Arman Ratip Londra'da Konser Verdi - Son Dakika
Güncel

Arman Ratip Londra'da Konser Verdi

Arman Ratip Londra\'da Konser Verdi

Londra merkezinde, Piccadilly'deki St. James's Church'de dün gece gerçekleşen konsere, metro grevine rağmen ilgi yoğun oldu.

07.02.2014 14:22  Güncelleme: 14:21
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Londra merkezinde, Piccadilly'deki St. James's Church'de dün gece gerçekleşen konsere, metro grevine rağmen ilgi yoğun oldu.

KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı'nın eşi İhsan Tuncalı'nın yanısıra, konser programına, Türkiye'nin Londra Ekonomi Başmüşaviri Coşkun Cangöz, İngiltere Türkiye Sağlık Elemanları Birliği Başkanı Dr. Ali Demirbağ, İngiltere Türk Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, işadamları ve müzikseverlerden oluşan seçkin bir kitle katıldı.

KONSER SONU AYAKTA ALKIŞLANDI

Konser öncesi konuklara hitabeden İngiltere Kıbrıslı Türk Hekimler Birliği Başkanı Dr. Tahsin Bilginer, 'Derneğin ilk etkinliği olan etkinliğe Kıbrıs'ın yetiştirdiği değerli bir müzisyeni konuk ediyoruz. Arman Ratip Kıbrıs Türk toplumunun yetiştirdiği değerli bir bestecimiz ve müzisyenimiz. Kendisini Londra'da ağırlamaktan çok mutluyuz" diye konuştu.

Ünlü müzisyen Arman Ratip iki bölümden oluşan piyano resitalinin ilk bölümünde, 'Alpha Centauri', 'Vefa', 'Seven Stars', 'Star Peopli' ve '14 Hercules' adını verdiği kendi eserlerini seslendirdi. Ratip konserinin ikinci bölümünde ise yine kendi besteleri olan, 'Andromeda', 'Deep Space', 'Barnard's Star ve 'Aldebaran'ı yorumladı. Konser sonunda ayakta alkışlanan Arman Ratip'e organizasyon adına Dr. Bilginer, Kıbrıs'tan gelen Londra'daki Türklerle buluştuğu ve müzik ziyafeti sunduğu için teşekkür etti. Arman Ratip yaptığı kısa değerlendirmede, hemşehrileriyle Londra'da müzikli bir etkinlikte bir araya gelmekten dolayı memnuniyetini dile getirdi .

ARMAN RATİP KİMDİR?

Müziğe 5 yaşında annesi Jale Derviş ile piyanoda başlayan Arman Ratip, 7 yaşında beste yapmaya başladı. 12 yıl süren eğitim döneminde üstün yeteneğiyle dikkat çeken Arman Ratip, müzik kariyerini Londra'da sürdürdü. Burada EMI plak şirketine yaptığı 2 albüm ve verdiği konserlerle üne kavuştu.

Özellikle Avant-Garde ve Doğaçlama Müziği türündeki eserleri ile son yıllarda Londra, Viyana, Salzburg, Bükreş, Ankara Uluslararası Müzik Festivali, İstanbul, Marlborough International Music Festival (İngiltere), Bursa, Berlin, İslamabad ve Kuzey Kıbrıs Uluslararası Müzik Festivallerinde verdiği konserlerden sonra bu tür müziğin öncüleri arasında gösterilen sanatçı virtüzör bir piyanist-besteci olarak tanınmaktadır.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Arman Ratip Londra'da Konser Verdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İtalya'da gurbetçilerle buluştu
  13:37 Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İtalya'da gurbetçilerle buluştu

  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İtalya'nın Venedik şehrindeki Eski Camii'nde düzenlenen 'Yatsı Namazı Buluşması' programında gurbetçilerle bir araya geldi. Erbaş, konuşmasında ibadetin önemini vurgulayarak, dürüstlüğün ve hümanizmin İslam'da aranması gerektiğini belirtti. Ayrıca, Gazze'deki zulme dikkat çekerek, İslam'ın barış dini olduğunu vurguladı ve Müslümanların İslam'ı güzel bir şekilde temsil etmeleri gerektiğini söyledi.

 • 1 Mayıs'ta Türkiye'nin ve dünyanın meydanlarında buluşan milyonların gözü kulağı İstanbul Taksim 1 Mayıs alanında olacak
  13:36 1 Mayıs'ta Türkiye'nin ve dünyanın meydanlarında buluşan milyonların gözü kulağı İstanbul Taksim 1 Mayıs alanında olacak

  Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) tarafından 1 Mayıs programına ilişkin Beşiktaş'ta basın açıklaması düzenlendi. Açıklamada, '1 Mayıs'ta Türkiye'nin ve dünyanın meydanlarında buluşan milyonların gözü kulağı İstanbul Taksim 1 Mayıs alanında olacak, milyonlarca kalp Taksim 1 Mayıs alanında atacak' denildi.

 • Kadirli'de asayiş uygulamalarında 14 şüpheli tutuklandı
  13:35 Kadirli'de asayiş uygulamalarında 14 şüpheli tutuklandı

  Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde gerçekleştirilen asayiş uygulamalarında yakalanan 32 şüpheliden 14'ü tutuklandı. Emniyet ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, 6 tabanca, 2 tüfek ve bir miktar uyuşturucu ele geçirildi.

 • Torbalı Belediyesi'nde Müdürlüklerde Değişiklik
  13:34 Torbalı Belediyesi'nde Müdürlüklerde Değişiklik

  Torbalı Belediye Başkanı Övünç Demir, belediyedeki birim ve müdürlüklerde değişikliklere gitti. Belediye bünyesindeki 29 müdürlüğün 19'una yeni isimler atayan Demir, belediye yönetiminde de kendi ekibini kurarak; değişime belediye birimlerinden başladı. Öte yandan, yapılan atamalarda yeni atanan müdürlerin yarısının 40 yaş altında olması dikkat çekti.


Advertisement