Bıçakla Hukuk Bürosunu Bastı, Başbakanla Görüşmek İstedi - Son Dakika
Güncel

Bıçakla Hukuk Bürosunu Bastı, Başbakanla Görüşmek İstedi

Bıçakla Hukuk Bürosunu Bastı, Başbakanla Görüşmek İstedi

Balıkesir'de bir şahıs AK Partili Belediye Meclis üyesinin hukuk bürosunu bıçakla basarak 3 kişiyi rehin aldı, Başbakan'la görüşmek istedi.

01.08.2014 07:53  Güncelleme: 09:09

Balıkesir'de bir şahıs daha önce yanında çalıştığı iddia edilen AK Partili Belediye Meclis üyesinin hukuk bürosunu bıçakla basarak 3 kişiyi rehin aldı. Cumartesi günü Balıkesir'e gelecek olan Başbakan Erdoğan ile görüşmek istediği iddia edilen şüpheli ikna edilerek rehine krizi atlatılırken, Balıkesir polisinin şüpheli şahsın görüntülenmemesi için izlediği yollar hayrete düşürdü.

3 KİŞİYİ REHİN ALDI

Balıkesir'de Tevfik Sağlam Paşa Sokak'ta bulunan hukuk bürosu bıçaklı bir şüpheli tarafından basıldı. Şüpheli Erhan D.'nin daha önce yanında çalıştığı iddia edilen AK Parti Karesi Belediye Meclis üyesi Avukat Ömer Marmaralı'ya ait olan hukuk bürosunda 3 kişiyi rehin aldı. Aralarında anlaşmazlık olduğu kaydedilen olayda Erhan D.'nin kapıyı kilitlemesi üzerine hukuk bürosuna Özel Harekat timleri sevk edildi. Olay yerine çilingir çağrılarak hazır bekletilirken, Balıkesir Emniyet Müdürü Feridun Boz, olay yerine gelerek çalışmalara katıldı.


BAŞBAKAN ERDOĞAN İLE GÖRÜŞMEK İSTEDİ

Başta İl Emniyet Müdürü Feridun Boz ve Emniyet Müdür Yardımcılarının seferber olduğu rehine krizinde Şüpheli Erhan D.'nin Avukat Marmaralı ile aralarındaki anlaşmazlıktan dolayı Cumartesi günü seçim ziyaretleri kapsamında Balıkesir'e gelecek olan Başbakan Erdoğan ile görüşmek istediği iddia edildi. Yaklaşık 2 saat süren rehine olayında işhanının önüne AK Parti İl Başkanı Mahmut Poyrazlı, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş toplandı.

İKNA ÇABALARI SONUÇ VERDİ

Öte yandan Emniyet Müdürü Feridun Boz'un ikna çalışmaları sonuç vererek şüpheli, kilitli olan kapıyı açarak teslim oldu. Şüphelinin yakalanmasının ardından iş hanının önünde bulunan sivil polisler, sivil bir ekip ekip arabasını iş hanının kapısına sıfır şekilde yanaştırdı. Basın mensuplarını iş hanı önünden geriye gitmeleri konusunda uyarak polisler, yüzü örtülü şüpheliyi hızlıca sivil bir araca bindirerek olay yerinden uzaklaştırdı. Binadan çıkan Emniyet Müdürü Boz, şüpheli şahsın ikna edilerek kapının açıldığını söyledi. Boz, "Olayın neden meydana geldiği konusunda henüz bir bilgimiz yok. Bıçakla 3 arkadaşı rehin almış. Olay sıkıntısız bir şekilde sona erdi, bizim için önemli olan bu" şeklinde konuştu.Rehin alınan Avukat Ömer Marmaralı iş hanından AK Parti İl Başkanı Mahmut Poyrazlı ile birlikte çıktı. Avukat Marmaralı söyleyecek bir şeyi olmadığını kaydetti.

BAŞBAKAN'IN KORUMALARI KIRMIZI ALARMA GEÇTİ

Öte yandan, seçim ziyareti dolayısı ile Balıkesir'e gelecek olan Başbakan Erdoğan'ın korumalarının yaşanan olay nedeni ile kırmızı alarma geçtiği ve şüpheli şahsın durumu yakından ilgilendikleri kaydedildi.

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Bıçakla Hukuk Bürosunu Bastı, Başbakanla Görüşmek İstedi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement