanlığı 3R Geliştirme Konseyi'nin düzenlediği 3R "Reduce, Reuse, Recycle" (Azaltım, Yeniden kullanım, Geridönüşüm) Ödüllerinde, 2013 Başbakanlık Ödülü'ne Toyota ve Toyota Tsusho A.Ş. layık görüldü. Ayrıca, Japonya Sanayide Çevre Yönetimi Derneği tarafından Toyota ve Sumitomo Electric Industries Ltd.'ye kaynakların en verimli biçimde kullanılmasından ve geri dönüşüm teknolojilerinden dolayı 'Metal Geri Dönüşüm Ödülü' verildi.

Otomotivde çevreci çalışmalara 1970'li yıllarda başlayan Toyota, bugün 5,7 milyon hibrit araç satışıyla dünyada lider durumda. Hibrit araçların bilinen düşük CO2 emisyonu ve yakıt verimliliği avantajlarına ilave olarak Toyota, hibrit araçların elektrik motorlarında bulunan mıknatıs ve kullanılmış NiMH (Nikel Metal Hibrit) akülerin geri dönüşümünde de öncülük ediyor.

Toyota, 2012 yılında, dünyada ilk defa bulunan bir sistemle neodimyum ve disporsiyum elementlerinin geri dönüşümünü sağlayarak, nadir bulunan bu iki elementi hibrit motor mıknatıslarında kullandı. Toyota hibrit olmayan araçlarda kullanılan ve doğada kısıtlı bulunan elementleri geri dönüştürmek için de yoğun bir çalışma içinde. 2010 yılında tungsten elementini geri dönüştürmek için 'Sumitomo Electric Industries' ile ortak bir çalışmaya giden Toyota, bugüne kadar, 75 ton tungsten elementi geri dönüştürdü. - TRABZON

Kaynak: İHA
YORUMLAR
1000

Son Dakika Ekonomi (Şirket Haberleri) - Son Dakika


Advertisement