TÜBA ile Azerbaycan Bilimler Akademisi arasında işbirliği - Son Dakika

TÜBA ile Azerbaycan Bilimler Akademisi arasında işbirliği

26.01.2023 16:26
TÜBA ile Azerbaycan Bilimler Akademisi arasında işbirliği

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) ve Azerbaycan Bilimler Akademisi arasında işbirliğinin geliştirilmesi için mutabakat zaptı imzalandı.

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) ve Azerbaycan Bilimler Akademisi arasında işbirliğinin geliştirilmesi için mutabakat zaptı imzalandı.

TÜBA'dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye ve Azerbaycan bilim toplulukları arasında bilimsel bilgi alışverişinin sağlanmasının amaçlandığı protokole, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker ile Azerbaycan Bilimler Akademisi Başkanı Prof. Dr. İsa Habibbeyli imza attı.

Şeker, burada yaptığı değerlendirmede, iki akademi arasında 2003 yılında anlaşma ve uygulama protokolü imzalandığını belirterek, mutabakat zaptındaki işbirliği faaliyetlerinin, bilim, teknoloji, beşeri bilimler ve sosyal bilimler dahil olmak üzere tüm akademik alanı içerdiğini ifade etti.

Azerbaycan ile gerçekleştirdikleri her işbirliğinden memnuniyet duyduklarını vurgulayan Şeker, şunları kaydetti:

"İmzaladığımız mutabakat zaptıyla Türkiye ve Azerbaycan bilim insanlarıyla akademik işbirliğimiz daha da gelişecek ve güçlenecek. Bilim insanlarımız ve araştırmacılarımız, etkileşim yoluyla iki ülke arasında bilimsel bilgi ve deneyim alışverişine teşvik edilecek. Ayrıca ileri düzey araştırmaları ticari uygulamalara dönüştürmek üzere akademi üyeleri arasında işbirliği de desteklenecektir."

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, Konya'da konuştu Açıklaması Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, Konya'da konuştu Açıklaması 2. Artistik Cimnastik Gençler Dünya Şampiyonası'na 65 ülkeden 248 sporcu katılacak 2. Artistik Cimnastik Gençler Dünya Şampiyonası'na 65 ülkeden 248 sporcu katılacak YUNAN POLİS MANOLİS ASKERİ YASAK BÖLGEYE GİRDİĞİMİZİ DÜŞÜNMÜYORUM YUNAN POLİS MANOLİS ASKERİ YASAK BÖLGEYE GİRDİĞİMİZİ DÜŞÜNMÜYORUM

Son Dakika Ekonomi TÜBA ile Azerbaycan Bilimler Akademisi arasında işbirliği - Son Dakika


Advertisement