Araplar'dan Bursa'ya Hastane Ve Okul - Son Dakika
Güncel

Araplar'dan Bursa'ya Hastane Ve Okul

Araplar\'dan Bursa\'ya Hastane Ve Okul

BUSKİ'deki başkanlık makamında gerçekleşen ziyarete, Abdul Gani Hüseyin Hamed Yönetim Kurulu Başkanı Eymen Hamed, Genel Müdür Hani Keçda ve Proje Mühendisi Muhammed Celal katıldı.

27.11.2014 18:48  Güncelleme: 18:53

Suudi Arabistanlı Abdul Gani Hüseyin Hamed yatırım firması, Bursa'da 100 yataklı hastane ve 1700 öğrenci kapasiteli okul kurmak için düğmeye bastı. Firma yetkilileri, Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret ederek, yapılacak yatırımlar hakkında Başkanvekili Şükrü Köse'yi bilgilendirdi.

"Burası evimiz gibi"

Abdul Gani Hüseyin Hamed Yönetim Kurulu Başkanı Eymen Hamed, Bursa'ya uluslararası ölçekte 100 yataklı bir hastane ve 1700 öğrenci kapasiteli uluslararası okul kuracaklarını açıkladı. Yatırımlarla ilgili tüm hazırlıkları tamamladıklarını ve yasal izinler için sürecin tamamlanmasını beklediklerini ifade eden Hamed, hastane ile okulun Osmangazi İlçesi'nde olacağını belirtti. İnşaatı 1.5 yıl içerisinde tamamlamayı öngördüklerini, hastanede Türk ve yabancı doktorların çalışacağını, 300-400 kişilik bir istihdamın oluşacağını söyleyen Hamed, okulda da Türk ve yabancı öğrencilerin eğitim göreceğini, ana dillerin Türkçe ile Arapça olacağını söyledi. Türkiye'de Bursa'yı çok sevdiğini ve 50 yıldır gidip geldiğini vurgulayan Hamed, "Bursa, stratejik ve her tarafa yakın olan bir yer. Kendi evimiz gibi görüyor ve burayı çok seviyoruz. O nedenle böyle bir seçim yaptık" dedi.

Büyükşehir'den tam destek

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Şükrü Köse ise, yapılacak yatırımlara tam destek vereceklerini bildirdi. Arapları bir milletten çok kardeş olarak gördüklerini, ikili ilişkilerde profesyonel iş ahlakının yanında kardeşlik hukukunu da gözettiklerini belirten Başkanvekili Köse, yapılacak yatırımların şimdiden hayırlı ve örnek olmasını diledi.
Başkanvekili Köse, ziyaretin anısına konuklarına Bursa'ya has hediyeler takdim etti. Ziyaret, çektirilen hatıra fotoğrafının ardından son buldu.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Araplar'dan Bursa'ya Hastane Ve Okul - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement