Beylikdüzü Geleneksel Balık Festivali'nde - Son Dakika
Güncel

Beylikdüzü Geleneksel Balık Festivali'nde

Beylikdüzü Geleneksel Balık Festivali\'nde

Binlerce kişiye balık ikramı yapıldı

24.09.2012 16:01

Büyük bir katılımla gerçekleşen Beylikdüzü Geleneksel Balık Festivali, renkli görüntülere sahne oldu. Binlerce vatandaşa balık ekmek ikram edilen festival kapsamında düzenlenen balık tutma yarışmasında birinci olan yarışmacıya tekne hediye edildi.

Beylikdüzü Geleneksel Balık Festivali, 7'den 70'e sahili dolduran binlerce vatandaşın katılımı ile gerçekleşti. Beylikdüzü Belediyesi ve Beylikdüzü Balıkçılar Derneği işbirliği ile düzenlenen festivalde binlerce İstanbulluya balık-ekmek ve etli pilav ikram edildi. Festivalde 70 balıkçı da tekneleriyle denize açılarak, balık tutma yarışmasına katıldı.

Beylikdüzü halkının renkli görüntülere tanık olduğu festival alanını; İstanbul Milletvekilleri Tülay Kaynarca ve Nurettin Nebati, Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Av. İbrahim Bülbüllü, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve muhtarları da birlikte gezdi. Başkan Uzun, misafirleriyle tekne ile denize açılarak, balık tutan yarışmacıları selamladı.

BİNLERCE İSTANBULLUYA BALIK EKMEK İKRAMI

Beylikdüzü Geleneksel Balık Festival alanına kurulan balık standları önünde uzun kuyruklar oluştu. Ücretsiz bir şekilde meşrubatıyla birlikte ikram edilen balıkları ilçe halkı afiyetle yedi. Alternatif olarak etli pilav da ikram edilen festivalde yaklaşık 10 bin vatandaş ağırlandı.

"FESTİVAL, SAHİLİN GÜZELLİĞİNE AYRI BİR RENK KATIYOR"

Balık yarışması ödül töreninde kısa bir konuşma yapan AK Parti İstanbul Milletvekili Kaynarca, Beylikdüzü'nün muhteşem bir sahili olduğunu, yapılan festivalin de bu güzelliğe ayrı bir renk kattığını dile getirdi. Kaynarca, başta Başkan Uzun olmak üzere festivali hazırlayanlara, yarışmaya katılan amatör balıkçılara ve vatandaşlara teşekkür etti.

"BEYLİKDÜZÜ 14 KM'LİK EŞSİZ SAHİLE SAHİP"

Beylikdüzü Belediye Başkanı Uzun ise konuşmasında Beylikdüzü'nün 14 km'lik eşsiz sahilinde bol balığa sahip olduğunu duyurmak ve denizin güzelliklerini birlikte yaşamak amacıyla bu festivali geleneksel hale getirdiklerini ifade etti. Festivalde Beylikdüzü'nde 14 km'lik sahil bandının 1. etabı olan Gürpınar kısmının tamamlandığını, Kavaklı kısmında ise çalışmaların sona yaklaştığını dile getiren Başkan Uzun, düzenlemelerin tamamlanmasıyla yeşilin hakim olduğu piknik, spor ve dinlenme alanlarının ilçe halkına hizmet etmeye devam edeceğini belirtti. Başkan Uzun ayrıca, vatandaşların gönül rahatlığı ile sahilde denize girebilmeleri ve deniz temizliği için, Beylikdüzü'ndeki üç büyük derenin ıslah çalışmalarının sona yaklaştığını ve Ambarlı'daki arıtma tesisinin bitme safhasında olduğunu anlattı. Başkan Uzun; "Denize iyi bakmak gerek, ne verirsen, ondan verdiğini geri alırsın. Bu nedenle biz, denizimizi, çevremizi temiz tutmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz" şeklinde konuştu.

"İŞTE SÖZ BÖYLE TUTULUR!"

AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Av. Bülbüllü de "Başkan Uzun'un göreve geldiğinde Beylikdüzü'nün 14 km sahil var. Bu sahili modern hale getirip, Beylikdüzü halkını sahiliyle buluşturacağız' şeklinde söz verdiğini hatırlattı. Av. Bülbüllü, "İşte söz böyle tutulur. Başkan Uzun'a verdiği sözü yerine getirdiği için teşekkür ediyorum" dedi.

BALIK TUTMA YARIŞMASININ BİRİNCİSİ TEKNE KAZANDI

Geleneksel Balık Festivali'nde iki kategoride balık tutma yarışması düzenlendi. Teknede olta ile balık tutma yarışması düzenlendi. Ödüllü olan yarışmada Gökhan Yücel adlı yarışmacı 3.6 kg balık tutarak birinci oldu ve fiber gros tekne kazandı. Yüce, ödülünü AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun'dan teslim aldı. Yarışmada 3.2 kg balık tutan Serkan Dursun ikinci, 2.6 kg balık tutan Ömer Akbal da üçüncü oldu. İkinci ve üçüncü olan yarışmacılar da olta takımı kazandı.

Zıpkınla balık tutma yarışmasında ise yabancı uyruklu Nuno Ponty 5.9 kg balık tutarak birinci olurken, Veysel Ata 3.2 kg balık tutarak ikinci, 1.8 kg balık tutan Mümin Dursun da üçüncü oldu. Olta takımından oluşan ödüllerini yarışmacılara AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Av. İbrahim Bülbüllü verdi. Dereceye giren tüm yarışmacılar ayrıca Beylikdüzü Cerrahi Tıp Merkezi'den Chek-Up kazandı.

Beylikdüzü Balıkçılar Derneği Başkanı Memiş Turcan, kendilerine verdiği destekten dolayı Başkan Uzun'a teşekkür plaketi verdi. Festival'de sahne alacak Resul Dindar Konseri ise ülkede yaşanan müessif olaylar nedeniyle iptal edildi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Beylikdüzü Geleneksel Balık Festivali'nde - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement