Son Dakika Haberleri: 3G ile Dünyaya Bağlı

3G ile Dünyaya Bağlı

9 yıl önce

1
Ergenekon sanığı Mehmet Haberal'ın 21 aydır kaldığı Kardiyoloji Enstitüsü'ndeki odasına yapılan baskında bilgisayar, telefon ve 3G hızında internet bulundu. Polis, iletişim araçlarına tutanakla el koydu

Ergenekon'un tutuklu sanığı Mehmet Haberal'ın İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü'ndeki odasına yapılan baskının görüntülerine star ulaştı. Görüntülerde Haberal'ın odasında dizüstü bilgisayar ve cep telefonu üzerinden internet bağlantısı sağlayan modem görülüyor.

2
Adalet Bakanlığı Müfettişleri, Cumhuriyet Savcısı ve Terörle Mücadele ekiplerinin birlikte yaptığı baskın sırasında bilgisayarda film izleyen Mehmet Haberal'ın internet bağlantısının da açık olduğu belirlendi. Görüntülerde Haberal baskını yapanlarla ayakta tartışıyor; yatağından zaman zaman kalkan ve ayakta dolaşan Haberal'ın kilo aldığı da gözleniyor. Polis, tutanak tutarak, cep telefonu, bilgisayar ve modeme el koydu.
3
Haberal'ın 'tutuklu' olması nedeniyle, cep telefonu, bilgisayar ve internet erişiminin olmaması gerekiyor. Yasak olan iletişim cihazlarının Haberal'ın odasına girişini engelleme görevi de Jandarma'nın yetkisinde bulunuyor.

'Tutuklu' olan Haberal'ın hastanedeki güvenliğini biri rütbeli olmak üzere 3 asker sağlıyor. Sözkonusu cihazlarla ilgili sorumlu rütbeli personelin de Ergenekon Savcıları'na ifade vermesi bekleniyor.

4
Haberal, 'Ergenekon'un üst düzey yöneticisi' olduğu iddiasıyla tutuklandığı 17 Nisan 2009 gününden bu yana yaklaşık 21 aydır Kardiyoloji Enstitüsünde kalıyor. 4'ü profesör biri doçent 5 doktorun 'taburcu edilsin' raporunu Ergenekon davasına bakan mahkemeden yaklaşık 1 yıl gizlediği iddia edilen Kardiyoloji Enstitüsü yönetiminin, Haberal'ın Adli Tıp Kurumu'na sevkini de "Yerinden kıpırdatılırsa ölüm riski yüksek" raporu vererek engellediği ileri sürülmüştü.Haber Yayın Tarihi: 29.01.2011 02:43 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Karadayı dizisinin Çitlembik Bahar'ıydı, son haliyle şaşkına çevirdi! Okan Bayülgen'in eski eşinin kim olduğunu duyan şaşıp kalıyor! En çok fidan sahiplenen 20 şehir açıklandı! Bakın ilk sırada hangi il var Trump hakkında skandal iddia! Dedesi genelev patronu çıktı 8 aylık hamile Müge Boz, 'Daha çekici hissediyorum' diyerek iç çamaşırlı poz verdi!