Uşak'ta Zorunlu Kış Lastiği Uygulaması Öncesi Lastikçiler Hareketlendi - Son Dakika
Ekonomi

Uşak'ta Zorunlu Kış Lastiği Uygulaması Öncesi Lastikçiler Hareketlendi

Uşak'ta hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte zorunlu kış lastiği uygulaması öncesi lastikçilerde hareketlilik başladı. Sürücüler, lastik değişimi ve araç bakımları için oto bakım ve lastikçilere gelmeye başladı. Kış lastiği hakkında bilgi veren işletme müdürü Naci Küçükkaya, kış lastiğinin can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla üretildiğini belirtti. Ayrıca, kış lastiği alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan ve fiyatlarından bahsetti. Havaların soğumasıyla birlikte normal binek araç sahiplerinin de kış lastiği ve kış bakımı için işletmelere gelerek önlemlerini aldığı ifade edildi.

15.11.2023 10:28  Güncelleme: 10:47

Kış lastiği zorunluluğu öncesi lastikçilerde hareketlilik

Araç sahipleri kış bakımı ve kış lastiği için lastikçilerde yoğunluk oluşturmaya başladı

UŞAK - Zorunlu kış lastiği uygulaması öncesi Uşak'ta hava sıcaklıklarının düşmesiyle lastikçilerde hareketlilik başladı.

Yolcu ve yük taşıyan ticari araçlar için kış lastiği zorunluluğu 1 Aralık itibariyle başlarken uygulama öncesi sürücüler lastik değişimi ve araçların kışlık bakımları yaptırmak için oto bakım ve lastikçilere gelmeye başladı. Kış lastiği hakkında bilgi ve önemine vurgu yapan lastik onarım, değişim ve araç bakım işletme müdürü Naci Küçükkaya "Kış lastiği yolcu ve yük taşıyan araçlarımızın 1 Aralık itibariyle taktırması zorunlu olan can ve mal güvenliklerini sağlamak amaçlı üretilmiş ekipmandır. Kış lastiği taktırdığınızda hava 7 derecenin altına düştüğü zaman ıslak, kuru ve karlı zeminde araçlarımıza ekstra yol tutuşu sağlayarak, canımızı ve malımızı güvenli bir şekilde sürüş yapmamızı sağlıyor. " dedi.

Kış lastiği alırken dikkat etmemiz gereken hususlardan ve kış lastik fiyatlarından bahseden Küçükkaya "Kış lastiği alırken aracımızın ebadına, yük ve hız endeksine ve lastik üretim tarihine mutlaka dikkat etmeliyiz. Kış lastik fiyatları türüne ve ebadına göre değişerek, 1300 TL'den başlayarak 7000 civarına kadar lastik bulunmaktadır." dedi.

Öte yandan lastik onarım, değişim ve araç bakım işletme müdürü Naci Küçükkaya, Uşak'ta havaların soğuması sebebiyle yolcu ve yük taşımayan normal binek araç sahiplerinde duyarlı davranarak kış lastiği ve kış bakımı için antifriz, araç yağ bakımı ve araç alt takımların kontrol ettirmek için işletmelerine gelerek kış lastiği ve kış bakımlarını yaptıklarını dile getirdi.

Uşak\'ta Zorunlu Kış Lastiği Uygulaması Öncesi Lastikçiler Hareketlendi
Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Uşak'ta Zorunlu Kış Lastiği Uygulaması Öncesi Lastikçiler Hareketlendi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement