Arguvan'da bağlama ve piyano kursu - Son Dakika
Güncel

Arguvan'da bağlama ve piyano kursu

Arguvan\'da bağlama ve piyano kursu

Malatya'nın Arguvan ilçesinde Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen kurslarda vatandaşlara ve çocuklara bağlama ve piyano eğitimi veriliyor. Kursa 80'e yakın vatandaş ve 30'a yakın öğrenci katılıyor. Bağlama kursunda katılımcılara doğru tutuş ve nota bilgisi öğretilirken, piyano kursunda ise temel müzik bilgisi ve çalma teknikleri öğreniliyor.

11.12.2023 10:39

Malatya'nın Arguvan ilçesinde vatandaşlara ve çocuklara yönelik bağlama ve piyano kursu veriliyor.

Halk Eğitim Merkezi'ndeki kursta 80'e yakın vatandaş ve 30'a yakın öğrenci akşamları bağlama eğitimi alıyor.

Arguvan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Tamer Çakır, bağlamanın doğru tutuşunu öğrettikleri kursa her yaştan katılım olduğunu söyledi.

Kursiyerlerin aldıkları eğitimle türkülerin ve ezgilerin notalarını çözümlemeyi öğrenerek o türküleri nasıl çalacaklarını kolaylıkla tasarlayabildiklerini belirten Çakır, şunları kaydetti:

"Kursiyerlerimize böyle bir hizmet sunmanın sevincini yaşıyoruz. Kursiyerlerimiz kursumuzda temel müzik ve nota bilgisiyle birlikte en baştan orta seviyeye kadar bağlama çalmayı adım adım öğreniyor. Bu dersin amacı insanımız ve kültürümüz arasında bağ kurarak bu bağı sürdürebilir hale getirmek. Kursta kursiyerlerimiz kısa zamanda orta seviyeye gelecek kadar bilgi ve deneyim kazanacak."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Arguvan'da bağlama ve piyano kursu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement