10 Yaşındaki Dudu Gözyaşlarıyla Uğurlandı - Son Dakika
Güncel

10 Yaşındaki Dudu Gözyaşlarıyla Uğurlandı

10 Yaşındaki Dudu Gözyaşlarıyla Uğurlandı

Selendi İlçesinde, babasının kullandığı traktörün altında kalarak yaşamını yitiren 10 yaşındaki Dudu Çiftçi, gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

04.05.2015 11:24

Selendi İlçesinde, babasının kullandığı traktörün altında kalarak yaşamını yitiren 10 yaşındaki Dudu Çiftçi, gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

Olay, önceki gün saat 15.00 sıralarında, Selendi'ye 30 kilometre mesafedeki Tepeynihan mahallesinde meydana geldi. Tarlasında traktörünün arkasına bağladığı pulluk ile toprağı süren Cemil Çiftçi, traktörünün meyilli arazide devrilmesiyle takla atmaya başladı. Bu sırada babasının yanına yürüyen Pınarlar İlkokulu 4'üncü sınıf öğrencisi Dudu Çiftçi, traktörün altında kalarak yaşamını yitirdi. Baba Cemil Çiftçi ise ağır yaralı olarak ambulansla Selendi Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Baba Cemil Çiftçi, Selendi'deki ilk müdahalenin ardından Salihli Devlet Hastanesine sevk edildi.

Dudu Çiftçi'nin Selendi Devlet Hastanesi morguna kaldırılan cenazesi ise ailesine teslim edildi. Minik kız, önce Tepeynihan mahallesindeki evlerine getirildi. Anne Fadime Çiftçi ile yakınları, gözyaşlarını tutamadı. Evinin önünde Dudu Çiftçi için Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi, helallik alındı. Ardından küçük çocuğun naaşı, cenaze namazı için mahalle meydanlığına götürüldü. Cenaze törenine Dudu'nun okul arkadaşları ve öğretmenlerinin yanı sıra AK Parti Selendi İlçe Başkanı Muharrem Sezer ve Yönetim Kurulu üyeleri, Eğitim-Bir Sen Selendi İlçe Başkanı ve Anadolu Lisesi Müdürü Murat Daban, Pınarlar Ortaokulu Müdürü Abdülkerim Aksu, Pınarlar İlkokulu Müdürü Serdar Çimen, Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Dede, Çok Programlı Lise Müdürü Nafiz Akarsu, Dudu Çiftçi'nin annesi Fadime Çiftçi, ailesi, yakınları ve Tepeynihan mahallesi halkı katıldı. Dudu, öğle namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra Tepeynihan mahallesi mezarlığında toprağa verildi. - MANİSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 10 Yaşındaki Dudu Gözyaşlarıyla Uğurlandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement