Bayram tatili trafik kazalarıyla kana bulandı! 7 günlük bilanço açıklandı - Son Dakika
Güncel

Bayram tatili trafik kazalarıyla kana bulandı! 7 günlük bilanço açıklandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bayram tatilinin yedinci gününde meydana gelen trafik kazalarında 13 kişinin, bayram tatilinin başladığı günden bu yana ise toplam 62 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Yerlikaya, yapılan denetimler ve meydana gelen trafik kazalarına ilişkin bilgi verdi. Bayram tatili boyunca hız denetimlerinin radar ile geceleri de sürdüğünü belirten Yerlikaya, kontrollerin 24 saat esasına göre devam ettiğini kaydetti. Tatilin yedinci gününde 13 kişinin trafik kazalarında öldüğünü, 597 trafik kazası meydana geldiğini, toplam bin 7 kişinin yaralandığını aktardı.

22.06.2024 09:13

İçişleri Bakanı Yerlikaya, sosyal medya hesabından Kurban Bayramı tatilinde yapılan denetimler ve meydana gelen trafik kazalarına ilişkin bilgi verdi.

TATİLCİLER DÖNÜŞ YOLUNDA

9 günlük bayram tatilinin sonuna yaklaşılıyor. Hal böyle olunca vatandaşlar da tatil beldelerinden ya da memleketlerinden ayrılarak ikamet ettikleri kentlere dönmek için yola koyuldu. Otoyollarda oluşan yoğunluk nedeniyle trafik adeta felç oldu. Bunu yanı sıra yaralanma ve ölümlü yüzlerce kaza meydana geldi.

7 GÜNDE MEYDANA GELEN KAZALARDA 62 CAN KAYBI

Bayram tatili başladığından bu yana geçen 7 günde meydana gelen trafik kazalarında 62 kişinin hayatını kaybettiğini bildiren İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 8 bin 690 kişinin de yaralandığını duyurdu. Tatilin 7'nci gününde 13 kişinin trafik kazalarında öldü. 597 trafik kazası meydana gelirken toplam bin 7 kişi ise yaralandı.

BİNLERCE ARACA İŞLEM YAPILDI

406 bin 165 aracın denetlendiğini, 21 bin 129 araca hız ve radar işlemi, 39 bin 21 araca ise diğer işlemlerin uygulandığını kaydeden Bakan Yerlikaya, "Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil." uyarısında bulundu.

KONTROLLER 7 GÜN 24 SAAT DEVAM EDİYOR.

Bayram tatili boyunca hız denetimlerinin radar ile geceleri de sürdüğü öğrenilirken kontrollerin 24 saat esasına göre devam ettiğini ifade edildi.

Bayram tatili trafik kazalarıyla kana bulandı! 7 günlük bilanço açıklandı
Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Bayram tatili trafik kazalarıyla kana bulandı! 7 günlük bilanço açıklandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (4)

  • Fatih COŞKUN: Yollara Radar koyarak ölümüm ve kazanın önüne geçilmez para tezgahı olarak görülebilir hızlı gitmek isteyen zaten basıyor gidiyor yollarda çok acemi ve ayna kullanmayan yokuş nasıl çıkılır rampa nasıl inilir viraja nasıl girilir bilmeyen insanlar var kazaların çoğu bilinçsiz insanlar yapıyor. 10 0 Yanıtla
    Hasan Vanlı: kesinlikle, radar koyarak kazaları önlediklerini sanıyorlar..İstanbuldan rizeye gidiyorum, radar korkusundan yola konsantre olamıyorum!! 21.000 araca hız cezası uygulayarak kazadan mı kurtardınız?? araba kullanmasını bilmeyen uzun yol tecrübesi olmayan insanlar yüzünden o kazaların çoğu, radar madar hikaye, devlet bütçesine katkı, başka hiçbir anlaöı yok.. 6 0
  • Kadir Sahin: Bayram tatili öncesinde ki haftanın bilançosunu da açıklayın. Bir fark varmı yokmu görelim. Neden sadece bayram tatilinde ki kazalar dikkat çekiyor. 7 0 Yanıtla
  • Ergül Çiftçi: akaryakıt fiyatlarını 100 liradan aşağı olmamak şartıyla yükseltilmesini istiyorum bu kadar can kaybı ne demektir savaşa mı gidiyoruz akaryakıt fiyatları yüksek olursa bu kadar insan her yeri arabayla gitmez bu kadar can kaybı olmaz kurbanlık koyundan fazla insan ölmüş bu nasıl bir memleket ya 1 3 Yanıtla

Advertisement