SPK haftalık bülteni - Son Dakika

SPK haftalık bülteni

24.11.2022 20:24
SPK haftalık bülteni

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Türkiye İş Bankasının 38 milyar lira tutarındaki borçlanma aracı ihracı başvurusunu onayladı.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Türkiye İş Bankasının 38 milyar lira tutarındaki borçlanma aracı ihracı başvurusunu onayladı.

SPK haftalık bültenine göre kurul Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaretin 424 milyon 70 bin lira tutarındaki bedelsiz sermaye artırımı başvurusunu, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankasının 500 milyon lira tutarındaki bedelli sermaye artırımı başvurusunu, Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaretin 1 milyar lira, Cerean Enerjinin 100 milyon lira, İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaretin 1,5 milyar lira, Türkiye İş Bankasının 38 milyar lira tutarındaki borçlanma aracı ihracı başvurusunu onayladı.

Trend Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile şirketin ortağı ve yönetim kurulu üyesi olan Haşmet Aslan'a toplam 139 bin 566 lira idari para cezası uygulanmasına karar veren SPK, Türkiye'de yerleşik kişilere yönelik olarak internet aracılığıyla yurtdışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen 28 internet sitesine erişimin engellenmesi için gerekli hukuki işlemlerin yapılmasını kararlaştırdı.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda soruları yanıtladı: (2) Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda soruları yanıtladı: (2) Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Zaman, TÖDEB Genel Merkezi açılışında konuştu Açıklaması Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Zaman, TÖDEB Genel Merkezi açılışında konuştu Açıklaması Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, Slovenya'da mevkidaşı Sinko ile görüştü Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, Slovenya'da mevkidaşı Sinko ile görüştü

Son Dakika Ekonomi SPK haftalık bülteni - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement