Askerde Hayatını Kaybeden Oğlunun Tabutunu Annesi Gözyaşlarıyla Taşıdı - Son Dakika
Güncel

Askerde Hayatını Kaybeden Oğlunun Tabutunu Annesi Gözyaşlarıyla Taşıdı

Askerde Hayatını Kaybeden Oğlunun Tabutunu Annesi Gözyaşlarıyla Taşıdı

ERZURUM (İHA) – İzmir’de vatani görevini yaparken terhisine 3 ay kala nöbette tüfeği ile intihar eden 21 yaşındaki Hasan Alkan, memleketi Erzurum’un Şenkaya ilçesine bağlı Bakraçlı köyünde toprağa verildi.

24.10.2014 11:12

ERZURUM (İHA) – İzmir'de vatani görevini yaparken terhisine 3 ay kala nöbette tüfeği ile intihar eden 21 yaşındaki Hasan Alkan, memleketi Erzurum'un Şenkaya ilçesine bağlı Bakraçlı köyünde toprağa verildi. Oğlunun tabutunu erkeklerle birlikte omuz verip taşıyan anne Neriman Alkan, "Yavrum çok iyi biriydi. Neden canına kıydı bilmiyorum" dedi.

İzmir Güney Deniz Saha Komutanlığı Karargah Destek Kıtası Güvenlik Bölüğü'nde vatani görevini yapan Erzurumlu Hasan Alkan, henüz nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı gece yarısı nöbet tuttuğu tüfekle intihar etti. Nerminay - İhsan Alkan çiftinin 4 çocuğunun en büyüğü olan Hasan Alkan'ın cenazesi doğup, büyüdüğü Şenkaya ilçesinin Bakraçlı köyüne getirildi. Çocuklarının ölüm haberiyle yıkılan aile yakınları tarafından güçlükle sakinleştirildi. Köy camisinde kılınan cenaze namazının ardından oğlunun tabutunu erkeklerle birlikte omuz verip mezarlığa kadar taşıyan 43 yaşındaki Neriman Alkan, "Oğlum çok iyi bir çocuktu. Bir karıncayı bile incitmezdi. Neden böyle yaptı bilmiyorum. Hiçbir sorunu da yoktu. Allah mekanını cennet eylesin. Bu acıya yanan yüreğim ne kadar dayanır bilemiyorum" dedi.

Cenazeye Şenkaya İlçe Kaymakamı Ahmet Özkan, İlçe Emniyet Amiri Eşref Ertürk, İlçe jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Selami Keskin, Oltu İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Bayram Kayıkçı, Şenkaya İl encümeni Mehmet Adak, Şenkaya Belediye Meclis Üyesi Yavuz Bedir, Oltu Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek, AK Parti Oltu İlçe Başkanı Fuat Demir, Oltu Belediye Meclis üyeleri Tahsin Demir, Ömer Soylu, Ahmet Zengin'in yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. - ERZURUM

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Askerde Hayatını Kaybeden Oğlunun Tabutunu Annesi Gözyaşlarıyla Taşıdı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (1)

  • oltulu dadaş: mekanı cennet olsun allahdan rahmaet geriye kalan sabıırlar diler 0 0 Yanıtla

Advertisement