2 Yıldır Kayıp Olan Yasin'in Kardeşi: "Yasin'i Çok Özledim" - Son Dakika
Güncel

2 Yıldır Kayıp Olan Yasin'in Kardeşi: "Yasin'i Çok Özledim"

2 Yıldır Kayıp Olan Yasin\'in Kardeşi: "Yasin\'i Çok Özledim"

Konya’da yaklaşık 2 yıl önce evlerinin önünde oyun oynadığı sırada kaybolan 6 yaşındaki Yasin Şahin’in annesi Ümmü Şahin, "4 çocuğum yanımda Yasin’in yeri açık. Bu acı bizi bitirdi, evlat acısı. Kendi canımdan can, ben istiyorum ki oğlum bulunsun” dedi.

28.06.2018 21:46
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Konya'da yaklaşık 2 yıl önce evlerinin önünde oyun oynadığı sırada kaybolan 6 yaşındaki Yasin Şahin'in annesi Ümmü Şahin, "4 çocuğum yanımda Yasin'in yeri açık. Bu acı bizi bitirdi, evlat acısı. Kendi canımdan can, ben istiyorum ki oğlum bulunsun" dedi. Yasin'in ablası Makbule Şahin de, "Yasin'i çok özledim" diye konuştu.

Konya'nın Akören ilçesine bağlı Belkuyu Mahallesi'nde oturan Ümmü (28) ve Yavuz Şahin (38) çiftinin 5 çocuğundan biri olan Yasin, 4 Nisan 2016 tarihinde Belkuyu Anaokulundan döndükten sonra evlerinin önünde oynadığı sırada kayboldu. Küçük Yasin'i bulamayan ailesi, jandarma, AFAD ve köylülerden yardım istedi. Yaklaşık 80 kilometrelik alanda yapılan arama çalışmalarından bir sonuç alınamazken, kaymakamlık tarafından aramalar 24 gün sonra sonlandırıldı.

Anne Ümmü Şahin, oğlunun kaybolmasından sonra iyi günlerinin iyi geçmediğini anlatarak, "Hiç iyi bir günümüz yok. 4 çocuğum yanımda, o yanımda değil, onun yeri açık. Haber yok yaşıyor mu, ölü mü? Hiçbir haber yok. 3 senedir onun acısı bitirdi. Bittik biz, evlat acısı bu hayvan değil ki atasın veya satasın, canından ciğerinden bir parça. Evlat kendi canından can. İstiyorum ki oğlum bulunsun, sağ salim diğer çocuklarımın yanına gelsin. Diğer çocuklarım çok ağlıyor. Onlar öyle oldukça kendimi unutup onları düşünüyorum" şeklinde konuştu.

"Çocuklarımın psikolojisi tamamen bozuldu"

Çocuklarının her gün kardeşlerini sorduklarını söyleyen anne Şahin, "Çocuklarım her gün ağlıyor. Diğerlerinin kardeşleri okuldan gelirken karşılıyor neden bizim ki yok? Bayram geliyor herkes kardeşiyle geziyor, benim kardeşim yok. Bunlar hep birlikte gidiyor ama Yasin yok, niye başkasının kayıp değil, benim kardeşim kayıp diyorlar. O kadar çocuğun içinde neden benim kardeşim diyor. Çocuklarımın psikolojisi tamamen bozuldu" dedi.

Anne Ümmü Şahin, "Devlet büyüklerimiz bize el uzatsın. Yasin'in bulunmasını, sağ salim bulunsun, yanımıza gelsin. En büyük dileğimiz bu. Bizim için en sevindirici haber bu olur" diye konuştu.

"Yasin'i çok özledim"

Kayıp küçük Yasin'in 11 yaşındaki ablası Makbule Şahin ise, "Yasin'i çok özledim. Onunla hep top oynardık. Yanımızda saklambaç oynardı. Hep birlikte ebelemece falan oynardık. O olamayınca hiç oynayamıyoruz. Hiç oynamıyoruz, keşke o gelse. Onla hep oynasak, o hep yanımızda olsa. Onu çok özlüyoruz. Arkadaşlarımın kardeşleri 'abla' diyerek onları karşılıyor, bizi kimse karşılamıyor. Bizim kardeşimizin bulunmasını istiyoruz" dedi.

Küçük Yasin'in babası Yavuz Şahin, "Çocuk kaybolduktan sonra mesela bende müzik aleti bitti. Yani ben müzik dinlemesini unuttum. Televizyon mesela ben televizyonu açınca bana bir tane kayıp dediler mi ben zaten bitiyorum. Böyle bir hayata düştüm. Oturdum yemek yiyeceğim nasıl yiyeceğim. Bu olayı aydınlatmalarını istiyorum. Eğer aydınlatılmazsa bu olaylar sürekli devam eder" şeklinde konuştu.

İçişleri Bakanlığının dün yaptığı açıklamada, kayıp çocukların bulunması için ekip kurulduğu ve polis ekiplerinin aile ile görüşerek arama çalışmalarının yeniden başlatılacağı öğrenildi. - KONYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 2 Yıldır Kayıp Olan Yasin'in Kardeşi: 'Yasin'i Çok Özledim' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement