İstanbul) Koreli Turistlerden Bakan Nabi Avcı'ya Yoğun İlgi - Son Dakika
Genel

İstanbul) Koreli Turistlerden Bakan Nabi Avcı'ya Yoğun İlgi

(İSTANBUL) Koreli Turistlerden bakan Nabi Avcı'ya yoğun ilgiİSTANBUL (İHA) - İSTANBUL(İHA)Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı 2.Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri Açılışına giderken Koreli Turist kafilesinin yoğun ilgisi ile karşılaştı.

23.02.2017 15:23

(İSTANBUL) Koreli Turistlerden bakan Nabi Avcı'ya yoğun ilgi

İSTANBUL (İHA) - İSTANBUL(İHA) Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı 2. Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri Açılışına giderken Koreli Turist kafilesinin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Koreli turist kafilesi ile sohbet eden Bakan Avcı, turistler ile hatıra fotoğrafı çektirmesi renkli görüntüler oluşturdu.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı 2.Türkiye Arapça kitap ve kültür günleri kapsamında düzenlenen alimler buluşmasının açılış programına katıldı. Bakan Avcı, programa gelirken Sultanahmet Meydanında Koreli Turist kafilesini görmesi üzere aracından indi. Bir turist hemen ismini söyleyip bakan ile tanıştı. Bakan ile turist kafilesine arasında samimi geçen sohbette kahkahalar havada uçuştu. Koreli turistler kameraya el sallayarak poz vermesi renkli görüntüler oluşturdu. Turistler bakan ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi. Bakan kısa süren sohbetin ardından Golden Horn Otel'de düzenlenen 2.Türkiye Arapça kitap ve kültür günleri kapsamında alimler buluşmasına gitti. Program salonuna girmesi ile Bedri Gencer yazdığı "Modernliğin Hikmetinden Sual" isimli kitabı Bakan Avcı'ya hediye etti. Protokol konuşmaları ile devam eden buluşma da Türk ve Arap eserlerinin birbirlerinin dillerine çevirmesi gerektiği vurgulandı. Buluşma Plaket töreni ve hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

"Program çerçevesinde 304 eser Arapça ve Farsçaya çevrilmiş"

Programın Türk ile Arap yazar ve şairlerin bulanmasına katkı sağlayacağını ifade eden Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, " Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak TEDA programını yürütüyoruz. Bu program ile Türk Edebiyatının belli başlı yazarlarının klasiklerini, şairlerini değişik dünya dillerine çevirtiyoruz. Bu çeviri programında öncelik tabi ki komşularımızdadır. Bu güne bu program çerçevesinde 304 eser Arapça ve Farsçaya çevrilmiş. Bu programın daha çok klasiklerimizin karşılıklı olarak tanınması için bir araç olması gerektiğini düşünüyorum" şeklinde ifadeler kullandı.

(AFS-EY

İstanbul) Koreli Turistlerden Bakan Nabi Avcı\'ya Yoğun İlgi
Kaynak: İHA

Son Dakika Genel İstanbul) Koreli Turistlerden Bakan Nabi Avcı'ya Yoğun İlgi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement