New York'taki fırtına kabusu yaşattı! Sadece 1 günde evleri 2 metre buzla kaplandı - Son Dakika

New York'taki fırtına kabusu yaşattı! Sadece 1 günde evleri 2 metre buzla kaplandı

05.03.2020 14:17

New York'taki Erie Gölü'nün doğu kıyısında yaşayan insanlar neler yaşadıklarına inanamıyorlar. Çünkü hafta sonu yaşanan kuvvetli rüzgarlar ve gölden yükselen 15 metrelik dalgalar evlerini tamamen buzla kapladı.

1
ABD'nin New York şehrindeki Erie Gölü yakınlarında yaşayan insanlar son birkaç gündür yaşadıklarına inanamıyor.
2
Görüntü ne kadar masalsı dursa da bölgedeki evlerin etrafı yaklaşık 30 santimetre ile 2 metre arasında değişen kalınlıktaki buz tabakasıyla kaplandı.

3
Hal böyle olunca yerel halk da evlerine girmekten korktuğunu söyledi.
4
Kanada ile ABD arasında yer alan ve Kuzey Amerika'nın beş büyük gölünden biri olsn Erie'nin doğu kıyısında oturanlar, hafta sonundan bu yana esen şiddetti kutup rüzgarları ve 15 metreyi bulan dev dalgalar nedeniyle doğa ile büyük bir mücadele yürütüyor.
5
Gölün etrafından çekilen fotoğraflar ise "Frozen" filminin sahnelerini andırdı.

6
Konuyla ilgli CNN'e konuşan bir bölge sakini, "Evet gerçeküstü ve büyüleyici görünüyor. Ancak evimin içi hafta sonunda beri çok karanlık, bu aynı zamanda biraz ürkütücü" açıklamasını yaptı.
7
Ed Mis, son sekiz yıldır Erie Gölü'nün kıyısında bulunan New York'taki evinde yaşıyor. Mis, daha önce mahallesinde her yıl bu mevsimde benzer durumun yaşandığını ancak hiç bu kadar kötüsünü görmediğini sözlerine ekledi.
8
Mis, Buffalo'nun yaklaşık 9 mil güneyinde, Hamburg'un Hoover Beach mahallesindeki South Shore Drive'daki evinin birkaç metre buzla kaplandığını ve arka bahçesinde yaklaşık üç buçuk metre buz olduğunu açıklayarak, perşembe günü bahçesinde veya evinin çevresinde buz olmadığını, ancak cuma sabahı evinin ve bahçesinin tamamen kaplandığını söyledi.
9
İşte Erie Gölü çevresinden ürküten kareler...
İşte Erie Gölü çevresinden ürküten kareler...
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

Son Dakika New York'taki fırtına kabusu yaşattı! Sadece 1 günde evleri 2 metre buzla kaplandı - Son Dakika


YORUMLAR (6)
  • Ben benim : İnsanlar öndeki evlere bakmaktan arkadakileri farketmemistir bende farkettim bu nasıl saçmalıktır diye dış devletlerin işi bu :)))) 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement