Kırkpınar'ın Yeni Ağası - Son Dakika

Kırkpınar'ın Yeni Ağası

05.07.2009 23:28

1
Edirne'de Bu Yıl 648.'si Düzenlenen Tarihi Kırkpınar Güreşleri'nin Başpehlivanı Ordulu Recep Kara'yı İkinci Puanlamada Yenen Antalyalı Mehmet Yeşilyeşil Oldu.
2
Sarayiçi'nde yapılan ve 40 dakikalık normal sürede yenişemeyen başpehlivanlar ikinci puanlama güreşine gitti.
3
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve bir çok davetlinin izlediği Başpehlivanlık güreşlerinde Mehmet Yeşilyeşil ile Recep Kara arasındaki final müsabakasında heyecan doruk noktaya çıktı.
4
Müsabakanın normal süresinde iki pehlivan da kontrollü bir güreş çıkarırken Recep Kara daha çok savunmada kaldı. Genç ve daha dinamik görünen Mehmet Yeşilyeşil ise daha atak götürdüğü normal sürede rakibini zorlasa da galip gelecek oyunu yapamadı ve müsabaka puanlamaya gitti.

5
Puanlama güreşinde de birbirlerine üstünlük sağlayamayan Yeşilyeşil ile Kara ikinci puanlama süresine gitti ve burada rakibini bastırarak puan alan Yeşilyeşil başpehlivan olarak altın kemerin sahibi oldu.

6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24

Son Dakika Kırkpınar'ın Yeni Ağası - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Seda Sayan, Sayısal Loto çekilişini "Haydi Bismillah" diyerek yapınca gündem oldu Müge Anlı'nın vazgeçilmez ismi Arif Verimli'den takipçilerine ilginç öneri: Aşık olmayın "Doğuştan mesafem var" diyerek maske takmıyordu! Merve Boluğur sorumsuz davranışının karşılığını aldı Türkiye Güzeli yayını terk etti! Fahrettin Koca sorusuna verdiği yanıtla pes dedirtti Yeşilçam'ın tatlı sert babası Hulusi Kentmen'in harabeye dönen evi için harekete geçildi