Son Dakika Haberleri: Ukrayna Ordusu Operasyon Başlattı

Ukrayna Ordusu Operasyon Başlattı

6 yıl önce

1
Ukrayna hükümeti, protestoların sürdüğü doğudaki Slavyansk ve Mariupol kentlerinde terör karşıtı operasyona başladı.

2
Olaylarda şimdiye kadar 5 kişi yaşamını yitirdi.

3
Devlet Başkanı Alexsandr Turçinov'un operasyon emrinden sonra Ukrayna Silahlı Kuvvetleri'ne ait tanklar protestoların yoğun olarak yapıldığı Slavyansk ve Mariupol kentlerine doğru harekete geçti.

4
Ukrayna askerleri, ayrılıkçıların şehir girişlerine kurdukları barikatları, kontrol noktalarını ateşe verdi.

5
Farklı noktalardan yaklaşan tanklar şehirlerin çevresini kuşatmış durumda.

6
Slavyansk'taki operasyona askeri helikopterler de havadan destek veriyor.

7
Operasyonda zaman zaman silah sesleri duyuluyor.

8
Operasyona karşı hazırlık yapan ayrılıkçılar ile Ukrayna askerlerinin şehir merkezinde sıcak temasa girebileceği belirtiliyor.

9
Ukrayna'nın operasyon başlatmasına sert tepki gösteren Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de "Halkın üzerine orduyu gönderenler sonuçlarına katlanmaya hazır olmalı" dedi.

10
St.Petersburg şehrinde yerel Rus basın temsilcileriyle görüşmesi esnasında Ukrayna'nın Donetsk bölgesindeki Slavyansk kasabasına tankların girmeye başladığını öğrenen Putin:

11
Kiev yönetimi doğudaki halkın üzerine gerçekten tankları gönderdiyse bu cunta olduklarını doğruluyor. Bu tür davranışlar nem Kiev'de yönetim adına oturanlar açısından hem de Rusya ile Ukrayna arasında bundan sonra yürütülecek ilişkiler bakımından çok ileri giden sonuçları olacaktır ifadesini kullandı.

12
Rusya yanlısı isyancıların kontrol ettiği bölgelere karşı Kiev yönetiminin askeri operasyon başlatması ihtimalin dün değerlendiren Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ise:

13
Vatandaşlarımıza, soydaşlarımıza karşı yapılacak saldırıya silahlı kuvvetlerimizle cevap vermek zorunda kalırız demişti.

14
15
16
17
18
19
20
21
22
23Haber Yayın Tarihi: 24.04.2014 03:34 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Trump'ın güzeller güzeli kızı Ivanka Trump'ın estetiksiz hali görenleri şoke etti! Yürek burkan tablo! Kanserden kaybettiği nişanlısının cenazesiyle evlendi! Oryantal Asena yeni stiliyle şoke etti! Bambaşka biri oldu Sadece 26 bin lirayla iş hayatına atıldı, şimdi altın kaplama yatı var! Arka Sokaklar'ın Komiser Murat'ıydı! Şimdi bambaşka bir hayatı var