30 Yaş Altına 'Bedelli' Yok - Son Dakika
Güncel

30 Yaş Altına 'Bedelli' Yok

30 Yaş Altına \'Bedelli\' Yok

Askerlik Kanunu'nda değişiklik yapılmasını içeren yasa teklifinde yaş sınırıyla ilgili kapsam genişlemeyecek.

20.12.2012 19:42  Güncelleme: 23:50
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Bedelli askerlik teklifi değişmeyecek; yaş düşmeyecek, ücret ise aynı kalacak. 31 Aralık 1982 ve öncesi doğup, 30 bin Türk Lirası verenler bedelli askerlikten faydalanmak için ocak sonuna kadar başvurabilecek.

30 YAŞ ALTINA 'BEDELLİ' YOK

Bedelli askerlikte ilk fırsatı kaçıranlar için yasa teklifi Meclis Başkanlığı'na sunulmuştu. Meclis'te, verilecek bir önerge ile 30 olan yaş sınırının düşürülebileceği tartışılıyordı.

Başbakan Erdoğan, bugün yasa teklifini hazırlayan AK Parti İstanbul Milletvekili Bülent Turan ile bir görüşme yaptı ve teklifle ilgili son durum görüşüldü. Görüşmede Erdoğan'ın, 30 yaşın aşağı düşürülmemesi konusunda kesin talimat verdiği öğrenildi.

30 BİN'E TAKSİT YOK

Erdoğan, Turan'a 30 bin lira olan bedelin de tek seferde ödenmesi konusunda görüş bildirdiği öğrenildi.

Teklif, Askerlik Kanunu'nda değişiklik yapılmasını içeriyor. Yasaya bir geçici madde eklenerek, bedelli askerlik hizmeti kapsamında başvuruda bulunanlardan; bedelin ikinci taksitini herhangi bir nedenle yatıramayanlar ile şartları taşıdığı halde hiç başvuruda bulunmamış olanlardan, düzenlenmenin yürürlüğe giriği tarihten itibaren bir ay içerisinde kalan miktarı veya tamamını ödeyenler temel askerlik eğitimine tabi tutulmaksızın askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacak.

Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Güncel 30 Yaş Altına 'Bedelli' Yok - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İçişleri Bakanı: Bozdoğan-25 Operasyonunda 49 Şüpheli Yakalandı
  09:51 İçişleri Bakanı: Bozdoğan-25 Operasyonunda 49 Şüpheli Yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 19 ilde bölücü terör örgütüne yönelik düzenlenen 'Bozdoğan-25' operasyonunda 49 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Yerlikaya, güvenlik güçlerinin üstün gayretleriyle milletin huzuru, birlik ve beraberliği için mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini belirtti.

 • Gölcük Belediyesi'nin Ramazan Bayramı etkinlikleri çocukları coşturdu
  09:48 Gölcük Belediyesi'nin Ramazan Bayramı etkinlikleri çocukları coşturdu

  Gölcük Belediyesi tarafından Anıtpark'ta düzenlenen etkinliklerde çocuklar doyasıya eğlendi. Sahne oyunları, mini tiyatro ve çeşitli etkinliklerle bayram coşkusu ikiye katlandı.

 • İran, İsrail'i füzelerle vurdu, Hamas'tan açıklama geldi
  09:48 İran, İsrail'i füzelerle vurdu, Hamas'tan açıklama geldi

  İran'ın Şam'daki konsolosluk saldırısına misilleme olarak İsrail'i füzelerle vurması dünyayı tedirgin ederken, Hamas da konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Hamas, İran'ın askeri operasyonunu doğal bir hak olarak değerlendirirken, Siyonist saldırılara karşı kendilerini savunmanın doğal bir hak olduğunu belirtti.

 • İsrail Başbakanı Netanyahu, İran'ın saldırısını engellediklerini ve birlikte kazanacaklarını açıkladı
  09:47 İsrail Başbakanı Netanyahu, İran'ın saldırısını engellediklerini ve birlikte kazanacaklarını açıkladı

  İran'ın İsrail'e yönelik balistik füze saldırısı gerçekleştirdiği iddiasıyla İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, saldırıyı engellediklerini ve birlikte kazanacaklarını belirtti. İran Devlet Haber Ajansı IRNA ise Lübnan Hizbullahı tarafından Golan Tepeleri'ndeki İsrail üslerine onlarca Katyuşa füzesi fırlatıldığını ve İran'ın saldırısının tamamlandığını duyurdu. İsrail'in istihbarat kurumu Mossad ise Hamas'la savaşın hedeflerini gerçekleştirmek için çalışmalarına devam edeceklerini açıkladı.

 • Kocaeli İtfaiyesi Kartepe'ye Müfrezesi Kuruyor
  09:45 Kocaeli İtfaiyesi Kartepe'ye Müfrezesi Kuruyor

  Kocaeli İtfaiyesi, Kartepe'ye itfaiye müfrezesi yaparak acil durumlarda bölgeye hizmet verecek. İhalede en düşük teklif 40 milyon 372 bin TL, en yüksek teklif 76 milyon 800 bin TL oldu.

 • Esnafın harçlık bıraktığı hırsızlar yakalandı
  09:44 Esnafın harçlık bıraktığı hırsızlar yakalandı

  Elazığ'da bir esnafın dükkanına zarar vermemeleri için harçlık bıraktığı hırsızlar, polis ekipleri tarafından yakalandı. Hırsızlar, bir mağazadan çaldıkları ürünlerle kayıplara karışmış, ardından şarküteri dükkanına girip kasadaki bin lirayı alıp çıkmışlardı. Güvenlik kameralarına yansıyan olaylar sonucunda polis, hırsızları tespit ederek gözaltına aldı.


Advertisement